Kaczyński atakuje Komorowskiego w liście do PiS: "reprezentuje skrajnie lewe skrzydło PO"

Bronisław Komorowski na celowniku Jarosława Kaczyńskiego. W liście do członków partii, prezes PiS zarzuca prezydentowi "obronę WSI, przyjaźń z Januszem Palikotem i nienawistny stosunek do śp. Lecha Kaczyńskiego". PO odpowiada: - Jeśli się atakuje konkurenta politycznego, to po pierwsze, nie wystawia się dublera, tylko staje się samemu, a po drugie, używa się argumentów przyzwoitych.

Sejm za ratyfikacją konwencji antyprzemocowej. PiS: Nie uznajemy tej decyzji

Sejm uchwalił w piątek ustawę ws. ratyfikacji Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Głosowanie poprzedziła burzliwa wymiana zdań. Posłowie PiS i SP mówili o hańbie, mordowaniu naszej cywilizacji i niszczeniu narodu. Po głosowaniu PiS oświadczyło, że nie uznaje decyzji parlamentu.

Rada krajowa PO poparła kandydaturę Komorowskiego

Rada Krajowa PO udzieliła w piątek poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu i zainaugurowała tym samym kampanię wyborczą przed zaplanowanymi na 10 maja wyborami głowy państwa. Prezydent podczas przemówienia zapewnił, że głównym celem jego prezydentury będzie bezpieczeństwo Polski.

Ratyfikacja konwencji przedwczesna? "Niczym nie zagraża"

- Potrzebny jest nam międzynarodowy nacisk i dokument, do którego trzeba będzie się odwoływać - stwierdziła we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Renata Durdy, kierownik pogotowia Niebieska Linia, mówiąc o spornej konwencji antyprzemocowej. Zdaniem prof. Andrzeja Zolla jej ratyfikacja jest przedwczesna.

Przekroczysz prędkość o 50 km/h - stracisz prawo jazdy

Kierowcy, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o minimum 50 km/h w obszarze zabudowanym, stracą prawo jazdy na trzy miesiące. Z taką samą sytuacją spotkają się przewożący w aucie zbyt dużą liczbę osób. To propozycje Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, które znalazły się w przyjętej dziś przez Sejm nowelizacji ustawy m.in Kodeksu karnego.

Wójt z zarzutami wygrywa wybory. Z dziennikarzami rozmawiać nie chce

Andrzej Żmuda-Trzebiatowski, wójt Przechlewa na Kaszubach, po sądzie chodzi tyłem i ucieka przed reporterem. Choć dostał zarzuty za prowadzenie samochodu po pijanemu, wciąż cieszy się niezmiennym poparciem swoich wyborców. W cuglach wygrał ostatnie wybory samorządowe. - Ja na wójta nie powiem nic, bo jest dobry chłop - mówi jedna z mieszkanek. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Tną się w szpitalu psychiatrycznym. "Samookaleczenie jest elementem wentylacji emocji"

Tną się, żeby "czuć, że żyją". Trwale się okaleczają. W szpitalu psychiatrycznym w Łodzi można już mówić o prawdziwej pladze samookaleczeń, a nawet prób samobójczych. - Ten oddział to kryminał - mówi reporterce "Blisko ludzi" TTV Marcie Kolbus matka jednej z nastoletnich pacjentek. - Samookaleczanie jest elementem wentylu bezpieczeństwa - odpowiada dyrektor szpitala Monika Domaradzka. Placówką zainteresowała się prokuratura.

Jest akt oskarżenia dla "Froga". Robert N. stanie przed sądem

- Prokuratura Okręgowa w Płocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Robertowi N. - poinformował portal tvn24.pl Dariusz Korneluk, szef Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. "Frog" odpowie m.in. za sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

"Węgiel u nas jest tylko rosyjski. Polski jest za drogi". Kim jest przywódca związkowców?

To on kilka dni temu wyprowadził rolników na drogi. Specjalizuje się w tym od początku swojej związkowej i politycznej kariery. Kiedyś w Samoobronie, dziś jest szefem rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski, człowiek ze specyficznym darem bilokacji. Broni interesów rolników i popiera górników. A jednocześnie prowadzi biznes, który z tymi interesami stoi w pewnej sprzeczności. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Projekt ws. tabletki "dzień po" niezgodny z prawem? "Nie możemy legitymować"

Tabletki "dzień po" tylko po udokumentowaniu wieku powyżej 15 lat - taką formułę wydawania najbardziej kontrowersyjnego ostatnio medykamentu zaproponowało Ministerstwo Zdrowia. Aptekarze pytają, dlaczego to oni mają legitymować młode pacjentki. I podejrzewają, że propozycja resortu zdrowia jest w ogóle niezgodna z prawem. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Doświadczeni żołnierze opuszczą polską armię. Tak każą przepisy

Ponad 30 tysięcy czynnych żołnierzy ma się pożegnać z armią w najbliższych latach – wśród nich są także ci mający za sobą misje w Iraku i Afganistanie. Dlaczego wojsko w trudnych czasach chce się pozbyć dobrze wyszkolonych i doświadczonych żołnierzy? Bo tak każą przepisy, które stawiają mundurowych w sytuacji bez wyjścia. Materiał "Faktów" TVN.

Duda: Komorowski jest pozbawiony wyczucia politycznego

Mam odpowiednie kwalifikacje, aby zostać prezydentem RP - powiedział w "Jeden na jeden" Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, odnosząc się do słów Bronisława Komorowskiego, że prezydent powinien posiadać "kwalifikacje i doświadczenie konieczne do wypełniania konstytucyjnego obowiązku zwierzchnika Sił Zbrojnych".

Krzyżowy przeszczep nerki w Polsce. Pary wymieniają się organami

Szykuje się pierwszy w Polsce krzyżowy przeszczep nerek. Do zabiegu przystąpią dwie pary. Żadna z czworga osób z nich nie może przekazać nerki partnerowi bezpośrednio, bo nie zgadzają się tkanki i odrzut byłby pewny. Obie pary postanowiły więc wymienić się nerkami. Cała operacja jest skomplikowana nie tylko z medycznego punktu widzenia – to także poważna procedura prawna, bo zgodnie z naszymi przepisami obcym osobom bardzo trudno uzyskać pozwolenie na oddanie narządów. Materiał "Faktów" TVN.

"Kościół jak żadna inna instytucja upomina się o prawa kobiet"

- W tej konwencji nie ma ani jednego konkretnego postanowienia, które służy pomocy kobiecie - mówił w "Kropce nad i" o tzw. konwencji antyprzemocowej Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska). Przekonywał, że problem przemocy jest najmniej dotkliwy tam, gdzie jest najwięcej praktykujących katolików. Stanowczo nie zgadzał się z nim Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), który podkreślał, że w społeczeństwie patriarchalnym, takim jak Polska, takie regulacje są potrzebne.

Prezydentura Komorowskiego "na czwórkę, a nie na piątkę"

Ewidentnie brakuje mi chęci prezydenta do inicjowania publicznej dyskusji o przyszłości Polski i problemach, także na Śląsku. Nie chodzi o to, żeby to się kończyło decyzją, ale żebyśmy rozwijali świadomość społeczną - powiedział senator Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach" w TVN24.