Wzrost świadczeń od 1 maja, szybki projekt. Rodzice nie przyjmują propozycji Tuska

W ciągu kilkudziesięciu godzin ma powstać projekt zmian dot. rodziców dzieci niepełnosprawnych, a we wtorek ma zapaść decyzja o przesunięciu środków w budżecie państwa - zapowiedział w sobotę premier Donald Tusk. Rodzice niepełnosprawnych dzieci nie przyjęli propozycji. Dyskusja przebiegała w bardzo emocjonalnym tonie, polały się nawet łzy, padły gorzkie słowa.

"Kliczko był gościem PO, a nie rządu"

Szefowie sztabów wyborczych PO i PiS w "Faktach po Faktach" dyskutowali o listach kandydatów do Europarlamentu. Andrzej Duda podkreślił, że politycy wystawieni do wyborów przez PiS to osoby doświadczone i przygotowane merytorycznie, a nie celebryci i upadli ministrowie, tacy jak minister Rostowski. - Uważałabym z używaniem słowa "celebryta". Ono jest obraźliwe. Nie zabierajmy tym osobom prawa i możliwości pracy politycznej - odpowiedział Tadeusz Zwiefka.

Pistolet Ali Agcy trafi do Wadowic. "Dowód świętości papieża"

Pistolet, z którego 13 maja 1981 r. w Watykanie zamachowiec Ali Agca strzelał do Jana Pawła II, jest w Polsce. W sobotę krakowska kuria zaprezentowała go dziennikarzom. - Patrzymy na dowód świętości papieża, a nie na dowód zbrodni – powiedział kard. St. Dziwisz.

Tak brzmią kieliszki. Nietypowy koncert

Niezwykły koncert mogli zobaczyć łodzianie z okazji Światowego Dnia Wody. Po raz pierwszy w Polsce zagrał czeski muzyk Peter Spatina. Jako instrumentów użył… 33 kieliszków do wina.

Sikorski dla "Bilda": Sankcje są jak broń atomowa

Szef polskiego MSZ Radosław Sikorski powiedział w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild", że sankcje "są jak broń atomowa - lepiej nimi grozić, niż ich użyć". Zastrzegł, że w obecnej sytuacji UE nie miała innego wyboru.

Kaczyński: PE nie może być miejscem zsyłki dla upadłych ministrów

- Parlament Europejski nie może być miejscem zsyłki polityków, którzy przegrali partyjne rozgrywki. Dla upadłych ministrów, którzy niczego nie potrafili załatwić - mówił w sobotę Jarosław Kaczyński. Jak dodał, potrzeba ludzi, którzy będą potrafili aktywnie działać i "błysnąć". - My właśnie taką ekipę wysunęliśmy - przekonywał prezes PiS.

"Polska stanowi piękny przykład dla Ukrainy"

- Polska stanowi piękny przykład dla Ukrainy - powiedział w sobotę Witalij Kliczko, lider ukraińskiej partii Udar, będący gościem posiedzenia Rady Krajowej PO. Zapowiedział, że obie partie podpiszą porozumienie o współpracy. - Łączy nas wspólna platforma ideologiczna - podkreślił były bokser.

Szef MSW: Ruch na granicy polsko-rosyjskiej "bez incydentów"

Na polsko-rosyjskiej granicy nie dochodzi do żadnych wydarzeń świadczących o jakimkolwiek napięciu bądź niepokojach. Ruch odbywa się normalnie - poinformował szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, który w sobotę wizytował przejście graniczne w Grzechotkach.

Stonesi na Narodowym w rocznicę wyborów 4 czerwca?

Kancelaria Prezydenta zorganizuje uroczysty koncert z okazji 25. rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Zdaniem niektórych mediów gwiazdą ma być zespół The Rolling Stones, z którym prowadzone są już negocjacje. - Rozmowy co do formatu koncertu i głównej gwiazdy - krajowej czy zagranicznej - wciąż trwają - powiedziała w rozmowie z TVN24 Joanna Trzaska-Wieczorek.

