Czołowe zderzenie na S8. "Pijany kierowca jechał pod prąd"

Jedna osoba trafiła do szpitala po tym, jak dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się na drodze ekspresowej S8 koło Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie). Jak informuje policja, do wypadku doprowadził kierowca, który wjechał na "ekspresówkę" pod prąd. - W samochodzie było dwóch mężczyzn, obydwaj byli pijani. Ustalamy, kto siedział za kierownicą - tłumaczą funkcjonariusze.

Miesiącami sprzątali urzędy za darmo. "Żerowanie na ludzkiej krzywdzie"

Ciężko pracowali w wielu publicznych instytucjach i do dziś nie dostali za to pieniędzy. Blisko stu pracowników podwarszawskiej firmy zajmującej się sprzątaniem i pracami porządkowymi od sierpnia czeka na swoje wypłaty. Po firmie śladu już nie ma, a urzędnicy bezradnie rozkładają ręce. Więcej w materiale "Blisko Ludzi" TTV.

Prokuratura: Falenta nie informował służb o podsłuchach. Śledztwo umorzone

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo dotyczące nieprawidłowości w CBA i ABW w związku z tzw. aferą podsłuchową. Śledczy nie dali wiary zeznaniom biznesmena Marka Falenty, który twierdzi, że w 2013 r. informował funkcjonariuszy o podsłuchach w warszawskich restauracjach. Prokuratura nie stwierdziła także niedopełnienia obowiązków przez ówczesnego premiera Donalda Tuska i szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza.

Stały szef speckomisji. "PO zmieniała przewodniczących, kiedy chciała"

Posłowie PO tylko i wyłącznie pijarową zagrywką doprowadzili do tego, że wprowadzili rotacyjność. Zmieniali sobie przewodniczących, kiedy chcieli - mówił dziennikarzom poseł Marek Opioła (PiS). Prawdopodobny przyszły szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych tłumaczył w ten sposób, dlaczego zmieniono Regulamin Sejmu tak, by zlikwidować rotację przewodniczących w tej komisji.

PO złoży wniosek wycofany przez PiS. W sprawie nowych sędziów TK

Platforma Obywatelska złoży dziś w Trybunale Konstytucyjnym taki sam wniosek, jaki wcześniej złożył i wycofał PiS. Chodzi w nim o zbadanie przez TK nowej ustawy o Trybunale, w odniesieniu do trybu wyboru pięciu nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. - Chcemy, żeby w tych wątpliwych kwestiach jasno i czytelnie wypowiedział się TK - tłumaczył były minister sprawiedliwości Borys Budka.

Macierewicz w Brukseli: straszliwy atak w Paryżu był również atakiem na Polskę

Wyraziłem naszą gotowość do natychmiastowych rozmów. Robimy to w duchu głębokiego przekonania, że nie tylko Francja, ale też inne kraje UE, gdyby Polska odwołała się do tego artykułu, będą z nami solidarne - Antoni Macierewicz skomentował powołanie się przez Francję na unijną klauzulę solidarności po piątkowych atakach terrorystycznych w Paryżu.

Dziecko czekało na transport, bo lekarze uparli się na śmigłowiec. „Pan sobie chyba żartuje?”

Proszę, apeluję... niech pan organizuje dla tej dziewczynki karetkę. Dla jej dobra! - mówił dyspozytor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do lekarzy z SOR ze Skierniewic, którzy zajmowali się ciężko ranną 10-latką. Ci uparcie ponawiali prośby o śmigłowiec. Mijały minuty. Czy lekarze zbyt długo zwlekali z przewiezieniem dziecka karetką do Łodzi wyjaśnia prokuratura. SOR w skierniewickim szpitalu nie ma sobie nic do zarzucenia.

Była minister edukacji o planach PiS: powrót do szkoły PRL

- Nowa minister edukacji powinna popatrzeć z perspektywy dziecka, rodzica i przyszłości kraju. Obniżenie wieku szkolnego, to myślenie o przyszłości kraju i myślenie o przyszłości dzieci. Jeżeli w Europie w większości krajów dzieci zaczynają edukację w wieku sześciu lat, to dlaczego w Polsce nie mogą - przekonywała w "Wstajesz i wiesz" była minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas.

Kurski i Sellin zajmą się kulturą narodową

Jacek Kurski z zadaniem zbudowania nowej telewizji publicznej, Jarosław Sellin odpowiadający za dziedzictwo kulturowe - to według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl najmocniejsze kandydatury na wiceministrów w resorcie kultury.

