Ranił nożem za zniszczoną koszulę. "Chciałem tylko postraszyć"

Do pięciu lat więzienia grozi 26-latkowi z Łodzi, który ranił nożem 49-letniego znajomego. Poszło o to, że napastnik zażądał od poszkodowanego pieniędzy za zniszczoną kiedyś koszulę. Doszło do szarpaniny i ciosu nożem. Życiu ranionego mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Pożar w siedzibie ZUS. Ewakuowany wieżowiec, poszkodowani

Na 16. piętrze łódzkiego biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiły się płomienie. - Źródłem problemu była szafa instalacyjna. Nie wiemy jeszcze co się stało - mówią tvn24.pl strażacy. Wszyscy pracownicy - około 600 osób - opuścili budynek. Dwie osoby, które próbowały na własną rękę gasić pożar, doznały obrażeń.

Morawiecki wstąpił do PiS

Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister rozwoju, wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości - wynika z informacji portalu tvn24.pl uzyskanych w dwóch źródłach. Później potwierdził to sam zainteresowany.

Sejm nie odwołał szefa MSWiA

Sejm odrzucił w środę wniosek PO o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Wcześniej w Sejmie odbyła się w tej sprawie debata. - Mam pełne zaufanie do ministra Błaszczaka - mówiła premier Beata Szydło.

Czuć "dyskretny urok totalitaryzmu". Tak #PisząoPolsce

Korupcja i kumoterstwo elit politycznych krajów Europy Środkowo-Wschodniej doprowadziły ponad 20 lat po upadku ZSRR do dojścia do władzy skrajnej prawicy. Ta chce wcielać w życie model "kierowanej demokracji", zapoczątkowany przez Węgry - tak zachodnie media #PisząoPolsce.

Zarzuty dla Szydło? "Trudno to wyobrazić. Rząd kontroluje prokuraturę"

- Tego typu interpretacja jest bardzo niebezpieczna - mówił prof. Zbigniew Ćwiąkalski komentując niepublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego przez premier Beatę Szydło. W prokuraturach złożono zawiadomienia w tej sprawie, jednak - zdaniem byłego ministra sprawiedliwości - trudno sobie wyobrazić, by kontrolowana przez rząd prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty w tej sprawie.

Szybkie publikacje, spektakularne przeszukania. IPN przed poważnymi zmianami

Duże przyspieszenie pracy w IPN - najpierw ujawniona teczka TW "Bolka", zaraz potem przeszukania w domach nieżyjących już generałów Kiszczaka i Jaruzelskiego. Krytycy tych nagłych działań wiążą je ze zmianami, jakie niebawem nastąpią w IPN: nowy szef, zwiększone kompetencje i możliwość otwarcia zastrzeżonych dotąd zbiorów Instytutu. Zbiorów, które zapewne skrywają wiele tajemnic o niejednej osobie. Materiał programu "Czarno na białym".

Kościół milczy ws. Wałęsy. "Nie wiem, czy nie będziemy tego wszyscy żałować"

Kościół Katolicki, który współpracował z Lechem Wałęsą przy obalaniu komunizmu, konsekwentnie milczy w sprawie TW "Bolka". Konferencja Episkopatu Polski nie zajmuje stanowiska w tej sprawie tłumacząc się, że nie chce się angażować w spory polityczne. Wałęsy bronią za to duchowni, którzy uczestniczyli w obradach Okrągłego Stołu. Materiał programu "Czarno na białym".

Kiedy cofa się Kaczyński. Dorn tłumaczy i pokazuje

PiS się tak zapętlił, że dla nich klęską jest postępowanie zgodnie z konstytucją - mówił w "Kropce nad i" Ludwik Dorn. Były marszałek Sejmu i były wicepremier w rządzie PiS dodał, że nie ma dziś w Polsce nikogo, kto mógłby wywrzeć nacisk na Jarosława Kaczyńskiego.

Unijna posada ucieka europosłowi PiS

Kandydatura europosła PiS Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO) została negatywnie zaopiniowana przez komisję kontroli budżetowej PE. Członkowie komisji mieli chwalić jego kwalifikacje, ale kwestionować niezależność kandydata. Pytania dotyczyły m.in. sporu o TK.