Najnowsze

Najnowsze

Dwuletnia dziewczynka pokonała niedźwiedzie. Najciekawsze wideo tygodnia w tvn24.pl

Nagranie z dwuletnią dziewczynką idącą w stronę policjantów z uniesionymi rękami zostało wybrane najlepszym wideo tygodnia w tvn24.pl. Zdobyło 27 procent głosów. Tuż za dziewczynką, z wynikiem 26 procent głosów, znalazły się niedźwiadki z Gór Skalistych rozpoczynające nowe życie. Trzecie miejsce zajęło nurkowanie z rekinem, uzyskując 22 procent głosów.

Opozycja: wojna gangów w rodzinie PiS-owskiej. Mazurek: nie będzie świętych krów

Nowoczesna domaga się przedstawienia na najbliższym posiedzeniu Sejmu informacji ministra koordynatora służb specjalnych dotyczącej zatrzymania przez CBA między innymi Bartłomieja M. i Mariusza Antoniego K. - Składamy wniosek do marszałka Sejmu - mówił Adam Szłapka z Nowoczesnej. - Sprawa jest poważna - dodał poseł PO Cezary Tomczyk. Zatrzymania skomentowała też rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Prezes Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że nie będzie świętych krów" - napisała na Twitterze.

Marsz narodowców w Oświęcimiu, na czele Piotr Rybak. Brudziński: zdrowo szurnięci

W niedzielę, w 74. rocznicę wyzwolenia obozu KL Auschwitz w Oświęcimiu odbyła się manifestacja narodowców. Stanął na jej czele Piotr Rybak, skazany w 2015 roku za publiczne spalenie kukły Żyda. Rybak miał w niedzielę wykrzykiwać antysemickie hasła. Policja poinformowała, że zarejestrowany materiał dowodowy trafił do prokuratury. Sprawę skomentował szef MSWiA Joachim Brudziński. Organizatorów demonstracji nazwał "szurniętymi zdrowo".

Maduro chciał wycofać złoto z Banku Anglii

Przedstawiciele Nicolasa Maduro próbowali bezskutecznie wycofać rezerwy złota przechowywane w Banku Anglii - pisze Bloomberg. Próba się nie udała, bo - jak pisze Bloomberg - Wielka Brytania współpracowała w tej sprawie z USA. O wstrzymanie transakcji apelował także przywódca opozycji w Wenezueli - który ogłosił się prezydentem - Juan Guaido.

Loża prasowa 27.01.2019

Małgorzata Łaszcz gościła w Loży Prasowej komentatorów: Magdalenę Rigamonti, Mariusza Janickiego, Michała Kolankę i Piotra Stasińskiego. Program w głównej mierze poświęcony był sytuacji politycznej po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Goście dyskutowali między innymi o apelu prezydentów miast o wyjaśnienie okoliczności zabójstwa prezydenta Gdańska, działaniu prokuratury ws. przypadków mowy nienawiści, spotkaniu liderów politycznych ze stroną rządową ws. zmian w prawie oraz deklaracjom pojednania i współpracy liderów największych partii, po ich sobotnich wystąpieniach: Jarosława Kaczyńskiego i Grzegorza Schetyny. Komentatorzy odnieśli się także do przyszłości formacji opozycyjnych w kontekście współpracy przed zbliżającymi się wyborami europejskimi i parlamentarnymi.

Uciekał przed policją, wyskoczył w czasie jazdy

Policjanci drogówki z Sulęcina w województwie lubuskim podjęli pościg za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli. W pewnym momencie mężczyzna wyskoczył z jadącego pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Policjanci rzucili się za nim biegiem. Te sceny zarejestrowała policyjna kamera.

Wyniki sondażu na temat Holokaustu. "Powszechna niewiedza, a nawet negacjonizm"

Jeden na 20 dorosłych Brytyjczyków (5 proc.) nie wierzy, że Holokaust, czyli zagłada Żydów podczas II wojny światowej, naprawdę się wydarzył, a 8 proc. uważa, że jego skala jest wyolbrzymiana - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę. - Tak powszechna niewiedza, a nawet negacjonizm są szokujące - skomentowała Olivia Marks-Woldman, szefowa organizacji Holocaust Memorial Day Trust.

