Morawiecki interweniował w sprawie jego pracy? Syn Czarneckiego tłumaczy

Zarobiłem 1200 złotych w ciągu miesiąca. Także to nie była kwestia załatwiania jakiejś pracy w sensie długoterminowym za nie wiadomo jakie pieniądze - powiedział TVN24 poseł PiS Przemysław Czarnecki. Odniósł się do nagrania z afery taśmowej, z którego wynika, że Mateusz Morawiecki, ówczesny prezes banku BZ WBK miał interweniować w sprawie pracy dla niego. Na taśmie słuchać również rozmowę obecnego premiera z jego ojcem Ryszardem Czarneckim, europosłem Prawa i Sprawiedliwości.

Wtargnął z siekierą do sądu. Zaatakował ochroniarza

Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie ataku, do którego doszło w piątek w szczecińskim sądzie. Mężczyzna zaatakował siekierą pracownika ochrony, a następnie próbował wnieść do budynku kanistry z benzyną. Został zatrzymany przez policję.

Andrzej Duda: nie tak powinna funkcjonować wspólnota

Solidarność i wzajemne zrozumienie to coś, czego bardzo brakuje w Unii Europejskiej. Przykładem jest realizowany wbrew interesom części krajów projekt gazociągu Nord Stream 2 - oświadczył w piątek Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentami państw Grupy Wyszehradzkiej na Słowacji.

Marsz Równości się odbędzie. Wojewoda: żałuję, że sąd dostrzega prawa jakiejś mniejszości

Wyrażam przekonanie, a zarazem nadzieję, że nasze działania i szczere formułowanie poglądów doprowadzi do tego, że 'marsz równości' nie będzie epatował gorszącymi scenami, wulgarną quasipornografią, obscenicznymi widowiskami z udziałem gejowskich środowisk, na przykład niemieckich, tylko będzie spokojną manifestacją - tak wojewoda lubelski Przemysław Czarnek skomentował postanowienie sądu uchylające decyzję prezydenta zakazującą organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji w Lublinie.

Miał być oryginalny fortepian, był "składak" z przebitymi numerami. Prokuratura: wszystko gra

- Trudno sobie wyobrazić, że oryginalny samochód z roku 2001 będzie tożsamy ze składakiem z części z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych – mówi zirytowany Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Kaliskiej. Placówka kupiła używany fortepian renomowanej firmy, a dostała instrument z dziewięcioma nieoryginalnymi elementami i przebitymi numerami. Filharmonia złożyła zażalenie na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa.

Przegląd prasy. Morawiecki miał wiedzieć, że został nagrany

Mateusz Morawiecki jako prezes banku kontaktował się z Tomaszem Misiakiem, biznesowym współpracownikiem bohatera afery taśmowej Marka Falenty - wynika z kolejnego fragmentu taśmy, którą opisał portal Onet. Wynika z niego, że za rządów PO Misiak próbował załatwić przez Morawieckiego posadę swojemu koledze Maciejowi Wituckiemu. Morawiecki, składając wyjaśnienia w ABW, miał zeznać, że to właśnie od Misiaka dowiedział się, że był nagrywany w restauracji Sowa i Przyjaciele.

Rezolucja przegłosowana. Rosja ma zwrócić Polsce wrak tupolewa

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w piątek rezolucję wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku samolotu Tu-154M, który w kwietniu 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem. Jest to pierwszy międzynarodowy dokument, który wzywa Rosję do tego, aby zwróciła wrak tupolewa.

Możesz dopisać się do rejestru wyborców. Wniosek złożysz nawet "w ostatnim dniu"

W wyborach samorządowych wyborcy nie będą mogli głosować w dowolnym lokalu wyborczym, nie ma też możliwości głosowania w miejscu pobytu czasowego. Jeśli jednak wyborca stale zamieszkuje w jednym miejscu, będąc zameldowanym w innym miejscu - może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców w miejscu, w którym mieszka. - Wniosek można złożyć w każdym momencie, w tym w ostatnim roboczym dniu przed wyborami - przypominał ekspert Krajowego Biura Wyborczego Grzegorz Gąsior.

Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Maciejem Stuhrem.

Piotrowicz: jestem również ofiarą stanu wojennego

Określanie "prokurator stanu wojennego" zdecydowanie wypacza istotę rzeczy - przekonywał poseł PiS Stanisław Piotrowicz. - Wbrew tego rodzaju sugestiom można powiedzieć, że jestem w jakimś stopniu również i ofiarą tamtego czasu - stwierdził.

Sąd uchylił decyzję prezydenta Lublina. Marsz Równości przejdzie ulicami miasta

Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił w piątek decyzję prezydenta tego miasta, który zakazał organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji narodowców. Wcześniej - w środę - Sąd Okręgowy podtrzymał postanowienie prezydenta. Zażalenie na tę decyzję złożyli organizatorzy marszu. - Cieszę się, że sąd zwrócił tak mocno uwagę na znaczenie organizowania pokojowych zgromadzeń dla funkcjonowania demokracji - mówił po rozprawie Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich.

75 lat od krwawej bitwy pod Lenino, w propagandzie PRL przekutej w wielki triumf

75 lat temu, 12 października 1943 roku, nieopodal wsi Lenino na Białorusi rozpoczęła się krwawa bitwa pomiędzy polską 1 Polską Dywizją Piechoty imienia Tadeusza Kościuszki, walczącą w składzie sowieckiej 33 armii, a Wehrmachtem. W walkach, których rocznica obchodzona była w PRL jako Dzień Ludowego Wojska Polskiego, zginęło około 20 procent żołnierzy polskiej jednostki.

Trzaskowski: krew się będzie lała do ostatniej chwili

- Trzeba walczyć o każdy głos każdej warszawianki i warszawiaka, nic nie jest przesądzone - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. - Ale ja jestem przekonany, że wygram te wybory - dodał.

Biedroń: jeżeli Nowacka poczuła się urażona, przepraszam ją

Dzisiaj próbuje się powiedzieć: stań w jednym szeregu z Romanem Giertychem, z Grzegorzem Schetyną. To jest dla mnie niekomfortowe. Barbara Nowacka stanęła i jest to dla niej trudne - powiedział w "Faktach po Faktach" prezydent Słupska Robert Biedroń. Jednocześnie przeprosił ją za swoje słowa o "tresowaniu" jej, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.