Trzecie expose premiera PiS. Co może obiecać

Zapowiedziane na środę expose premier Beaty Szydło będzie 22. wygłoszonym w Sejmie po 1989 r.; trzecim przez polityka PiS i trzecim przez kobietę. Zdaniem ekspertów najważniejszym punktem wystąpienia Szydło będzie gwarancja realizacji obietnic złożonych w kampanii wyborczej.

Szef europarlamentu krytykuje Polskę. Błaszczak: kolejny przykład niemieckiej buty

Rozmawiamy w Warszawie. Warszawa została zniszczona przez Niemców. Myślę, że Martin Schulz nie sformułowałby takiej wypowiedzi w stosunku do Izraela - powiedział w "Jeden na jeden" Mariusz Błaszczak. Nowy szef MSWiA komentował w ten sposób słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, który skrytykował nowe polskie władze za zapowiadany przez nie brak solidarności w sprawie rozwiązania problemu uchodźców.

PO powołuje się na Pawłowicz, PiS: nie podniecajcie się. Spór o speckomisję

Sejm ustalił w poniedziałek wieczorem, że w sejmowej komisji ds. służb specjalnych pracować będzie 7, a nie jak dotychczas 9 posłów. Prawdopodobnie jej szefem zostanie Marek Opioła (PiS) - wynika z nieoficjalnych informacji. Głosowanie w sprawie liczby członków speckomisji poprzedziła gorąca dyskusja dotycząca jeszcze jednej zmiany - rezygnacji z rotacyjnego przewodnictwa.

Macierewicz na czele MON. Jak zapewni Polsce bezpieczeństwo?

Zapewnić Polakom i państwu pełne bezpieczeństwo. To jedno z najważniejszych zadań - mówił obejmujący w poniedziałek resort obrony narodowej Antoni Macierewicz. Pojawia się jednak pytanie, czy po zamachach w Paryżu i trudnym dla bezpieczeństwa Europy momencie, nowy szef MON będzie w stanie je zapewnić. Materiał magazynu "Polska i Świat".

"Wszyscy czekali, tylko nie ty". Kłótnia koordynatorów służb specjalnych

Do ostrej wymiany zdań między byłym koordynatorem służb specjalnych Markiem Biernackim (PO) i obecnym ministrem - koordynatorem ds. służb specjalnych Mariuszem Kamińskim (PiS) doszło w poniedziałek wieczorem na korytarzu w Sejmie. Kamiński zarzucił Biernackiemu, że nie przekazał mu swoich obowiązków oraz raportu z rekomendacjami po zamachach w Paryżu. Biernacki odpierał zarzuty i wyjaśnił, że raport trafił do kancelarii tajnej.

TVN24: expose Beaty Szydło w środę

Beata Szydło w środę wygłosi w Sejmie swoje expose - dowiedziała się TVN24. Tym samym potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje na ten temat. - To expose jest potrzebne, więc nie ma co zwlekać - tłumaczyła w poniedziałek rzecznik rządu, Elżbieta Witek.

Rodzinny "Big Brother" dla pieniędzy. Sąd zabronił publikować wizerunki dzieci

Sąd w Poznaniu zdecydował, że rodzice, którzy przez całą dobę pokazują w internecie życie swojej rodziny, mają zakaz publikowania wizerunku czwórki swych dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Państwo Dzikowscy nie ukrywają, że zdecydowali się uruchomić rodzinnego "Big Brothera" w nadziei na zarobek. Wątpliwości wobec pomysłu zgłosił rzecznik praw dziecka.

Sondaż: PiS wygrywa z PO jeszcze wyraźniej niż 25 października

44 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS, 17 proc. na PO. Według sondażu TNS Polska w Sejmie znalazłoby się też miejsce dla posłów Kukiz'15 i Nowoczesnej, nie weszłoby doń natomiast PSL, mające tam obecnie swoją reprezentację. Lewica nadal poza Sejmem.

"Płynnie, kulturalnie". Nowi ministrowie przejmują obowiązki

Po uroczystym powołaniu przez prezydenta i zaprzysiężeniu na funkcję premiera, Beata Szydło poprowadziła w poniedziałek pierwsze posiedzenie nowego rządu. Po trwającym ponad godzinę spotkaniu poszczególni ministrowie odwiedzili swoje resorty, gdzie spotkali się z ustępującymi poprzednikami.