Prezydent powołał nowych sędziów Sądu Najwyższego. Mimo wstrzymania przez sąd uchwały

Nie czekając na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE, prezydent w środę o godzinie 11, bez udziału mediów, zaprzysiągł kolejnych sędziów Sądu Najwyższego. Jak informował wcześniej Naczelny Sąd Administracyjny, NSA uwzględnił kolejny wniosek o zabezpieczenie w sprawie uchwały nowej Krajowej Rady Sądownictwa, tym samym wstrzymując wykonanie decyzji KRS dotyczącej powołania sędziów Sądu Najwyższego do Izby Cywilnej.

Pytania o powrót sędziów po decyzji TSUE. Czaputowicz: to nie takie proste

Jeśli orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym byłoby negatywne, będzie miało znaczenie dla innych państw, które mogą obawiać się o wpływ na ich różne reformy - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Pytany, czy w razie negatywnej dla polskich władz decyzji TSUE przeniesieni w stan spoczynku sędziowie wrócą do orzekania, odparł: - To nie takie proste.

Pytania o powrót do polityki. Miller: przeżywam znaną panu tragedię

Polityka jest dla mnie czymś interesującym, ale nie jest już tak ważna, jak kiedyś, to już przeszłość - przyznał w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Leszek Miller, pytany o ewentualne plany powrotu do aktywnego życia politycznego. - Przeżywam znaną panu tragedię - dodał były premier, odnosząc się do śmierci swojego syna.

"Morawiecki to kandydatura prezesa, a prezes się nie myli"

Z taśm wynika, że Morawiecki dobrze się czuł w kręgu biznesowo-towarzyskim Platformy Obywatelskiej - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 były premier Leszek Miller, komentując ujawnione w zeszłym tygodniu nagrania z udziałem Mateusza Morawieckiego. - Widok rycerza na białym koniu, który walczy ze smokiem, staje się mało wiarygodny, bo okazuje się, że ten rycerz z tym smokiem był zblatowany - ocenił.

Dziennikarz, przedsiębiorca, syn biznesmenów. Nowe informacje o uczestnikach szaleńczego rajdu

Do wypadku doszło w niedzielę 30 września w okolicy miasta Dolny Kubin na północy Słowacji. Trzy luksusowe samochody na polskich tablicach rejestracyjnych z dużą prędkością wyprzedzały inne auta, jadąc pasem do jazdy z naprzeciwka. Skończyło się tragicznym wypadkiem, w którym zginął kierowca skody, 57-letni Słowak Stefan Onczo. Reporter "Uwagi!" TVN udał się na Słowację, by ustalić, kim są uczestnicy szaleńczego rajdu.

Jest porozumienie, pielęgniarki przerywają protest. "Bierzemy to, co nam państwo oferuje"

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przedstawicielki protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu podpisały we wtorek porozumienie z dyrektorem placówki i marszałkiem województwa. - Nigdy nie będziemy usatysfakcjonowane. Bierzemy to, co nam państwo oferuje - zaznaczyła Ewa Rygiel, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w przemyskim szpitalu. - To kompromis - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prawny dwugłos i polityczna wojna. Czy Zdanowska może być prezydentem?

Czy Hanna Zdanowska będzie mogła przejąć władzę, jeżeli wygra wybory? Trwa spór politycznych przeciwników. Osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością mówią, że głos oddany na Zdanowską, to "głos stracony", bo ma ona prawomocny wyrok i dlatego nie może być samorządowcem. Obóz Zdanowskiej odpowiada, że to świadome wprowadzanie wyborców w błąd i próba ingerowania w wynik wyborów samorządowych.

Debata TVN24 i ECS na stulecie odzyskania niepodległości

21 października zapraszamy do namysłu nad istotą niepodległości, wolności i przyszłością. Spotkanie odbędzie się w symbolicznym miejscu – Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wydarzenie zostanie zarejestrowane, a 28 października o godzinie 20 będzie retransmitowane na antenie TVN24.

Kukiz'15 chce komisji śledczej w sprawie "afery taśmowej". PiS: dziś już nie ma potrzeby

- Chcemy powołania komisji śledczej do sprawy zbadania działań prokuratury, służb i policji w związku z nagraniami polityków - zapowiedział we wtorek Paweł Kukiz. W 2014 roku, przy pierwszej odsłonie "afery taśmowej" za taką komisją opowiadało się Prawo i Sprawiedliwość, będące wówczas w opozycji do rządu PO-PSL. - Już nie ma takiej potrzeby - orzekł dziś Jan Mosiński z PiS.

Ksiądz raził turystę paralizatorem. Sąd zawiesza karę

Proboszcz z sanktuarium "Marii Śnieżnej" na Górze Iglicznej, który raził turystę paralizatorem, został skazany na prace społeczne. Od kilku miesięcy jednak tego nie zrobił i już nie będzie musiał, bo sąd zawiesił wykonanie kary ze względu na zły stan zdrowia.

Śmieci zakopane na polu, sprawę bada prokuratura

Najpierw był anonimowy telefon i krótka informacja: w Osowej Sieni ktoś zakopał na polu śmieci. Na miejsce pojechała straż miejska i policja. I rzeczywiście odpady znaleziono we wskazanym miejscu. Nie spodziewano się tylko, że jest ich aż tyle. Policja szacuje, że śmieci zakopano na terenie o powierzchni nawet kilku hektarów. Sprawę bada prokuratura.