Rodzice chcą wyższych zasiłków. Dziś odpowiedź premiera

W sobotę o godz. 20 premier Donald Tusk ma przedstawić swoje stanowisko ws. postulatu natychmiastowego podniesienia do kwoty minimalnej zasiłku dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Premier zadeklarował to po piątkowym spotkaniu z protestującymi w Sejmie rodzicami.

Ambasador Rosji: Bojownicy z Majdanu byli szkoleni w Polsce i na Litwie

"Bojownicy" z Majdanu byli szkoleni w Polsce i na Litwie po przeniesieniu obozów z Ukrainy - powiedział w "Piaskiem po oczach" ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew. - Ludzie, którzy wzięli udział w przejmowaniu władzy, to były osoby dobrze przygotowane i dobrze zorganizowane. Oni byli szkoleni w sposób długi i szczegółowy - stwierdził.

Tusk: nikomu nie radziłbym wyznaczania "cienkiej czerwonej linii"

Nikomu nie radziłbym wyznaczać dzisiaj "cienkiej czerwonej linii", której przekroczenie przez Rosję mogłoby doprowadzić do ostrzejszej reakcji Zachodu - powiedział w piątek premier Donald Tusk. Dodał, że pewien obszar ryzyka dotyczy obecnie Mołdawii i Naddniestrza.

9 złotych tygodni, wizyty receptowe, cenniejsi pierwsi pacjenci. Zobacz propozycje ministra zdrowia

Od momentu wizyty u lekarza rodzinnego z podejrzeniem nowotworu leczenie ma się rozpocząć nie później niż po 9 tygodniach, lekarze mają otrzymywać więcej pieniędzy za przyjmowanie nowych pacjentów, NFZ będzie płacił szpitalom za pobyt chorych niezależnie od liczby dni, powstanie elektroniczny system prowadzenia zapisów i "wizyty receptowe" - to zmiany w służbie zdrowia, jakie minister Bartosz Arłukowicz przedstawił na piątkowej konferencji prasowej.

9 tygodni w "kolejce po życie". Arłukowicz ogłasza zmiany w leczeniu onkologicznym

Zniesiemy limity, na każdym etapie leczenia onkologicznego - obiecał w piątek minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Jego projekt zmian w leczeniu onkologicznym ma obejmować ekspresową diagnostykę, terapię pod okiem specjalnego opiekuna i długofalową opiekę. Czas od podejrzenia złośliwego nowotworu do podjęcia leczenia ma wynosić nie więcej niż dziewięć tygodni.

Politycy się dogadali, ale bez rodziców niepełnosprawnych dzieci. Protest trwa

Kwota 820 zł zasiłku pielęgnacyjnego dla rodzica niepełnosprawnego dziecka, z tytułu całkowitej rezygnacji z pracy, zostanie utrzymana do końca 2014 r. - poinformował w piątek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz w Sejmie. Rodzicom obiecuje się także dochodzenie do płacy minimalnej w 2015 i 2016 roku. Ci chcą jednak szybszych rozwiązań. Nadal protestują i w Sejmie czekają na spotkanie z premierem.

Rodziła sama, dziecko zmarło. Po kontroli: opieka nie była odpowiednia

Zakończyła się kontrola na oddziale położniczym w szpitalu w Świnoujściu, która została zarządzona po tym, jak kobieta w szóstym miesiącu ciąży nie otrzymała pomocy od lekarzy i rodziła sama. Wojewódzki konsultant ds. położnictwa i ginekologii prof. Zbigniew Celewicz przyznał, że opieka nad pacjentką prawdopodobnie nie była odpowiednia.

Lekarka skazana za śmierć noworodka. "Duża skala niedbalstwa"

Teresa W., 69-letnia lekarka, została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci noworodka. Sąd w Łodzi skazał ją na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Oprócz tego, kobieta nie może przez trzy lata wykonywać zawodu i musi zapłacić nawiązkę dla matki zmarłego dziecka.