Sędzia Tuleya przed rzecznikiem dyscyplinarnym. "Walczymy do końca"

- Jeśli przyjdzie moment, że nie będzie niezależności, nie będzie niezawisłości, nie cofniemy się i tak. Będziemy walczyli - mówił sędzia Igor Tuleya po zakończonym przesłuchaniu przed rzecznikiem dyscyplinarnym. Dodał, że sędziowie będą walczyli, aby obywatele zapamiętali ich w togach i na salach rozpraw, a nie "w więziennych drelichach".

Pocięte opony, styropian, tworzywa sztuczne. Prokuratura ustala, skąd się wzięły

W Osowej Sieni (województwo lubuskie) na terenie o powierzchni nawet kilku hektarów ktoś zakopał śmieci w ziemi. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa we Wschowie. - Prowadzone są obecnie czynności mające na celu ustalenie źródła pochodzenia odpadów, a także ustalenie danych personalnych osób, które dostarczały odpady i rodzaju sprzętu użytego do ich transportu - wyjaśnia Zbigniew Fąfera z zielonogórskiej prokuratury.

"Prezydent pokazał, że ma za nic trójpodział władzy"

Prezydent pokazał, że jest ponad prawem, że prawo go nie interesuje - stwierdził w rozmowie z TVN24 Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Komentował w ten sposób decyzję Andrzeja Dudy o powołaniu sędziów do Sądu Najwyższego wbrew decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego o wstrzymaniu procedury.

Prezydent Lublina tłumaczył księżom, dlaczego nie może zakazać marszu. Później jednak to zrobił

Prezydent Lublina wydał we wtorek zakaz organizacji planowanego na 13 października Marszu Równości i jego kontrmanifestacji. Wcześniej jednak napisał list do księży, w którym tłumaczył duchownym, że nie może zakazać parady. "Nie mogę zakazać 'Marszu Równości', tak jak nie mogę zakazać marszu ONR, czy innych zgromadzeń organizowanych przez różne środowiska - wyjaśniał, twierdząc, że byłoby to złamanie prawa. Później jednak spotkał się z komendantem policji i zdanie zmienił.

Prezydent powołał nowych sędziów Sądu Najwyższego. Mimo wstrzymania przez sąd uchwały

Nie czekając na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE, prezydent w środę o godzinie 11, bez udziału mediów, zaprzysiągł kolejnych sędziów Sądu Najwyższego. Jak informował wcześniej Naczelny Sąd Administracyjny, NSA uwzględnił kolejny wniosek o zabezpieczenie w sprawie uchwały nowej Krajowej Rady Sądownictwa, tym samym wstrzymując wykonanie decyzji KRS dotyczącej powołania sędziów Sądu Najwyższego do Izby Cywilnej.

Pytania o powrót sędziów po decyzji TSUE. Czaputowicz: to nie takie proste

Jeśli orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym byłoby negatywne, będzie miało znaczenie dla innych państw, które mogą obawiać się o wpływ na ich różne reformy - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Pytany, czy w razie negatywnej dla polskich władz decyzji TSUE przeniesieni w stan spoczynku sędziowie wrócą do orzekania, odparł: - To nie takie proste.

Pytania o powrót do polityki. Miller: przeżywam znaną panu tragedię

Polityka jest dla mnie czymś interesującym, ale nie jest już tak ważna, jak kiedyś, to już przeszłość - przyznał w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl Leszek Miller, pytany o ewentualne plany powrotu do aktywnego życia politycznego. - Przeżywam znaną panu tragedię - dodał były premier, odnosząc się do śmierci swojego syna.

"Morawiecki to kandydatura prezesa, a prezes się nie myli"

Z taśm wynika, że Morawiecki dobrze się czuł w kręgu biznesowo-towarzyskim Platformy Obywatelskiej - mówił w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 były premier Leszek Miller, komentując ujawnione w zeszłym tygodniu nagrania z udziałem Mateusza Morawieckiego. - Widok rycerza na białym koniu, który walczy ze smokiem, staje się mało wiarygodny, bo okazuje się, że ten rycerz z tym smokiem był zblatowany - ocenił.

Dziennikarz, przedsiębiorca, syn biznesmenów. Nowe informacje o uczestnikach szaleńczego rajdu

Do wypadku doszło w niedzielę 30 września w okolicy miasta Dolny Kubin na północy Słowacji. Trzy luksusowe samochody na polskich tablicach rejestracyjnych z dużą prędkością wyprzedzały inne auta, jadąc pasem do jazdy z naprzeciwka. Skończyło się tragicznym wypadkiem, w którym zginął kierowca skody, 57-letni Słowak Stefan Onczo. Reporter "Uwagi!" TVN udał się na Słowację, by ustalić, kim są uczestnicy szaleńczego rajdu.

Jest porozumienie, pielęgniarki przerywają protest. "Bierzemy to, co nam państwo oferuje"

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia przedstawicielki protestujących pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu podpisały we wtorek porozumienie z dyrektorem placówki i marszałkiem województwa. - Nigdy nie będziemy usatysfakcjonowane. Bierzemy to, co nam państwo oferuje - zaznaczyła Ewa Rygiel, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w przemyskim szpitalu. - To kompromis - podkreślił minister zdrowia Łukasz Szumowski.