Były policjant: rozważyć współodpowiedzialność za wypadki nietrzeźwych

Myślę, że w takiej sytuacji, gdy ktoś biesiaduje razem i współbiesiadnicy godzą się na to, żeby nietrzeźwy kierowca wsiadał do samochodu, trzeba rozważyć, czy nie powinno być współodpowiedzialności za dopuszczenie do tego typu przestępstwa - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 były policjant mł. insp. Wojciech Pasieczny z Fundacji Zapobiegania Wypadkom Drogowym. Ekspert mówił o tym, jak rozwiązać problem nietrzeźwych kierowców.

Premier wskazał datę wyborów samorządowych

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października - wynika z rozporządzenia premiera Mateusza Morawieckiego, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw. Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

Nie żyje Kazimiera Utrata

W niedzielę w wieku 86 lat zmarła Kazimiera Utrata. Aktorka na ekranie debiutowała w 1959 roku w "Lotnej" Andrzeja Wajdy. Największą popularność przyniosła jej grana od 1997 roku rola pani Stasi w telenoweli "Klan". Informacje o śmierci aktorki podał portal filmpolski.pl.

Szef PSL: "bardzo twarda" deklaracja prezydenta w sprawie ordynacji do parlamentu

Nie było deklaracji prezydenta, czy zawetuje zmiany w ordynacji do europarlamentu, jednak jestem przekonany, że to zrobi. Prezydent powiedział, że jeżeli ktoś będzie próbował do polskiego parlamentu przeforsować zmiany podobne do tych, czyli podnoszące gigantycznie próg wyborczy, to on taką ordynację zawetuje. My to będziemy pamiętać - powiedział w "Faktach po Faktach" Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Błaszczak o "sodomitach" na Marszu Równości. "Usiłuje się kreować na twardego człowieka"

- Kolejna parada sodomitów, którzy próbują narzucić swoją interpretację praw i obowiązków obywatelskich na innych - powiedział o Marszu Równości w Poznaniu Mariusz Błaszczak. Słowa ministra obrony narodowej komentowali goście "Tak jest" w TVN24 - Michał Kolanko z "Rzeczpospolitej" i Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej". - Minister przekroczył granicę i czuje się z tego powodu bardzo zadowolony, bo w swoim elektoracie będzie uważany za fajnego gościa - ocenił w TVN24 dziennikarz Paweł Wroński.

Padły "argumenty mówiące o zmielonych głosach". Spotkanie u prezydenta w sprawie ordynacji

W poniedziałek przed godziną 18. w Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sygnatariuszami listu zawierającego apel o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. - Prezydent skłania się ku wetu, jesteśmy na etapie analizy - poinformował prezydencki minister Paweł Mucha. Jak dodał, prezydent podejmie decyzję "najdalej do czwartku".

Prokuratura zgłasza udział w postępowaniu przed Sądem Najwyższym. W tle pytania do Luksemburga

Prokuratura Krajowa zgłosiła w poniedziałek swój udział w postępowaniu przed Sądem Najwyższym w sprawie odwołania od decyzji ZUS dotyczącej prawa do zabezpieczenia społecznego - przekazała w poniedziałek Prokuratura Krajowa. Na tle tej sprawy Sąd Najwyższy zawiesił stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym i wysłał pytania do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wyschły studnie i ujęcia wody, psują się wodociągi. "To już jest piekło na ziemi"

Wysychają rzeki i stawy, a nawet ujęcia głębinowe wody. W gminie Leśna na Dolnym Śląsku z ograniczonym dostępem do wody zmaga się już niemal 5 tysięcy mieszkańców, a około 30 rodzin w ogóle zostało odciętych. Ratunkiem dla właścicieli gospodarstw rolnych czy agroturystyki są strażacy z lokalnej OSP, którzy wyjeżdżają z dostawami wody nawet kilkanaście razy dziennie.

Zniszczyli 23 gwiazdy na cmentarzu wojennym

Na gdańskim Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich nieznani sprawcy zniszczyli 23 gwiazdy. Policja przesłuchała świadków i zabezpieczyła monitoring. Teraz, pod nadzorem prokuratury, prowadzi dochodzenie w kierunku znieważenia miejsca pochówku.

Upał? Konie w Krakowie do cienia mogą przejść dopiero po 13

Konie ciągnące dorożki na krakowskim Rynku nie mają wakacji. Zwierzęta przez niemal cały dzień stoją w palącym słońcu. Zgodnie z przepisami fiakrzy mają obowiązek przenieść się do cienia, kiedy temperatura osiągnie 28 stopni Celsjusza. Ale dopiero, kiedy wybije godzina 13.

Podwójna ciągła, ostry łuk i zaraz pasy. A motocyklista wyprzedza

Kamerka samochodowa nagrała po kolei: duży znak ZWOLNIJ, ostrzegający przed pieszymi, podwójną ciągłą, wyprzedzającego z dużą prędkością motocyklistę, ostry łuk, przejście dla pieszych i drugiego wyprzedzającego motocyklistę. Też na podwójnej ciągłej i tuż przed skrętem w lewo. To wszystko w 26 sekund.

Miały być trzy bomby. Saperzy znaleźli jeszcze dwa nieznane wcześniej obiekty

Saperzy wyciągnęli z Bałtyku przy plaży w Kołobrzegu trzy niewybuchy z czasów II wojny światowej i dwa nieznane wcześniej obiekty, zlokalizowane w trakcie akcji - poinformował komandor podporucznik Jacek Kwiatkowski, rzecznik 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Jak dodał, bomby były "potencjalnie niebezpieczne, z zapalnikami". Zostaną zdetonowane na jednym z zachodniopomorskich poligonów.

500 kleszczy w ciele niewielkiego psa

Był wygłodzony i odwodniony, a jego ciało dosłownie opanowały kleszcze. Widok olbrzymiej liczby tych pasożytów zdumiał weterynarzy. W ciągu dwóch godzin wyciągnęli ich około pół tysiąca. Właścicielka psa usłyszała zarzuty.

Akcja zakończona pełnym sukcesem. 111 niepełnosprawnych dzieci na wakacjach

Ponad 160 tys. złotych zebrano w ramach akcji #DzisPracujeDlaDzieciakow zorganizowanej przez portal charytatywnych zbiórek siepomaga.pl. Chodziło o to, by 1 czerwca, w Dzień Dziecka przelać dowolną kwotę na wakacje dla niepełnosprawnych dzieci. W sumie za zebrane pieniądze udało się zorganizować wyjazd dla 111 podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak. Niemal połowa już wróciła z wakacji, reszta wyjedzie w drugiej połowie sierpnia.