Dziesiątki milionów złotych na koncie. WOŚP zagrała w całej Polsce

W niedzielę w całej Polsce odbył się 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach miast 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami kwestowało na rzecz pediatrii i opieki medycznej dla seniorów. W sumie przeprowadzono ponad 24 tysiące aukcji. Według danych podanych kwadrans po północy udało się zebrać ponad 44 mln zł.

Aresztowano syna zamordowanej prokurator z Krakowa

Krakowski sąd aresztował w niedzielę wieczorem na trzy miesiące 26-letniego Przemysława J., podejrzanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej matki - zastępczyni prokuratora okręgowego w Krakowie Anny Jedynak.

Rostowski: dochodzę do podobnego wniosku, co Schulz

- Demokracja konstytucyjna jest wymogiem członkostwa w Unii Europejskiej - stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jacek Rostowski odnosząc się do krytycznych słów, które padają pod adresem Polski ze strony unijnych i niemieckich polityków. Działacz PO dodał, że jego zdaniem "bez sensu" jest wzywanie do MSZ niemieckiego ambasadora.

Wałęsa chce "publicznego finału sprawy Bolka". "Jak Kargul: zapraszam do płotu"

Lech Wałęsa w liście poprosił dyrektora gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej o zorganizowanie spotkania z pisarzami i innymi osobami, które "udzielają się w sprawie tzw. Bolka". Były prezydent chce, aby w nagrywanej dyskusji uczestniczył m.in. reżyser i publicysta Grzegorz Braun. - Nie widzę przeszkód żeby taką debatę zorganizować - oświadczył dr Paweł Ukielski, zastępca prezesa IPN.

Syn zamordowanej prokurator usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - taki zarzut usłyszał w niedzielę 26-letni Przemysław J. Mężczyzna podejrzany jest o zabicie swojej matki, zastępczyni prokuratora okręgowego. Adwokat podejrzanego podkreśla, że sprawa nie powinna być traktowana jako "pospolite zabójstwo", a tragedia rodzinna. - Nasz klient nie ustosunkował się na chwilę obecną do postawionych mu zarzutów - powiedział Jan Olszewski.

Rząd nie wycofa się z ustaleń ws. uchodźców. Kukiz'15: powinniśmy ogłosić referendum

To była zła droga, zły kierunek, który narzuciła sobie Europa, ale trudno, musimy go realizować - powiedział w "Kawie na ławę" Bartosz Kownacki z PiS, wiceminister obrony narodowej. Komentował w ten sposób unijne ustalenia dotyczące przyjęcia uchodźców w Polsce. - Powinniśmy odwołać się do woli Polaków i ogłosić w tej sprawie referendum - przekonywał Stanisław Tyszka (ruch Kukiz'15).

Prezes Fundacji WOŚP: były różne opcje polityczne, ale Orkiestra gra dalej

My gramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci. A dzieci nie są zorientowane politycznie i są naszą wspólną wartością. W związku z tym staramy się nie uczestniczyć w żadnych dysputach politycznych - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. dr. hab. Bohdan Maruszewski, kardiochirurg, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomniał, że Orkiestra gra od 23 lat, niezależnie od tego, kto rządzi w Polsce.

Wielka Orkiestra ma już ponad 23 mln zł. W całej Polsce światełko do nieba

W niedzielę po raz kolejny gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Na ulice Polski wyszło 120 tys. wolontariuszy, a akcji towarzyszyły imprezy organizowane w wielu miejscach kraju.

Komornik "jak bandyta" i 15 lat czekania na pieniądze z urzędu

Komornik, który egzekucję przeprowadził nie w domu dłużnika, a jego córki oraz ciągnący się od 15 lat spór mieszkańca Sochaczewa z urzędnikami, którzy nie chcą zapłacić za działkę przekazaną na drogę. Dwa tematy, z którymi ruszyło "Blisko ludzi" w nowej formule na antenie TVN24.

Akcja "GeNN". Otworzą akta, a potem trumny

Przejrzą akta pochowanych jako NN (Nazwisko Nieznane), porównają z DNA osób trwale zaginionych, a gdy próbki nie wystarczą, ale wystarczy pieniędzy, będą ekshumować anonimowe pochówki. Rusza "GeNN" – pierwsza przeprowadzana w Polsce na taką skalę akcja policji i fundacji Itaka. Zgłosić się do niej może każdy, kto od lat szuka kogoś bliskiego.

Holland: ci ludzie nie bronią swojego koryta

- To jest wielki sukces - mówiła o frekwencji na sobotnich manifestacjach Komitetu Obrony Demokracji przeciwko zmianom w ustawie medialnej reżyserka Agnieszka Holland w "Faktach po Faktach". Dodała, że jej zdaniem dryfujemy obecnie w stronę autorytaryzmu.

Ziobro odpowiada Oettingerowi w liście. "Niemądre uwagi"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro napisał list do unijnego komisarza Guenthera Oettingera. Pismo jest reakcją na jeden z jego ostatnich wywiadów. Unijny polityk opowiedział się w nim m.in. za objęciem Polski nadzorem Komisji Europejskiej. "Tego rodzaju słowa, wypowiadane przez niemieckiego polityka, budzą wśród Polaków jak najgorsze skojarzenia" - stwierdza Ziobro w liście.

MSW: możliwe korekty w podziale administracyjnym kraju

Nie ma planów dokonania zasadniczych zmian w podziale administracyjnym kraju, natomiast MSWiA dopuszcza możliwość korekt w ramach obowiązującego podziału - wynika z odpowiedzi resortu na interpelację świętokrzyskich posłów PO i PSL w sprawie planów utworzenia województwa częstochowskiego.

"Naszym dzieciom nie jest potrzebna litość, tylko miłość i wsparcie"

- Gdyby nie to miejsce, dzieci byłyby skazane na marginalizacje życia - mówi Jolanta Bobińska z fundacji "Dom w Łodzi". Dom dziecka dla dzieci chorych w Łodzi to jedyne miejsce w Polsce, które zapewnia specjalistyczną opiekę niepełnosprawnym dzieciom. Jego mali mieszkańcy, poza całodobową opieką pielęgniarską i wychowawczą, mają zapewnioną rehabilitację ruchową, psychologiczną, logopedyczną i hipoterapię.

Mandat zapłacisz kartą. Będą terminale w radiowozach

Sprawcy wykroczeń będą mogli zapłącić mandat kartą płatniczą. W lipcu w radiowozach pojawią się terminale. MSWiA zapowiada również przyspieszenie karania piratów drogowych, których nagrali inni kierowcy. Materiał magazynu "Polska i Świat".