Kandydaci PiS tłumaczą się z dostawy baniaków z wodą do szpitala

- Woda nie jest skażona, a cała akcja była niepotrzebna - tak o zachowaniu radomszczańskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości mówi dyrekcja szpitala, który został odwiedzony przez grupę kandydatów w zbliżających się wyborach samorządowych. Ci twierdzą, że przyniesienie baniaków z wodą było "reakcją na brak reakcji miasta".

Jak wypadli Jaki i Trzaskowski? "Dzieci wyczują każdy fałsz"

Najlepszego wykładowcę poznaje się po tym, że on potrafi nawet najtrudniejsze zagadnienie wytłumaczyć pięciolatkowi, dostosować to do jego poziomu wiedzy - wskazywała we "Wstajesz i wiesz" psycholog Joanna Heidtman, oceniając nowy program TVN24 "Klasa", w którym Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki skonfrontowali się z pytaniami zadawanymi przez dzieci. - Dzieci wyczują każdy fałsz, każde drganie mięśnia, które nie jest autentyczne - dodawał były poseł Ryszard Kalisz.

Zmarł Piotr Pawłowski. "Zmienił wizerunek niepełnosprawnych. Odszedł przyjaciel"

Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja, nie żyje. Od ponad 25 lat aktywnie działał na rzecz osób niepełnosprawnych. "Człowiek o niezwykłej odwadze życia, energii, którą poświęcał dla dobra innych. Zmienił myślenie i wizerunek osób niepełnosprawnych, sam stając się niezwykłym przykładem" - napisała Janina Ochojska, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej.

Kukiz: premier powinien podać się do dymisji

Premier powinien podać się do dymisji - nie ma wątpliwości Paweł Kukiz. Odniósł się w ten sposób do ujawnionych nagrań z afery taśmowej z udziałem Morawieckiego. Podkreślił jednocześnie, że to cały "ustrój powinien podać się do dymisji". - To jest jedno towarzystwo wzajemnej adoracji, ten cały PO-PiS - ocenił lider Kukiz'15.

"Wykazałam swoje oburzenie". Lubnauer o kontrowersyjnych słowach Smogorzewskiego

Nikt nie zdawał sobie sprawy, nie obserwował tego tak uważnie, dopóki nie pojawił się filmik - wyjaśniała Katarzyna Lubnauer w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl, odnosząc się do sprawy filmu, na którym prezydent Legionowa Roman Smogorzewski zwracał się do jednej z kandydatek słowami: "jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna". Przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że w tej sprawie "wykazała swoje oburzenie".

CBŚP: wykładowca chemii stworzył fabrykę amfetaminy

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało pięć osób podejrzanych o uruchomienie w Gdańsku profesjonalnej fabryki amfetaminy. Wśród zatrzymanych jest emerytowany wykładowca chemii. Z zabezpieczonych substancji mogłoby powstać 6 milionów porcji dilerskich.

Wielki pożar pod Gnieznem. Płonie hala produkcyjna

Trwa dogaszanie pożaru w Braciszewie pod Gnieznem. W nocy z niedzieli na poniedziałek z pożarem hali produkcyjno-magazynowej, w której składowane były między innymi materiały z tworzyw sztucznych, walczyło 30 zastępów strażaków. W pożarze nikt nie ucierpiał, ale straty wstępnie szacowane są na kilka milionów złotych.

Lubnauer: 40 procent wypowiedzi Morawieckiego to kłamstwa albo manipulacje

Trzeba poważnie rozważyć wniosek o wotum nieufności wobec premiera Mateusza Morawieckiego - stwierdziła w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. - Jedni trochę kłamią, drudzy trochę bardziej, a Morawiecki najbardziej. On ma 40 procent zbadanych wypowiedzi, które są albo kłamstwami, albo manipulacjami - przekonywała.

"To zajęcie dla dżentelmenów". Tusk odpowiedział Morawieckiemu

My się nie lenimy, nie haratamy w gałę, ciężko pracujemy - mówił w niedzielę w Dębicy premier Mateusz Morawiecki, odwołując się do charakterystycznego określenia, z którego korzystał przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, kiedy sam był premierem. "Harataniem w gałę" nazywał granie w piłkę nożną. Na reakcję Tuska długo nie trzeba było czekać.

Morawiecki: my się nie lenimy, nie haratamy w gałę

- Staramy się naprawiać Rzeczpospolitą w sposób realny i widoczny. W wyniku usprawnienia instytucji państwa, uszczelnienia systemu podatkowego, nie tylko VAT, ale też CIT i PIT, do samorządów wpływa dużo więcej pieniędzy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS na Podkarpaciu.

"Okazuje się, że przy ośmiorniczkach siedzi premier Morawiecki"

- Jest zasadnicza różnica. Z taśm Platformy dowiedzieliśmy się, że "państwo istnieje tylko teoretycznie". Z tych, że premier myślał w kategoriach racji stanu - komentował w "Faktach po Faktach" ujawnione nagranie z udziałem Mateusza Morawieckiego Łukasz Schreiber (PiS). - To są taśmy hipokryzji - stwierdził z kolei Adam Szłapka (Nowoczesna).

Marcin Wicha laureatem Nagrody Nike

22. Nagroda Literacka Nike trafiła w niedzielę do Marcina Wichy za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". - Potrafi pokazać rzeczywistość od podszewki i pokazuje to tak, że my, czytelnicy z różnych pokoleń, odnajdujemy tu własne emocje - uzasadniał przewodniczący jury Marek Zaleski.

Działacze PiS wtargnęli do szpitala. "Niepotrzebnie straszyli"

Działacze Prawa i Sprawiedliwości z Radomska w sobotę weszli na OIOM w powiatowym szpitalu. Z baniakami wody, bez ubrań ochronnych i bez zgody szpitala. Tłumaczyli, że woda w szpitalu jest skażona, dlatego kupili pacjentom baniaki z czystą wodą. Dyrekcja zapewnia jednak, że skażenia nie ma, a o akcji kandydatów PiS w zbliżających się wyborach samorządowych, może powiadomić organy ścigania.

Kopnął, zwyzywał i uciekł. Incydent po Marszu Równości

Jedna z uczestniczek sobotniego Marszu Równości we Wrocławiu została napadnięta w drodze powrotnej przez kilku zamaskowanych napastników. Jak opowiada, niespodziewanie poczuła mocne szarpnięcie, po czym jeden z napastników zabrał jej sześć flag, baner oraz megafon. Doszło do szarpaniny, po czym sprawcy - "sześciu, może ośmiu", jak relacjonowała - uciekli.

Jego sprawą żyła cała Polska. Teraz nikt go nie chce

Zmiażdżony kręgosłup, połamane żebra, stłuczona szczęka, wybite zęby - tak został skatowany szczeniak Fijo. Jego były opiekun usłyszał zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem, a niebawem stanie przed sądem. Sprawą żył cały kraj, jednak dziś telefony fundacji, która opiekuje się psem, milczą, a Fijo wciąż czeka na odpowiedni dom.

"Na skraju pomiędzy przestępstwem a dobrymi chęciami". Politycy o taśmach z Morawieckim

Powrót afery taśmowej z nagraniami, których bohaterem jest Mateusz Morawiecki, rozgrzał dyskusję w "Kawie na ławę" w TVN24. - Premier nie został nagrany, tylko został nagrany prezes BZ WBK, który dzisiaj jest premierem - komentował prezydencki minister Andrzej Dera. Jacek Sasin z kancelarii premiera przekonywał, że jest to afera Platformy Obywatelskiej. Marek Jakubiak z Kukiz'15 zastanawiał się, czy "nie jesteśmy gdzieś na skraju pomiędzy przestępstwem a dobrymi chęciami". - Kto podsłuchami wojuje, ten od posłuchów ginie - dodał poseł PO Bartosz Arłukowicz.

Biskup Czaja prosi o wybaczenie za przestępstwa popełnione przez księży

Przepraszamy was i prosimy o wybaczenie ciężkich grzechów naszych - napisał w liście do wiernych biskup ordynariusz diecezji opolskiej ksiądz Andrzej Czaja. Zwracając się do ofiar przestępstw seksualnych popełnianych przez księży, dodał, że "w szeregach duchowieństwa Kościoła opolskiego znaleźli się kapłani, którzy się sprzeniewierzyli swojemu powołaniu". List pasterski biskupa jest odczytywany w niedzielę we wszystkich kościołach diecezji.

Profesor Gut o skutkach nieszczepienia: masa krytyczna i wybuch jak w bombie atomowej

Każde szczepienie musi osiągnąć określony poziom, żeby zabezpieczać populację, to jest zależne od każdego patogenu z osobna, ale przyjmujemy przy najgorszym 95 procent. Jeżeli odsetek liczby osób zaszczepionych spadnie poniżej - a pamiętajmy, że są grupy, których nie możemy zaszczepić - to mamy do czynienia tak jak w bombie atomowej, z masą krytyczną i wybuchem - tak we "Wstajesz i weekend" w TVN24 profesor Włodzimierz Gut opowiadał o skutkach nieszczepienia.

Arcybiskup Skworc o walce z "Wielkim Oskarżycielem": tylko modlitwa może go pokonać

O powołaniu każdego człowieka do świętości oraz znaczeniu modlitwy różańcowej mówił w sobotę w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc. Podkreślił, że świat oczekuje od wspólnoty Kościoła świętości, dlatego wypomina jej grzechy. Przypomniał słowa papieża Franciszka, który odniósł się do problemów Kościoła i podkreślał, że "modlitwa jest bronią w walce z Wielkim Oskarżycielem, który krąży po świecie, próbując oskarżać".

Prezydent: ustawowy zakaz aborcji eugenicznej uzyskałby moją akceptację

Deklaruję, iż ustawowy zakaz aborcji eugenicznej w Polsce uzyskałby moją akceptację - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę. Jak dodał, zwracając się do przedstawicieli zawodów prawniczych, warto podejmować kwestię dążenia "do prawnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci".

Nowa prezes: nie chcielibyśmy, żeby Szlachetna Paczka zgasiła światło

Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki odbędzie się zgodnie z planem - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 nowa prezes organizacji Joanna Sadzik. - Mam nadzieję, że odbędzie się dokładnie tak, jak w ciągu ostatnich 17 lat, bo to już 18. edycja Szlachetnej Paczki i 16. edycja Akademii Przyszłości. Szukamy jeszcze trzech tysięcy wolontariuszy. Ani przez chwilę nie chcielibyśmy, żeby Paczka zgasiła światło, bo jest bardzo potrzebna Polsce i Polakom - przekonywała nowa prezes, która zastąpiła na tym stanowisku księdza Jacka Stryczka.

Dyskusja o "Klerze" Smarzowskiego. "Film, który na ten sukces zasłużył"

Może nie jest tak dobry jak "Dom Zły" jako robota filmowa, ale to naprawdę dobrze zrobiony film. To przyzwoicie napisany scenariusz, z dialogami, które się zapamiętuje - mówiła Ilona Łepkowska w programie "Babilon" w TVN24 BiS. Zdaniem scenarzystki filmowej i serialowej, jeśli film trwający ponad dwie godziny utrzymuje uwagę widza, to jest to "film, który na ten sukces zasłużył".