6-letni chłopiec wypadł z trzeciego piętra

Około godziny 19 w Gubinie (województwo lubuskie) doszło do tragicznego zdarzenia. - Sześcioletni chłopiec wypadł z trzeciego piętra - informuje Justyna Kulka z krośnieńskiej policji. Rannego chłopca przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze.

"Czarowanie w sprawie stałych baz w Europie to polityczne czary-mary"

To jest dziwna sprawa. Przecież pan prezydent Andrzej Duda, MON, MSZ, wiedzą doskonale, że dopiero w marcu przyszłego roku zakończy się etap studiów, prowadzonych przez Pentagon na rzecz Kongresu. Wtedy będzie odpowiedź, czy to się Ameryce opłaca - stwierdził w "Kropce nad i" były prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do pomysłu utworzenia stałych baz wojsk USA na terenie Polski.

"Taktyka zasłony dymnej, żeby stworzyć wrażenie, że trwa dialog"

Premier nie jest osobą prywatną, jest premierem przez cały czas swojego urzędowania i wtedy, kiedy jedzie do I prezes Sądu Najwyższego i odwiedza ją w jej gabinecie, to de facto uznaje jej rządy - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Cezary Tomczyk (PO). - Pani była I prezes Sądu Najwyższego przeszła w stan spoczynku, tym samym nie może pełnić funkcji I prezes Sądu Najwyższego - odpowiadał mu Marcin Horała (PiS), dodając, iż "to nie powoduje, że premier nie może z panią byłą prezes spotkać się i porozmawiać".

"Miliardy dolarów" za obecność wojsk USA. Skąd pieniądze na "Fort Trump"

Donald Trump po wtorkowym spotkaniu z Andrzejem Dudą wspomniał o propozycji dotyczącej zlokalizowania stałej bazy wojsk USA w Polsce. Mówił, że Warszawa jest gotowa zapłacić za to "znacznie więcej" niż dwa miliardy dolarów. Pomysł przeznaczenia 1,5-2 miliardów na stałą amerykańską bazę pojawił się w ubiegłym roku w otoczeniu Antoniego Macierewicza. Pieniądze miały pochodzić z budżetu państwa. Współpracownicy byłego szefa MON przyznają w rozmowie z tvn24.pl, że nie było to konsultowane z ówczesną premier Beatą Szydło, ani Mateuszem Morawieckim, który był wtedy ministrem finansów.

Złodziej oddał audi, które ukradł Marcie Kaczyńskiej

Złodziej najpierw ukradł audi Q7, a kilka godzin później sam dyskretnie odstawił je przed jedną z trójmiejskich komend. W samochodzie były dokumenty świadczące o tym, że jego właścicielką jest Marta Kaczyńska - dowiedział się portal tvn24.pl.

Prezydencki minister o zdjęciu z wizyty: sytuacja sekwencyjna

- Zdjęcie w założeniu twórców miało oddawać naturalny charakter rozmów. To nie miało być zdjęcie pozowane - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, odnosząc się do komentowanej w mediach fotografii prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa podpisujących deklarację o partnerstwie strategicznym. - Zdjęcie nie odzwierciedla samego aktu, to sytuacja sekwencyjna - zastrzegł Szczerski.

Leciał bez zgody kontrolera lotu. 76-latek w motoszybowcu

76-letni mężczyzna wystartował motoszybowcem z lądowiska w Wolicy Ługowej (Podkarpacie), a następnie - bez zgłoszenia lotu kontrolerowi - przekroczył wysokość, na której samoloty podchodzą do lądowania. Teraz policja sprawdza, czy mężczyzna w ogóle ma uprawnienia do pilotowania tego typu maszyny.

PO o decyzji sądu: kuriozalna, będziemy się odwoływać

Ocena sądu jest dla nas nie do zaakceptowania. Odwołamy się od do sądu apelacyjnego - zapowiedział w środę poseł PO Mariusz Witczak. Skomentował w ten sposób decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie, który uznał, że wniosek PO o wydanie orzeczenia w sprawie słów Mateusza Morawieckiego nie podlega rozpoznaniu w trybie wyborczym.

Kolejne pytania Sądu Najwyższego do unijnego trybunału

Sąd Najwyższy wystosował do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) trzy kolejne pytania prejudycjalne. I znów dotyczą, między innymi niezależności sędziów Sądu Najwyższego. Wniósł też o zastosowanie w tej sprawie trybu przyspieszonego.

PO chce sprostowania od premiera. Sąd nie zajmie się wnioskiem w trybie wyborczym

Sąd uznał, że wniosek PO nie podlega rozpoznaniu w trybie wyborczym - poinformowała w środę sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska. Chodzi o pozew złożony przez Platformę we wtorek. Działacze PO zarzucają w nim premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, że skłamał, twierdząc w sobotę, że w czasach poprzednich rządów "nie było dróg ani mostów".

Mateusz Morawiecki spotkał się z Małgorzatą Gersdorf

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w środę z prezes Małgorzatą Gersdorf - przekazał rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski. Nie chciał mówić o szczegółach trwającego około pół godziny spotkania, które odbyło się w siedzibie SN.

List dziekanów wydziałów prawa. "Niepewność, chaos i anarchia"

Dziesięciu dziekanów wydziałów prawa uczelni publicznych napisało list otwarty, w którym skrytykowali zmiany w sądownictwie forsowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Wskazali na "brak poszanowania zasad państwa prawnego i wartości leżących u podstaw demokratycznego porządku prawnego" ze strony rządzących.

Gdyby nie klakson, mogłoby dojść do tragedii

- Widziałaś to kamerko? - pyta retorycznie autor nagrania. Mężczyzna uwiecznił, jak na jednej z ulic w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) pędzący kierowca omal nie rozjeżdża pieszych wchodzących na przejście. Sprawą zajmuje się policja.

Śledztwo w sprawie wyborczych podpisów, tom akt zawieruszył się w prokuraturze

Ważny tom z aktami śledztwa dotyczącego posła Adama Andruszkiewicza zaginął w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku - ustalili dziennikarze "Superwizjera TVN" i tvn24.pl. Przez dziewięć miesięcy kierownictwo Prokuratury Regionalnej nie poinformowało o tym władz Prokuratury Krajowej, nie wszczęło śledztwa ani nawet postępowań dyscyplinarnych.

KOD pozywa "Solidarność" za "esbeków". "W całości podtrzymujemy te słowa"

Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w środę proces z powództwa Komitetu Obronny Demokracji przeciwko NSZZ "Solidarność". Chodzi o stwierdzenie władz związku zawodowego, że "w szeregach KOD są między innymi byli funkcjonariusze SB i Wojskowych Służb Informacyjnych". - Nie wycofujemy się z tych słów, w całości je podtrzymujemy i, bez względu na wynik procesu, pozostajemy przy swoim - mówił przed rozprawą Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności".

Mucha: razi mnie arystokracja sędziowska

Sędziowie mają wybór. Jeśli chcą być politykami, to powinni zawiesić togę w szafie i wystartować w wyborach - powiedział w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha. Ocenił także decyzję Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa o zawieszeniu polskiej KRS w prawach członka.