Kotwica w brzuchu, sprężyna w oku. Do czego zdolny jest więzień

- Jeden z osadzonych zaszył sobie usta drutem, powiedział, że nie będzie rozmawiał z sądem. Inny pociął sobie gałkę oczną sprężyną od łóżka - mówią tvn24.pl funkcjonariusze służby więziennej. Tylko w tym roku w regionie Łodzi więźniowie dokonali ponad 200 samookaleczeń. Najtrudniejszym okresem są właśnie święta, dlatego na dyżurach są najbardziej doświadczeni strażnicy.

"Obudził nas pies, w całym pokoju był dym"

Na szczęście miałyśmy psa, który zaczął nas budzić. Jak wstałyśmy, to w naszym pokoju był już dym. I cały zaczął się palić - mówiła jedna z kobiet, która została ewakuowana wraz z innymi gośćmi z hotelu Belvedere w Zakopanem, gdzie nad ranem wybuchł pożar.

"Chcieli zniszczyć mi życie". Zwycięzca "Mam Talent!" obiektem zawiści

Ma talent i wygrał "Mam Talent!". Adrian Makar – fantastycznie śpiewający, obdarzony kapitalnym głosem wychowanek domu dziecka – brawurowo zwyciężył jesienną edycję superprodukcji TVN. Od razu stał się obiektem uwielbienia oraz doskonale znanej polskiej zawiści i zazdrości. Talent i sukces to dla wielu wyraźnie zbyt wiele szczęścia naraz, więc Adrian gwałtownie poznaje życie od jeszcze jednej, ciemnej strony. ("Fakty" TVN)

Przyjaciel "tych Castro". Polski wkład w kubański przełom

Okrzyknięte porozumieniem stulecia zakończenie 52-letniego politycznej i handlowej wojny USA i Kuby ma też polski wątek. Wielką misję negocjacyjną papieża Franciszka dyskretnie pomagał realizować Polak. To na jego zaproszenie synowie Fidela Castro byli w Polsce i między innymi przekonywali się, że demokracja nie jest tak zgniła, jak chciał ją widzieć kubański reżim. ("Fakty" TVN)

Kurkuma czy rura? Jak nie utyć przez święta

Bożonarodzeniowe spotkania z rodziną sprzyjają obżarstwu. Nic dziwnego, w polskiej tradycji należy spróbować co najmniej dwunastu potraw, które pojawią się na stole wigilijnym. A to dopiero początek. Takie świętowanie może przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Może, ale wcale nie musi. Wystarczy zastosować kilka prostych zabiegów, aby spalić nadprogramowe kalorie.

"Rok 2014 jednym z najstraszniejszych w historii"

- To jest pierwszy rok w moim dorosłym życiu, w którym nie chcę oglądać wiadomości. One są tak przerażające, że po prostu wolę wyłączyć telewizor niż je słyszeć - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 prof. Paweł Śpiewak, podsumowując 2014 rok.

Tak kradną drewno z lasów. "Dzięki kamerom możemy z nimi walczyć"

Urządzenia poukrywane są na drzewach, najczęściej "patrzą" na drogi. Dopóki nic się nie dzieje, są uśpione. Kiedy jednak na leśną trakt wjedzie samochód, czujnik ruchu rozpoczyna proces, który pozwala na skuteczną walkę z kradzieżą drewna. Każde nadleśnictwo w województwie łódzkim może pochwalić się systemem monitorowania lasu.

Tragiczny początek świąt. 9 osób zginęło w pożarach

Początek świąt bożonarodzeniowych okazał się wyjątkowo pracowity dla strażaków, którzy interweniowali prawie tysiąckrotnie. Od środy w ponad 300 pożarach, do których doszło w Polsce, zginęło dziewięć osób, a kolejnych 15 zostało rannych. Straż Pożarna apeluje o rozwagę i ostrożność przy użytkowaniu piecyków i urządzeń grzewczych oraz świątecznych iluminacji budynków.

10 wydarzeń, które żyły tylko jeden dzień‬. Ile z nich pamiętacie?

Podczas, gdy jedni wybiegają daleko w przyszłość i snują prognozy na nadchodzące 12 miesięcy, inni robią bilans wydarzeń mijającego roku.‬ Zwykle przypomina się te, które był najgłośniejsze/największe/najlepsze. A co z tymi, które choć chwilowo głośne, to szybko odeszły w niepamięć? ‪Poniżej lista 10 rzeczy, o których już zapomnieliście, że wydarzyły się w 2014 roku.‬

Rok temu dostała milion kartek, teraz wygrała walkę z rakiem

Rok temu dostała prawie milion kartek z życzeniami z całego świata, w tym roku poprosiła na święta tylko o zdrowie. 7-letnia Oliwia Gandecka chorowała na raka, jednak badania wskazują, że jest już zdrowa. Jak widać, św. Mikołaj spełnił także i to życzenie. Dziewczynkę odwiedził reporter "Faktów" TVN.

"Kościół nigdy nie był korporacją i nie może się w nią zmienić"

Papieżem kieruje pragnienie stałego odradzania Kościoła i wskazywanie na jego pierwotny kształt, ten ewangelijny - mówił w wigilijnym wydaniu "Faktów po Faktach" w TVN24 abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski. - Kościół jest właściwie znakiem i rzeczywistością wskazującą na komunię między Bogiem i ludźmi - tłumaczył.

Artystyczne i życiowe credo Krzysztofa Krauzego

Należał do nielicznych artystów, u których między życiem a twórczością nie było choćby cienia rozbieżności. - Filmy warto robić tylko w obronie czegoś - mawiał. - Sartre powiedział, że piekło to inni. To nieprawda. Piekło tkwi w nas i musimy z nim walczyć - dodawał. Było to jego artystyczne i życiowe credo, które realizował konsekwentnie zarówno w swoich filmach, jak w relacjach z ludźmi.

"Krzysztof Krauze nie robił złych filmów"

Krzysztof Krauze był skupiony na drugim człowieku, osobą niezwykle wrażliwą, empatyczną. Jego filmy są tego dowodem - powiedział o zmarłym w środę reżyserze aktor i reżyser Jacek Borcuch. - Nigdy nie zrobił filmu, który byłby nieudany czy nie poruszałby - mówił z kolei aktor Antoni Pawlicki.

"Pokazywał innym, jak z tym rakiem na co dzień się uporać"

- Moglibyśmy oglądać dużo więcej jego filmów, gdyby nie ta straszna choroba - mówiła na antenie TVN24 Agnieszka Odorowicz, dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, komentując śmierć Krzysztofa Krauzego. Reżyser od wielu lat zmagał się z rakiem prostaty. - Byłam wzruszona tym, jak próbował podzielić się z ludźmi swoją sytuacją, żeby im pomóc, żeby nie byli sami - dodała Odorowicz.

"Cała seria błędów", "na tym stanowisku obrywa się za wszystko". Komentarze po sesji premier

- To była cała seria błędów - mówił w TVN24 o feralnej sesji zdjęciowej i wywiadzie z premier Ewą Kopacz specjalista ds. wizerunku Mirosław Oczkoś. Jego zdaniem ona sama nie musiała sobie z tego zdawać sprawy, ale pracownicy Kancelarii Premiera powinni ją przed takim potknięciem ustrzec. "Na tym stanowisku obrywa się za wszystko i za wszystkich" - komentował z kolei na Twitterze Donald Tusk.