Ludzie Kukiza. Muzyk przedstawia listę swoich reprezentantów

Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk, lider śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz czy prawnik Stanisław Tyszka, dawny ekspert Jarosława Gowina - m.in. te osoby znalazły się w grupie osiemnastu reprezentantów Ruchu Kukiza. Ich zadaniem ma być kontakt z lokalnymi mediami oraz monitorowanie działań komitetów referendalnych.

Skąd zaskoczenie Piechocińskiego ws. uchodźców? Kopacz: a to proszę go pytać

- Wiceminister, który zapowiedział, że Polska przyjmie dwa tysiące uchodźców, był po konsultacjach z szefową resortu spraw wewnętrznych Teresą Piotrowską oraz z kancelarią premiera - oświadczyła premier Ewa Kopacz. Szefowa rządu pytana, skąd zatem zdziwienie wicepremiera Janusza Piechocińskiego, odpowiedziała, że należy jego o to zapytać.

Schetyna o przyjęciu uchodźców: to był sygnał solidarności

- W takich sprawach liczy sie postawa, gest i poczucie solidarności. Stąd ta deklaracja - powiedział minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, odnosząc się do informacji, że Polska jest gotowa przyjąć 2 tysiące uchodźców. Rzecznik rządu przekazał wcześniej, że ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść pod koniec lipca.

Poseł, senator, sędzia zapłaci mandat bez uchylania immunitetu. O ile zechce

Posłowie, prokuratorzy, sędziowie będą mogli zapłacić mandaty jak inni kierowcy bez uchylania immunitetu - taką nowelizację przepisów przyjął dziś Sejm. Nadal będą jednak mieli prawo odmówić przyjęcia mandatu, zasłaniając się immunitetem. W tej kadencji do Sejmu wpłynęło ponad 100 wniosków o uchylenie immunitetu posłom w związku z popełnionymi przez nich wykroczeniami drogowymi.

75 lat od wielkiej bitwy. Brytyjski historyk: Polacy uratowali Europę

- Zwycięstwo w Bitwie o Anglię było kluczowe dla podtrzymania zdolności wolnego świata do kontynuowania walki przeciwko nazistom. Polacy odegrali w niej kluczową rolę - mówi brytyjski historyk Andy Saunders. Dziś przypada 75. rocznica rozpoczęcia najsłynniejszej bitwy powietrznej II wojny światowej.

2 tygodnie na 70-metrowej tratwie. Finał XX Flisu Odrzańskiego

Pół tysiąca kilometrów, 2 tygodnie żeglugi i 70-metrowa, drewnienia tratwa. Flisacy wyruszyli z Kędzierzyna-Koźla i dopływają już do Szczecina. Jest to finał jubileuszowego XX Flisu Odrzańskiego. Flisacy najpierw przez tydzień przygotowywali tratwę, a później wypłynęli w rejs wzdłuż Odry. Oprócz tratwy rzeką płynie także 30 innych jachtów i żaglówek. W sumie we Flisie bierze udział ponad 80 osób. Flis wymyślili żeglarze, którym nie podobało się, że Odra jest martwa dla żeglugi. Uroczystość powitania Flisu rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na Wałach Chrobrego w Szczecinie.

O seksie młodzi chcą się uczyć w szkole. Będzie nowy program

Od następnego roku szkolnego wejdzie w życie nowa podstawa programowa zajęć z Wychowania do Życia - zapowiedziała w piątek minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. - Chciałabym, aby w tym zespole byli ci, którzy te badania przeprowadzali - dodała, odnosząc się do opublikowanego w środę raportu MEN nt. wiedzy o seksie wśród nastolatków.

CBOS: Poparcie dla Kukiza spada. PiS i PO w górę

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, 36 proc. wyborców poparłoby PiS, 29 proc. PO - wynika z najnowszego badania CBOS. 11 proc. poparcia zyskałby komitet wyborczy Pawła Kukiza. Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem.

Polacy tworzą rewolucyjny radar. Ma "zobaczyć" niewykrywalne samoloty

- Z tego co wiem, nikt nie rozpoczął tak poważnych prac w tym zakresie, jak my - mówi Tadeusz Brenner z firmy PIT RADWAR, która w Warszawie pracuje nad nowym wojskowym radarem, mającym wykrywać „niewykrywalne” samoloty. Prace są utajnione. Firma zdradza jedynie zasadę, na jakiej urządzenie ma działać. Materiał magazynu "Polska i świat".

Szalał na motocyklu w galerii handlowej. Bez kary, bo "musi mieć czas na lekcje"

Cztery miesiące po tym, jak 17-latek wjechał na motocyklu do galerii handlowej, narażając na utratę zdrowia dziesiątki osób, prokuratura zdecydowała, że wystarczającą karą dla niego jest mandat w wysokości 1000 zł. Nie chce mu nawet zasądzić prac społecznych, bo nastolatek i osoby, które organizowały razem z nim przejazd osób, "muszą mieć czas wolny, by przygotowywać się do lekcji". Materiał magazynu "Polska i świat".

Urzędnicy zgubili jej maturę. Jeśli chce iść na studia, musi pisać jeszcze raz

Karolina Orlecka kończy studia licencjackie z filologii polskiej. Po wakacjach chciała zdawać na drugi kierunek - archeologię - i podeszła do wymaganych egzaminów z historii i filozofii. Jej praca z filozofii została jednak zgubiona przez urzędników. Studentka nie może więc iść na swoje studia i - jak dodaje - to nie jedyny problem, bo gdy zaproponowano jej powtórkę egzaminu, na przygotowanie się dostała jedynie cztery dni. Egzaminatorzy z Krakowa zaprzeczają. Materiał magazynu "Polska i świat".

