Najnowsze

Najnowsze

Były premier Pakistanu wyszedł z więzienia

Pakistański sąd zwolnił w piątek z więzienia za kaucją Nawaza Sharifa ze względu na zły stan zdrowia byłego trzykrotnego premiera tego kraju - poinformował jego prawnik. Sharif odsiadywał wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności za korupcję.

"Xięgarnia" nagrodzona PIK-owym Laurem

Program "Xięgarnia" emitowany w TVN24 został zwycięzcą konkursu PIK-owy Laur w kategorii "najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych i elektronicznych". Gala 11. edycji konkursu organizowanego przez Polską Izbę Książki była częścią odbywającego się w Krakowie Festiwalu Conrada.

"Ktoś chce wywołać w Libanie wojnę domową"

W Libanie doszło do starć między demonstrantami a Hezbollahem. Przywódca szyickiego ruchu, Hasan Nasrallah, powiedział w piątek, że zwolennicy jego partii powinni trzymać się z dala od protestów ogarniających Liban, w którym "ktoś chce wywołać wojnę domową".

Odbili z aresztu syna "El Chapo". Za atakiem stał przyrodni brat

Meksykańskie siły bezpieczeństwa nie były w stanie utrzymać w areszcie syna narkotykowego barona Joaquina "El Chapo" Guzmana. Przedstawiciel meksykańskich władz poinformował, że za atakiem na placówkę w Culiacan stał Ivan Archivaldo Guzman, lider jednego ze skrzydeł kartelu Sinaloa i przyrodni brat aresztowanego Ovidio Guzmana.

Będzie śledztwo w sprawie śledztwa. Trump: największe oszustwo w historii

Donald Trump poinformował w piątek, że powierzył prokuratorowi generalnemu Williamowi Barrowi śledztwo w sprawie dochodzenia specjalnego prokuratora Roberta Muellera w kwestii ingerowania Rosjan w amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku. - Myślę, że zobaczycie sprawy, w które nikt by nie uwierzył. To było największe oszustwo w historii naszego państwa – powiedział prezydent USA.

Bastion PiS i anatomia poparcia

Godziszów to niewielka wioska na Lubelszczyźnie. Ponad 88 procent głosujących poparło w niej Prawo i Sprawiedliwość. O jej mieszkańcach głośno zrobiło się nie po tych wyborach, a po referendum przed przystąpieniem do Unii Europejskiej – prawie wszyscy byli tam przeciw.

Rekordowy wynik Kuchcińskiego mimo skandalu

To, że znany polityk Prawa i Sprawiedliwości uzyskuje mandat na Podkarpaciu, nie jest niczym nowym, ale zaskoczeniem może być wynik Marka Kuchcińskiego, któremu jak się okazało nie zaszkodziła afera związana z lotami rządowym samolotem i rezygnacja ze stanowiska w atmosferze skandalu.

Wyspa koalicji

Cisna to jedyna gmina na Podkarpaciu, w której zwyciężyła Koalicja Obywatelska. Dlaczego w tym miejscu przełamała wyborczy monopol Prawa i Sprawiedliwości? Rafał Stangreciak rozmawiał o tym z mieszkańcami.

"Tęczowy piątek" w szkołach

"Tęczowy piątek" to kolejna szansa, by rozmawiać o tolerancji i poszanowaniu wszystkich, bez względu na orientację seksualną. O osobach LGBT mówi się coraz częściej, ale nie zmienia to faktu, że nadal czują się one samotne i wykluczone. Wsparcia nie daje im Rzecznik Praw Dziecka, który "Tęczowemu piątkowi" w szkołach jest przeciwny.

Psychiatria w zapaści?

W Kaliszu lekarze psychiatrzy w związku z niskimi pensjami i złą organizacją pracy złożyli wypowiedzenia. Nie wiadomo, czy oddział będzie dalej funkcjonował.

Nowe fotoradary i odcinkowe pomiary prędkości

Inspekcja Transportu Drogowego planuje instalację nowych fotoradarów i odcinkowych pomiarów prędkości i szykuje listę miejsc, gdzie staną urządzenia. Po śmiertelnym wypadku na pasach w stolicy swój pomysł na fotoradary ma też prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Powyborcze układanki

Podczas wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości w Ożarowie decydowano na temat podziału stanowisk nowego rządu. Wciąż jest wiele niewiadomych – ale pewnym jest, że premierem będzie Mateusz Morawiecki.

Byli współpracownicy Banasia z zarzutami

Urzędnicy zajmujący eksponowane stanowiska w Ministerstwie Finansów, walczący z mafią vatowską, sami mieli okradać państwo. Skarb Państwa na działalności urzędników miał stracić nawet pięć milionów złotych, a "Rzeczpospolita" donosi, że wśród nich byli bliscy współpracownicy Mariana Banasia, kiedy ten pracował w ministerstwie.

Motocykl zderzył się z tirem. Dwie osoby nie żyją

W piątek w Łodzi doszło do wypadku z udziałem tira i motocykla. 43-letni kierowca tira wyjeżdżał z ulicy Manewrowej i skręcał w lewo w ulicę Puszkina. W tym czasie w tę ulicę wjechał motocyklista z pasażerką. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Motocyklista i pasażerka zginęli na miejscu.

Bielan: raport w sprawie Banasia zostanie opublikowany

- Czekamy na ostateczne wyjaśnienie dotyczące kontroli majątkowej Mariana Banasia - mówił w "Faktach po Faktach"w TVN24 europoseł Adam Bielan (Porozumienie), odnosząc się do sytuacji wokół obecnego prezesa Najwyższej Izby Kontroli. - Jeżeli te zarzuty się potwierdzą, będziemy oczekiwać od pana prezesa rezygnacji z pełnionej funkcji - mówił.

Bodnar o sygnałach, które "stwarzają poczucie zagrożenia dla dyrektorów i nauczycieli"

Niepokoi mnie to, że akcja, która odpowiada podstawie programowej i temu, czego się powinno uczyć w szkole, jest tak bardzo mocno atakowana - powiedział w "Faktach po Faktach" Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odnosząc się do Tęczowego Piątku. Dodał, że w wielu szkołach tego typu akcje w ogóle się nie odbywają, bo nauczyciele obawiają się postępowania dyscyplinarnego albo kontroli.

Ciężarówka pełna ciał. Kolejna osoba aresztowana

W związku ze śmiercią 39 osób, których ciała znaleziono w ciężarówce w angielskim hrabstwie Essex, policja aresztowała w piątek 48-letniego mężczyznę. To już czwarta osoba aresztowana w tej sprawie.

Zuckerberg przed Kongresem. Miał problemy z odpowiedzią na pytania

Mark Zuckerberg złożył zeznania przed Komisją do spraw usług finansowych w Izbie Reprezentantów. Przesłuchanie trwało ponad sześć godzin i dotyczyło między innymi mechanizmów algorytmów reklamowych na Facebooku i współpracy z firmą doradczą Cambridge Analytica, która bezprawnie wykorzystywała dane milionów użytkowników. Zuckerberg był także pytany przez kongresmenów o to, czy sprawdza zgodność z prawdą treści reklam politycznych zamieszczanych w swoim serwisie społecznościowym.

"Okazało się, kto jest kim". Konkursu "Książka Historyczna Roku" nie będzie

12. edycja konkursu "Książka Historyczna Roku" została unieważniona. Jak poinformowali w piątek w oświadczeniu organizatorzy konkursu, decyzja jest podyktowana "troską o wiarygodność i prestiż Nagrody". Sytuacja związana jest z kontrowersjami dotyczącymi wycofania z konkursu książki Piotra Zychowicza "Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA".