Poseł PiS: mentorski ton nie jest stosowny kobiecie. Stanowcza odpowiedź posłanki Platformy

Do niecodziennej wymiany zdań doszło podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Jej przewodniczący Andrzej Szlachta z PiS zwrócił się do byłej wiceminister finansów Izabeli Leszczyny, posłanki klubu PO-KO, by nie stosowała "mentorskiego tonu, bo nawet to nie jest stosowne jako kobiecie". - Ja dla pana nie jestem żadną kobietą. Jestem posłem na Sejm RP, tak samo jak pan - odpowiedziała mu Leszczyna.

Runął strop i ściana budynku. Zginął robotnik, dwaj są ranni

W piątek w podgorzowskim Łupowie doszło wypadku na budowie domu jednorodzinnego. W jego wyniku zginął mężczyzna, a dwóch zostało rannych. - Okoliczności tragedii są wyjaśniane, między innymi przez prokuratora – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Roman Witkowski.

"Zadzwoniła, że pilnie potrzebuje pomocy, bo najprawdopodobniej jej dziecko nie żyje"

Zadzwoniła do mnie matka dziecka, wytłumaczyła, że pilnie potrzebuje pomocy, bo najprawdopodobniej jej dziecko nie żyje - mówił mecenas Adam Ramotowski, prywatnie znajomy matki zmarłej 9-miesięcznej Blanki z Olecka. W rozmowie z TVN24 relacjonował, jak dowiedział się o śmierci dziewczynki. Wyjaśniał też, że jej matka zwracała się do niego w marcu z prośbą, aby pomógł jej odzyskać opiekę nad córką. - Wypowiadała się bardzo logicznie i bardzo mocno zależało jej na odzyskaniu dziecka - dodaje.

OKO.press o nieścisłościach w oświadczeniach Dworczyka: sprzedaż domu i udziały przekazane żonie

Michał Dworczyk nie uwzględnił w oświadczeniu majątkowym dochodów ze sprzedaży willi oraz udziałów w nieruchomości - napisało OKO.press w artykule o kolejnych nieścisłościach w oświadczeniach majątkowych szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To nie pierwsza publikacja w sprawie zeznań majątkowych Dworczyka. Wcześniej OKO.press napisało o udziałach ministra w spółce Rodzice dla Szkoły.

"Takie słowa ministra sprawiedliwości nie powinny nigdy paść. To mentalny polexit"

Jeśli wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej potwierdzi opinię rzecznika generalnego, to mamy do czynienia z sytuacją bezprecedensową, taką, która się nigdy jeszcze nie zdarzyła w żadnym kraju europejskim - mówiła w TVN24 mecenas Sylwia Gregorczyk-Abram. - My, jako prawnicy, jesteśmy zdania, że wtedy Krajową Radę Sądownictwa należałoby rozwiązać - podkreśliła. Odniosła się również do komentarza ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który krytykował opinię rzecznika TSUE. Jak oceniła, "takie słowa nie powinny nigdy paść".

Wjechał w pieszych, zginęła 13-letnia Emilka. Sąd: kara nie przekreśla planów oskarżonego

Szli nocą przez wieś, drogą bez chodnika, lewym poboczem, jak należy, w sześć osób, 45-latek na końcu. Osłonił ich swoim ciałem, gdy wjechał w nich autem 19-latek. Osłonił żonę, córkę, jej dwie kuzynki, ale Emilki nie zdołał. 19-latek został dzisiaj skazany na rok bezwzględnego pozbawienia wolności za to, że spowodował wypadek śmiertelny, jadąc nieostrożnie i za szybko.

"Pozorowane konsultacje" zmian w Kodeksie karnym. List prezesa sądu

Wiceminister sprawiedliwości dał prezesom sądów apelacyjnych dwa tygodnie na wyrażenie opinii o nowelizacji Kodeksu karnego. Ale jeszcze przed upłynięciem tego terminu, projekt został złożony w Sejmie i uchwalony. Według sędziów, to dowód na to, że konsultacje były fikcyjne. Prezes Sądu Okręgowego w Szczecinie nazwał je "pozorowanymi".

Nie będzie przeszukania kurii, prokuratura zwróci się do Watykanu

Poznańska kuria twierdzi, że nie posiada dokumentów dotyczących sprawy księdza Krzysztofa G. podejrzanego o pedofilię, bo przekazała je do Watykanu. I dlatego odmówiła prokuraturze ich wydania. Śledczy rozważali możliwość przeszukania kurii, ale ostatecznie po akta zgłoszą się bezpośrednio do Watykanu.

MSZ "odradza przebywanie w centrum miasta oraz miejscach często uczęszczanych"

"W związku z symultanicznymi atakami w stolicy Tunezji, do których doszło w czwartek 27 czerwca 2019 r., referat konsularny Ambasady RP w Tunisie odradza przebywanie w centrum miasta oraz miejscach często uczęszczanych. Placówka monitoruje sytuację bezpieczeństwa na bieżąco" - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Śledczy nie przeszukają poznańskiej kurii. "Nie zakładamy złej woli arcybiskupa"

Nie będzie przeszukania w Kurii Metropolitalnej w Poznaniu w związku ze sprawą księdza, który miał molestować jednego z ministrantów w parafii w Chodzieży - poinformowała"Gazeta Wyborcza". - Nie mamy podstaw, by informacje przekazane przez kurię uznać za nieprawdziwe. Nie zakładamy złej woli arcybiskupa - powiedział cytowany przez dziennik Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zaciągnął dziewczynkę do samochodu. Pamięta, że miał krzaczaste brwi, piegi i znamię pod okiem

Trzynastolatka stała wieczorem na przystanku w Bieruniu. Około trzydziestoletni mężczyzna zapytał, czy ją podwieźć i zaciągnął siłą do samochodu z przyciemnionymi szybami. Tak opowiedziała potem policjantom, bo udało jej się uciec. Opisała go jako wysokiego i szczupłego, z krzaczastymi szerokimi brwiami, piegami na twarzy i znamieniem pod prawym okiem. Jest poszukiwany, policja publikuje portret pamięciowy.

Pożar warsztatu samochodowego, ewakuacja mieszkańców

Około 80 strażaków gasiło w czwartek pożar warsztatu samochodowego w Kwaśniowie Górnym w powiecie olkuskim (województwo małopolskie). W pożarze nikt nie został ranny, ale z powodu zadymienia policja ewakuowała mieszkańców z pobliskich domów.

"Nazywam się Misiewicz, Bartłomiej Misiewicz. A nie Bartłomiej M."

"Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia i modlitwy!!! Jestem pewny, że udowodnię swoją niewinność przed Sądem. Tymczasem... carpe diem! :)" - napisał na Twitterze były rzecznik MON. "Ps. Nazywam się Misiewicz, Bartłomiej Misiewicz. A nie Bartłomiej M... ;)" - dodał. W piątek adwokat byłego rzecznika MON, Luka Szaranowicz, przekazał redakcji tvn24.pl, że podejrzany o przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę spółki skarbu państwa Bartłomiej Misiewicz wyraża zgodę na publikowanie w mediach swojego wizerunku i pełnego nazwiska.

Bodnar pisze o ograniczeniu praw właścicieli zabytków

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar wyraził w piśmie skierowanym do ministra kultury zaniepokojenie ograniczeniami praw właścicieli zabytków, które mają trafić do rejestru. W jego ocenie "nieuzasadniony" wydaje się całkowity zakaz prowadzenia prac konserwatorskich przy zabytkach czekających na wpis.

