- Ludwik Dorn musi odejść - niespodziewanie zgodnym chórem mówią SLD i LPR. Powód? Zablokowanie przez marszałka powstania komisji śledczych ws. akcji CBA i śmierci Barbary Blidy. Zanim Dorn oficjalnie podjął taką decyzję, Donald Tusk też zapowiadał, że będzie ona skutkować złożeniem przez PO wniosku o odwołanie marszałka.

Danuta Hojarska oficjalnie przeprasza rodzinę Donalda Tuska za "niezamierzone, ewentualne narażenia na przykrość". Posłanka Samoobrony przesłała Tuskom oświadczenie, w którym zdementowała doniesienia "Wprost" i zapewniła, że nie udzielała tygodnikowi wywiadu.

Sąd rozpatrzy zażalenie wicepremier Zyty Gilowskiej na umorzenie śledztwa ws. domniemanego "szantażu lustracyjnego". Zażalenie złożone w kwietniu 2007 r. przez wicepremier miała rozpatrzyć gdańska prokuratura apelacyjna, ale 11 lipca zmieniły się przepisy i obecnie leży to w gestii sądu.

Nowopowstająca Partia ĘĄ roczpoczyna kampanię wyborczą. Inauguracja odbędzie się w najbliższą środę, a pierwszym kandydatem na posła będzie Ędward Ącki, znany niegdyś jako Szymon Majewski.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Władysław Stasiak zapowiedział, że wystąpi o nowelizację ustawy i przesunięcie terminu wymiany dowodów osobistych. Nowy termin to do koniec pierwszego kwartału 2008.

Lekarze z oddziału neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie nie zgodzili się na wycofanie wypowiedzeń z pracy. Odmówili także wzięcia udziału w transporcie noworodków do innych szpitali. Ewakuacja dzieci okazuje się niemożliwa.

48 osób podejrzanych o rozpowszechnianie i ściąganie z internetu pornografii dziecięcej zatrzymali policjanci w całej Polsce - poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski.

Nawet, jeśli parlament postanowi, że osoby skazane nie mogą kandydować do Sejmu, nie dotknie to Andrzeja Leppera. Wyroki lidera Samoobrony w październiku ulegną zatarciu - pisze "Życie Warszawy".

Niepokojąco rośnie przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu - alarmuje "Super Express" i wylicza: jest więcej zabójstw, zgwałceń, bójek, pobić oraz uszkodzeń ciała.

Niezdrową fascynację niemieckością zarzucił gdańszczanom premier Jarosław Kaczyński. Członkom PO wygarnął z kolei uzależnienie od Niemiec i podatność na ich dominację. O niemieckich obsesjach premiera "Gazeta Wyborcza" rozmawiała z gdańszczaninami - Januszem Lewandowskim i Bogdanem Borusewiczem.

PiS oficjalnie rozpoczyna kampanię wyborczą - informuje "Dziennik". Na ulicach miast pojawią się dzisiaj czarno-białe plakaty z hasłem "Premier Kaczyński: zasady zobowiązują". Tak jak dwa lata temu, PiS w wyborczym wyścigu zajął pole position.

Trzy osoby zginęły na miejscu, a cztery w stanie ciężkim trafiły do szpitala - to bilans nocnego wypadku na drodze krajowej nr 4. Między Bolesławcem a Zgorzelcem zderzyły się dwa tiry i bus.

Na trasę linii 36 w Warszawie wyjechał w poniedziałek - najdłuższy w Polsce - tramwaj niskopodłogowy. Pojazd, którym mieszkańcy od wtorku będą mogli jeździć w godzinach szczytu na trasie Wyścigi-Marymont, zabiera ponad 220 osób.

Kolejna rozprawa w procesie byłej wiceminister kultury w rządzie SLD, Aleksandry Jakubowskiej, której prokuratura zarzuca bezprawne przerobienie projektu ustawy medialnej, poprzez usunięcie z niego słowa "lub czasopisma".

Dzisiaj Rada Programowa Lewicy i Demokratów będzie kontynuować rozmowy o programie i kształcie listy wyborczych. Aleksander Kwaśniewski zapowiedział w poniedziałek, że w ciągu najbliższych kilkunastu dni LiD będzie chciał zaprezentować swój program.