Niemiecki minister: rząd szybko zacznie wdrażać odejście od węgla

Rząd Niemiec zamierza szybko przystąpić do wdrażania zaleceń komisji, która postuluje odejście kraju od energii węglowej najpóźniej do 2038 roku - oświadczył w niedzielę minister gospodarki Peter Altmaier w rozmowie z nadawcą publicznym ARD. Decyzję w tej sprawie podjęła rządowa komisja.

"Szokująco wielu młodych o Holokauście nie wie praktycznie nic"

Dzięki rozliczeniu się ze zbrodniami hitleryzmu Niemcy stały się krajem liberalnym i pokojowym, ale szokująco wielu młodych o Holokauście nie wie praktycznie nic - ocenił szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec Heiko Maas. "Niewiedza młodych Niemców jest niebezpieczna" - podkreślił w artykule, który ukazał się na łamach "Die Welt am Sonntag".

Kolejne państwa popierają tymczasowego prezydenta Wenezueli

Izrael uznał w niedzielę przewodniczącego parlamentu Wenezueli Juana Guaido za tymczasowego prezydenta tego kraju. O takiej samej decyzji poinformował rząd Australii i zaapelował o jak najszybsze przywrócenie demokracji w tym kraju. Przejęcie władzy przez Guaido uznały już USA, Kanada, większość państw Ameryki Łacińskiej i trzy państwa europejskie.

Paweł Zalewski i Zbigniew Girzyński w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Nie mam żadnego zaufania do organów ścigania kontrolowanych przez PiS - powiedział w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. Odnosił się w ten sposób do morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i działań podjętych w sprawie zabójcy - Stefana W. Doktor Zbigniew Girzyński, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, były polityk Prawa i Sprawiedliwości, zarzucał Zalewskiemu i jego ugrupowaniu, że "próbują upolitycznić ten brutalny mord". W drugiej części "Faktów po Faktach" o potrzebie koalicji na opozycji mówiła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej.

"Jak nie ma Nowoczesnej, to nie ma koalicji"

- Musimy pokazać nie tylko to, że potrafimy się zjednoczyć, ale że potrafimy zaprezentować jakąś spójną wizję rozwoju Polski na następne lata - powiedziała Katarzyna Lubnauer w "Faktach po Faktach", oceniając szanse partii opozycyjnych na zwycięstwa w kolejnych wyborach nad Prawem i Sprawiedliwością.

"Jarosław Kaczyński i PiS nie wyciągają wniosków z tego ohydnego, politycznego morderstwa"

Nie mam żadnego zaufania do organów ścigania kontrolowanych przez PiS - powiedział w "Faktach po Faktach" Paweł Zalewski z Platformy Obywatelskiej. Odnosił się w ten sposób do morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i działań podjętych w sprawie zabójcy - Stefana W. Doktor Zbigniew Girzyński, historyk z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, były polityk Prawa i Sprawiedliwości, zarzucał Zalewskiemu i jego ugrupowaniu, że "próbują upolitycznić ten brutalny mord".

Zofia Posmysz. "Niech się modlą za siebie. Dzisiaj Żydzi, jutro wy"

- Kiedy usłyszałam, jak strażniczka nam powiedziała: przygotujcie się dzisiaj do wyjazdu, bo jedziecie dzisiaj do Oświęcimia, nie przypuszczałam, co to w ogóle jest. Nie mogłam sobie tego wyobrazić. Wtedy nawet odetchnęłam z ulgą, bo pomyślałam, że nie będzie wtedy przesłuchań. Nie może być nigdzie gorzej, niż było tutaj - opowiada Zofia Posmysz w rozmowie z Magdą Łucyan, reporterką "Faktów" TVN.

Zofia Posmysz. "They better pray for themselves. Today the Jews, tomorrow you"

"When a prison guard told us to get ready because we would be transferred to Auschwitz, I had no idea what this place was; I couldn’t have possibly imagined such thing. I remember that I even heaved a sigh of relief because I thought that the interrogations would be over. It couldn’t have got any worse, could it?", said Zofia Posmysz in a conversation with Magda Łucyan, a reporter from "Fakty" TVN.