Napadali na konwoje i hurtownie. Po latach sami stali się celem

Przez 20 lat byli nieuchwytni. Ułożyli sobie życie, myśleli, że policja już do nich nie dotrze. Mylili się. - My nie zapominamy - mówi funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji, który opowiedział nam o kulisach zatrzymania czterech podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą

O miejscu, w jakim się znaleźliśmy, o Polsce, która cieszy się stuleciem niepodległości, o naszej historii, perspektywach dla Polski i jej mieszkańcach. Rozmowa o Niepodległej z Krystyną Jandą.

Podpalacze mieli się mścić na adwokacie i policjancie

Policja zatrzymała trzech mieszkańców Piły (woj. wielkopolskie) podejrzanych o podpalenie kilkunastu samochodów, a także drzwi wejściowych do mieszkania policjanta. Według śledczych, mężczyźni planowali także podpalenie domu jednego z prokuratorów.

W żłobku w nocy kamera nagrała złodzieja

Złodziej w okularach i kapturze na głowie wchodzi do żłobka, zabiera laptopa, komuś podaje i wraca po ładowarkę. Widzimy go całego i stopy wspólnika. Nagranie jest z nocy, ale policja ma nadzieję, że ktoś rozpozna zarejestrowaną osobę.

Chybicka: lekarze głosujący za procedowaniem projektu antyszczepionkowców poniosą kary

- Głosowanie w Sejmie w sprawie projektu antyszczepionkowców już spotkało się z krytyką Naczelnej Rady Lekarskiej. Wszyscy lekarze, którzy przycisnęli guzik za procedowaniem takiej ustawy, która świadczy o totalnej niewiedzy, poniosą kary – mówiła w programie "Tak jest" lekarz Alicja Chybicka, posłanka Platformy Obywatelskiej. Drugim gościem programu była Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15.

Premier w CNN: Polska jest bardzo proeuropejska, ale trochę sceptyczna wobec Brukseli

Zmieniliśmy w naszym kraju bardzo wiele. Zaatakowaliśmy mafie wyłudzające VAT i grupy, które korzystały na oszustwach podatkowych. Wielu osobom to się nie podoba. Prowadzimy bardzo niezależną politykę. Nie akceptujemy na przykład unijnej polityki dotyczącej migracji. To bardzo ważna sprawa, kość niezgody dla Polski i Komisji Europejskiej - mówił w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN premier Mateusz Morawiecki.

Minister po spotkaniu z pielęgniarkami: propozycje są na stole

- Padły konkretne propozycje, są na stole - powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski po zakończeniu rozmów, w których brały udział między innymi pielęgniarki prowadzące protest w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

"Mam nadzieję, że koledzy z PiS-u zaczynają rozumieć użyteczność prywatności"

Nie jestem bez grzechu w sprawie taśm - przyznał w "Kropce nad i" w TVN24 były szef MSZ Radosław Sikorski. Jednak - jak dodał - jedynym przestępstwem związanym wówczas z taśmami było same nielegalne nagrywanie. - Teraz, gdy możemy już o tym bardziej racjonalnie porozmawiać, bo sprawa dotyczy nie tylko jednego obozu politycznego, to ja mam nadzieję, że koledzy z PiS-u zaczynają rozumieć użyteczność prywatności - powiedział.

Gersdorf: wszystko, co robimy, robimy w obronie naszego państwa

- Sędziowie tego, co robią, nie robią dla siebie. To nie jest żadna kasta. Każdy z nich mógłby być wspaniałym adwokatem i żyć sobie spokojnie - mówiła w czwartek w "Faktach po Faktach" I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf. Profesor odniosła się do słów lidera PiS, który powiedział podczas jednej z konwencji samorządowych, że sędziów dotknęła ojkofobia, czyli nienawiść do własnej ojczyzny.

Brak zgody na ekstradycję do Polski. Sąd w Amsterdamie pyta o praworządność

Polscy podejrzani, przebywający w Holandii, chwilowo nie zostaną wydani Polsce - poinformowała w czwartek izba współpracy międzynarodowej sądu w Amsterdamie. Holenderski sąd chce najpierw otrzymać odpowiedzi na kilka pytań dotyczących działania władzy sądowniczej w Polsce. To już trzeci po Irlandii i Hiszpanii sąd, który pyta Polskę o praworządność.

Wassermann: Kraków jest wart wszystkiego

- Będę prezydentem zarówno prawej, jak i lewej strony - mówiła w programie "Tak jest" w TVN24 kandydatka na prezydenta Krakowa oraz przewodnicząca komisji śledczej do sprawy Amber Gold, Małgorzata Wassermann. Pytana o to, czy prezydentura w stolicy Małopolski jest warta rezygnowania z obecnie zajmowanej funkcji, stwierdziła, że tak.