Polityczne rachunki w kampanii. Starcie szefów sztabów PiS i PO

- To są błędy matematyczne, metodologiczne, które po coś zostały popełnione przez PiS - tak szef sztabu PO Marcin Kierwiński komentował w „Tak jest” w TVN24 koszty obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski, który stoi na czele sztabu PiS, przekonywał, że program wyborczy jego partii odpowiada na oczekiwania społeczeństwa.

KRRiT chce cofnąć koncesję. "Nie jesteśmy rosyjskimi szpiegami"

1 lipca KRRiT wszczęła postępowanie o cofnięcie koncesji dla Radia Hobby, nadającego na mocy umowy z radiem Głos Rosji audycję "Radio Sputnik" - poinformowała w KRRiT w poniedziałek. Przed wojną na Ukrainie nie było z tym problemu - przekonuje prezes Radia Hobby.

Siemoniak jako "obiekt konfabulacji" Kalisza. Żąda przeprosin i zawiadamia prokuraturę

- Do opinii publicznej dotarły treści, wobec których nie mogę zostać obojętny - powiedział Tomasz Siemoniak o nowej publikacji nt. nagranej rozmowy, jaką mieli prowadzić Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz, a której wicepremier był jednym z bohaterów. Siemoniak poinformował, ze złożył do warszawskiej prokuratury okręgowej wniosek o wyjaśnienie tej sprawy. Zażąda też przeprosin od Ryszarda Kalisza.

PO krytycznie o obietnicach Szydło

Koszty obietnic są dramatycznie niedoszacowane. Przychody pisane palcem na wodzie - powiedziała podczas konferencji prasowej rzeczniczka sztabu wyborczego PO Joanna Mucha, która wraz z Marcinem Święcickim przedstawiła własne obliczenia kosztów propozycji kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło.

PiS zmienia rzecznika partii

Posłanka Elżbieta Witek będzie nowym rzecznikiem partii, zaś Marcin Mastalerek, który dotychczas pełnił tę funkcję, będzie rzecznikiem sztabu wyborczego - poinformował prezes PiS Jarosław Kaczyński. Przekazał także, że po jesiennych wyborach parlamentarnych nie będzie marszałkiem Sejmu.

Policjant zaatakował policjantów. Winny, ale nie będzie ukarany

Po ponad dwóch miesiącach policja zakończyła postępowanie dyscyplinarne wobec naczelnika wydziału KWP w Białymstoku. Policjant miał wdać się się w szarpaninę z patrolem drogówki. Uznano go winnym naruszenia zasad etyki, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Tymczasem jeden z funkcjonariuszy zaatakowanych przez naczelnika został przeniesiony do innego komisariatu. Według policji była to jego decyzja własna, a nie kara.

Przegląd prasy: podsłuchani Kalisz z Kwaśniewskim. Siemoniak: absurd jak z Mrożka

Tygodnik "Do Rzeczy" opublikował fragmenty kolejnej rzekomej rozmowy nagranej w restauracji Sowa&Przyjaciele. Tym razem jej bohaterami są Aleksander Kwaśniewski i Ryszard Kalisz. "Najważniejszy wątek" - zdaniem tygodnika - dotyczy "korupcji na szczytach władzy". Pada też nazwisko Tomasza Siemoniaka. - To kompletne wymysły, absurd jak z Mrożka - skomentował szef MON.

Drugie ciało znalezione w Wiśle. Koniec poszukiwań dziewczynek

Tragiczny finał poszukiwań dwóch nastolatek, które zaginęły w miejscowości Kobylnica na Mazowszu. Wczoraj wieczorem ciało 13-latki wypłynęło na powierzchnię. Z kolei nieco dalej, w okolicach elektrowni Kozienice, około 2 w nocy wędkarze znaleźli ciało drugiej z dziewczynek.

"Chciejstwo i obiecanki". Drużyna PiS ma przekonać, że konkrety

Wyłącznie chciejstwo i obiecanki – tym według Ewy Kopacz jest program wyborczy Beaty Szydło. Premier odwiedziła w niedzielę Łódź, a kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na premiera przedstawiła w Katowicach swoją drużynę – aż 160 osób. Nie chodzi więc o przyszły skład jej rządu. A o co chodzi w jej programie? Czy na przykład Prawo i Sprawiedliwość może cofnąć reformę emerytalną rządu Jerzego Buzka? Materiał „Faktów” TVN.

Ile będą kosztowały wyborcze obietnice PiS? Zależy, kto liczy

Większa ściągalność podatków, uszczelnienie systemu – na tym opiera się program wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło nie mówi jak, ale zapewnia, że ściągnie z podatków 52 miliardy złotych więcej niż teraz. To ma być klucz do sukcesu. Dzień po wystąpieniu Szydło Platforma Obywatelska i PiS spierają się o pieniądze, bo liczby się nie zgadzają. Materiał „Faktów” TVN.

Trzaskowski o Grecji: Polska gotowa na każdy scenariusz

Po odrzuceniu przez Greków w niedzielnym referendum warunków zagranicznej pomocy, mającej ratować kraj przed bankructwem, ale oznaczającej też dalsze oszczędności, negocjacje Aten z UE będą jeszcze trudniejsze - ocenił minister ds. UE Rafał Trzaskowski. Dodał, że Polska jest gotowa na "każdy scenariusz" rozwoju sytuacji w związku z greckim referendum.

"Nie wkładajmy sobie na głowę tych problemów, które mają Grecy"

- Gdyby rząd (Aleksisa) Ciprasa umiał tak dobrze negocjować, jak robić propagandę, to problemy finansowe Grecji byłyby przeszłością - ocenił w "Faktach po Faktach" Paweł Gmoch ze Stowarzyszenia Greckich Przedsiębiorców w Polsce. Mariusz Błaszczak (PiS) przekonywał z kolei, że z greckich problemów Polska powinna wyciągnąć naukę i nie wchodzić do strefy euro.

"Wyjście z pułapki obciachowości". PiS konsekwentnie odnawia wizerunek

To jest próba połączenia tej dyskusji programowej, ale też pokazanie swojej siły, jedności i pewnej skali działania - powiedział o konwencji PiS politolog dr Jarosław Flis z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Według niego, stanowi ona "wyjście z pułapki obciachowości, w którą PiS wpadł wiele lat temu". Pozytywnie konwencję oceniają też inni politolodzy.

Piechociński o programie Szydło: bardzo ładny koncert życzeń

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński nazwał program przedstawiony w sobotę w Katowicach przez kandydatkę PiS na premiera Beatę Szydło "koncertem życzeń". Jego zdaniem niektóre koncepcje posłanki PiS są niejasne, a z kolei w innych nie ma nic nowego "poza nowym językiem".