Królik na promie. "To najsłodszy pasażer na gapę"

Na gapę promem pływał już kot As, teraz w jego ślady poszedł... królik. Zwierzę na pokładzie znalazła obsługa. Dziki królik przeprawił się promem z Karlskrony do Gdyni. Ostatecznie i tak wrócił do Szwecji.

Przegląd prasy. Znani historycy w obronie Muzeum II Wojny Światowej

- Jesteśmy zgodni, że Muzeum II Wojny Światowej, w jego obecnej formie, stwarzałoby wyjątkową szansę dla Polaków, by dowiadywali się o wojnie poza Polską, a dla zagranicznych zwiedzających - poznawania polskiej historii - piszą we wspólnym liście opublikowanych w "Gazecie Wyborczej" . Odnoszą się w ten sposób do pomysłu zmiany koncepcji niemal gotowego muzeum w Gdańsku.

Kary za zwrot "polskie obozy". Rząd przyjął projekt ustawy

Za zwrot typu "polski obóz" ma grozić do 3 lat więzienia - głosi przyjęty we wtorek przez rząd projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Ma on też umożliwić wytaczanie za takie zwroty procesów cywilnych, m.in. przez Instytut Pamięci Narodowej i organizacje pozarządowe.

Nowoczesna złożyła wniosek do prokuratury ws. Kaczyńskiego. PiS: "absurdalny"

Nowoczesna złożyła we wtorek w warszawskiej prokuraturze okręgowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o jego wypowiedź dotyczącą braku publikacji wyroku TK ws. nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Zdaniem Łukasza Schreibera z PiS wniosek to próba "politycznego bicia piany".

Ranking 500 najlepszych uczelni świata. Spadek UW i UJ

Uniwersytety Jagielloński i Warszawski to jedyne polskie uczelnie, które znalazły się w tzw. rankingu szanghajskim (ARWU) - liście 500 najlepszych uczelni świata. Znalazły się w piątej setce zestawienia. W poprzednich latach były w czwartej.

Szukają "złotego pociągu". "Anomalie wskazują na istnienie tunelu. Tam w środku coś jest"

Rok po tym, jak zgłosili odnalezienie "złotego pociągu", eksploratorzy ruszają do pracy. Na 65. kilometr trasy kolejowej Wrocław-Wałbrzych wjechał ciężki sprzęt, planowane jest wykonanie pierwszego przekopu, który ma pokazać, czy pociąg tkwi pod ziemią, czy też nie. Poszukiwacze są pełni nadziei, bo ostatnie badania wykazały anomalie, które mają wskazywać na istnienie tunelu w którym może znajdować się pancerny skład.

Pierwsza taka wizyta. Jan X nad Wisłą

Świat pozostaje zwykłym widzem tragedii w Aleppo - powiedział we wtorek w Warszawie prawosławny patriarcha antiocheński Jan X, który przyjechał do Polski z kilkudniową wizytą z Syrii, gdzie od 2011 r. trwa wojna domowa. Głowa prawosławnego patriarchatu Antiochii i całego Wschodu jest nad Wisłą po raz pierwszy, zostanie sześć dni.

Naczepa spadła na samochód osobowy. Kobieta w ciężkim stanie

Naczepa samochodu ciężarowego przygniotła samochód osobowy, w którym jechała 43-letnia kobieta. Ranną w ciężkim stanie do szpitala przetransportowało pogotowie lotnicze. Jak ustalili policjanci, do wypadku mógł przyczynić się kierowca tira, który próbował wyprzedzić inną ciężarówkę.

Dom przetrwał dwie wojny, może nie przetrwać budowy apartamentowca

100-letni dom w centrum Krakowa zapada się i pęka. Na działce obok powstaje apartamentowiec. Czy to bierność urzędników nadzoru budowlanego i brak właściwej kontroli nad powstającą obok inwestycją jest tego powodem? Czy urzędnicy czekają na katastrofę budowlaną? Materiał programu "UWAGA!" TVN.

"Są afery większe niż Amber Gold". Minister Ziobro wydaje wytyczne

Wydałem prokuratorom jasne wytyczne dotyczące ścigania przestępstw o charakterze finansowym, aby ich reakcja była lepsza niż w przypadku takich spraw jak Amber Gold, czy SKOK Wołomin - powiedział minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Polecił m.in., by jak najszybciej stawiać zarzuty i zabezpieczać dowody.

Koniec poszukiwań jachtu "Zefir" na Bałtyku

Po kilkudziesięciu godzinach zakończono na morzu akcję poszukiwawczą polskiego jachtu "Zefir", który w niedzielę przed północą zatonął na Bałtyku. Morskie służby jednak podkreślają, że jeśli pojawią się jakieś nowe informacje będą je sprawdzać. Zgłoszenia dokonał potrzebujący pomocy jedyny załogant, który nadał sygnał SOS, będąc już w wodzie.

"Większa akcja" na jesieni. Kijowski zdradza plany KOD-u

Najbliższe tygodnie dla Komitetu Obrony Demokracji to czas zwierania szyków i podciągania taborów, ponieważ skupiliśmy się na aktywnym działaniu, a nie na sprawach organizacyjnych - zapowiada lider KOD Mateusz Kijowski, który zamierza startować na przewodniczącego stowarzyszenia.

Na dwóch aukcjach sprzedano konie za niecałe 1,7 mln euro. Wiele nie znalazło nabywców

Szesnaście koni za łączną kwotę 1 mln 271 tys. euro sprzedano w niedzielę na aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim (Lubelskie). W kraju zostało 15 koni z 31 wystawionych. Łącznie z poniedziałkową Letnią Aukcją wartość sprzedanych koni wyniosła niespełna 1,7 mln euro. Choć organizatorzy deklarują zadowolenie, są to sumy mniejsze niż oczekiwane przed aukcjami.

Macierewicz odznaczył zasłużonych dla obronności. Także rzecznika MON

Ponad 200 żołnierzy i cywilów otrzymało w niedzielę, w przededniu święta Wojska Polskiego, odznaczenia resortowe z rąk ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" otrzymał m.in. rzecznik resortu obrony Bartłomiej Misiewicz. Sam pochwalił się tym na portalu społecznościowym.

Nominacje generalskie dla ośmiu oficerów. "Początek procesu"

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wręczył nominacje generalskie ośmiu oficerom. Generałami broni zostali I zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. dyw. Michał Sikora i inspektor Wojsk Lądowych w dowództwie generalnym gen. dyw. Leszek Surawski.