Operacja szansą na normalność. Odetną 10-latce lewą półkulę mózgu

Marzeniem 10-letniej Julii Kołodziej jest móc znów pływać na desce i być zdrową. Ale dziewczynka zapadła na bardzo ciężką i rzadką chorobę mózgu, przez którą ma problemy z poruszaniem się i cierpi na ciągłe ataki padaczki. Szansą jest operacja wycięcia lewej półkuli mózgu, a potem długotrwała rehabilitacja, na którą potrzeba pieniędzy. Materiał "Faktów" TVN.

Zarząd Platformy bez premier. Tematem listy wyborcze

Listy PO w jesiennych wyborach parlamentarnych mają być gotowe do końca lipca, a prawdopodobnie 6 sierpnia zatwierdzi je Rada Krajowa partii - takie ustalenia zapadły na czwartkowym posiedzeniu zarządu Platformy. Władze PO poruszyły też kwestię senackiej debaty ws. in vitro.

PiS chce nadsądów? "Niezawiśli sędziowie odnosiliby się do wyroków innych sędziów"

Poglądy wygłaszane na panelu eksperckim były prywatne - mówił w "Kropce nad i" były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując propozycje programowe, które padły na zamkniętym dla publiczności spotkaniu pt. "System sprawiedliwości" podczas konwencji programowej w Katowicach. Ziobro, który prowadził debatę, powiedział, że nie zgadza się z niektórymi opiniami.

Cimoszewicz o propozycjach PiS: państwo ma z uczciwych ludzi robić przestępców

- To jest skandaliczne, co oni proponują. Jeśli oni mają coś nowego wprowadzić, to całkowitą dowolność w nakłanianiu ludzi uczciwych do naruszania prawa - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Senator odniósł się w ten sposób do opisanego przez tygodnik "Polityka" panelu polityków prawicy dotyczącego kwestii sądownictwa.

Polska deklaruje przyjęcie 2 tys. uchodźców. Mniej niż chciała UE

Polska zadeklarowała przyjęcie 2 tysięcy uchodźców - poinformował w Luksemburgu wiceszef MSW Piotr Stachańczyk. UE chciała, by Polska przyjęła 2659 osób. Wcześniej minister ds. UE Rafał Trzaskowski przekonywał, że zgłoszona przez Polskę liczba nie będzie miała nic wspólnego z kwotami wyznaczonymi wcześniej przez KE.

Spór o przyszłość Kukiza. "Będzie stanowił śmieszny margines"

- Paweł Kukiz jest wspaniały, bo robi rewolucję, ma odwagę, choć za nim trochę nie nadążamy - powiedział w "Tak jest" w TVN24 współpracujący z Kukizem warszawski samorządowiec Piotr Guział. - Za głowę się łapię, że ktoś taki jak ty dał się omotać Pawłowi Kukizowi, który idzie do polityki, niszcząc wszystko - odparł prezydent Słupska Robert Biedroń.

Senacka komisja zdrowia za odrzuceniem ustawy o in vitro

Za odrzuceniem ustawy o in vitro opowiedziała się w czwartek senacka komisja zdrowia, przyjmując najdalej idący wniosek spośród zgłoszonych podczas środowej debaty na sali plenarnej. W związku z tym komisja nie rozpatrywała poprawek zgłoszonych do ustawy.

Nowatorska operacja. Przeszczepili własny jajnik pacjentce po nowotworze

Lekarze z Kliniki Leczenia Niepłodności i Szpitala "Gameta" w Rzgowie koło Łodzi dokonali nowatorskiego przeszczepu tkanek jajnika u 28-letniej pacjentki, która zachorowała na raka szyjki macicy. Sama operacja trwała 2 godziny i pracował przy niej zespół złożony z 12 osób. Jak poinformował kierownik projektu doktor nauk medycznych Paweł Radwan, był to pierwszy tego typu zabieg w Polsce.

Co i od kogo młodzież wie o seksie? MEN publikuje wyniki badań

- Zdecydowana większość rodziców uważa, że zajęcia na temat rozwoju psychoseksualnego i seksualności człowieka są bardzo ważne, oczekują wsparcia szkoły w tej kwestii - powiedziała minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska. MEN przedstawił w środę raport dotyczący świadomości, oczekiwań i źródeł wiedzy na temat seksualności wśród nastolatków.

Ruch Kukiza cieszy się największą sympatią

Największą sympatię Polaków budzi Ruch Pawła Kukiza. Na podium znalazły się jeszcze sojusz wyborczy PiS i Zjednoczonej Prawicy oraz Platforma Obywatelska - wynika z badania CBOS "Sympatie i niechęć do partii i inicjatyw politycznych".

Biernacki ws. terroryzmu: polskie służby muszą być czujne

Zagrożenie atakami terrorystycznymi w Polsce jest na stałym, niskim poziomie; służby muszą być jednak czujne – powiedział w czwartek koordynator służb specjalnych Marek Biernacki. Jego zdaniem w skali globalnej zwiększa się aktywność terrorystów, w tym także tych, którzy wywodzą się z konwertytów na islam w Europie.

Wizyta wyższego szczebla. "Niech pan minister zejdzie na ziemię"

Mieszkańców poszkodowanych podczas nawałnicy na Śląsku odwiedził w czwartek minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki, który osobiście postanowił przekonać się o skali zniszczeń. W miejscowości Wyry wspiął się po drabinie na wysokość drugiego piętra uszkodzonego domu. - Normalny, ludzki odruch, nic takiego dziwnego - oceniają mieszkańcy.