Strzembosz: jeśli takie będzie ostateczne orzeczenie, należałoby natychmiast znowelizować ustawę o KRS

Nie chcę myśleć, co się stanie, jeśli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podzieli stanowisko Rzecznika Generalnego, a to wydaje mi się w najwyższym stopniu prawdopodobne – powiedział w "Kropce nad i" prof. Adam Strzembosz, były pierwszy prezes Sądu Najwyższego. - Jeżeli będzie ostateczne orzeczenie, należałoby natychmiast znowelizować ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa, wybrać do niej sędziów w sposób dotychczas nie tylko praktykowany, ale wynikający wprost z konstytucji – dodał.

"Biorę w obronę rodziców, którym zdarzy się czasem stracić panowanie"

Biorę w obronę rodziców, którym zdarzy się czasem stracić panowanie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, odnosząc się do swojego wyznania, że kiedyś dał klapsa swojemu dziecku podczas przewijania. Jednak jak dodał, "zdarzenie jest złe". - Jestem przeciwnikiem używania absolutnie jakiejkolwiek przemocy - mówił. Piotr Zgorzelski (PSL) ocenił, że "każdy objaw siły wobec słabszego, a takim jest dziecko, jest objawem bezsilności dorosłego".

"To jest śmiertelny wirus wpuszczony w system prawny państwa"

Rozszerzanie klauzuli sumienia na jakiegokolwiek usługodawcę powoduje tak naprawdę anarchizację życia społecznego - tak były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz skomentował w "Faktach po Faktach" wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pracownika drukarni, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT. - To jest zbrodnia na społeczeństwie zrobiona przy pomocy systemu, który się nazywa "klauzula sumienia" - dodał.

Wyrok TK w sprawie drukarza. Wyraz "tolerancji" vs "legalizacja dyskryminacji"

- Cieszę się z tego wyroku, bo jestem po pierwsze za wolnością, po drugie za tolerancją, a to działa w dwie strony - mówił w "Tak jest" w TVN24 wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa, komentując wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie pracownika drukarni, który odmówił druku plakatów fundacji LGBT. - To jest legalizacja dyskryminacji i przyzwolenie na coraz większą dyskryminację - ocenił Krzysztof Śmiszek z Wiosny.

Błaszczak: reakcje państw NATO na porozumienie Polska-USA pozytywne

Reakcje państw sojuszniczych na podpisane w czerwcu w Waszyngtonie polsko-amerykańskie porozumienie są pozytywne - mówił dziennikarzom w Brukseli minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który na spotkaniu NATO poinformował o szczegółach umowy. - Obecność wojsk Stanów Zjednoczonych wzmacnia NATO - dodał.

"Pod wpływem emocji" rzucił koktajlem Mołotowa w posesję w Mrowinach

Zarzuty spowodowania pożaru, który mógł zagrażać życiu ludzi, postawiła prokuratura 49-letniemu mężczyźnie, który 15 czerwca miał rzucić koktajlem Mołotowa w stronę zabudowań jednej z posesji w Mrowinach na Dolnym Śląsku. Zdarzenie miało związek z zabójstwem 10-letniej Kristiny z tej miejscowości.

Bartłomiej M. zwolniony z aresztu

Bartłomiej M. został zwolniony z aresztu - poinformowała w czwartek Anna Czajczyk, rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Krakowie. Były rzecznik ministerstwa obrony w areszcie w Tarnowie spędził pięć miesięcy.

Szef nowej KRS: tezy Rzecznika Generalnego TSUE nie znajdują podstaw w prawie unijnym

Nie zgadzamy się z opinią rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - powiedział w czwartek przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa sędzia Leszek Mazur. W komunikacie w tej sprawie stwierdził, że "model rad sądownictwa, który stworzył Rzecznik Generalny, nie wynika z żadnego przepisu traktatowego". Rzecznik KRS Maciej Mitera stwierdził, że czwartkowa opinia jest "bez żadnych podstaw" i zawiera "bardzo dużo ogólników, znaków zapytania".