Najnowsze

Najnowsze

"Nie ma gratulacji, nie ma radości". Jak wygląda pomoc państwa w przypadku porodu dziecka z ciężką wadą?

W czwartek Trybunał Konstytucyjny pod kierownictwem Julii Przyłębskiej uznał za niekonstytucyjny przepis dopuszczający możliwość aborcji w przypadku prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Od tego dnia na ulicach wielu polskich miast dochodzi do masowych protestów. Kobiety pytają: jeśli państwo każe nam rodzić ciężko uszkodzone płody, to gdzie? Posłanka Prawa i Sprawiedliwości odpowiada, że takich miejsc jest w Polsce "bardzo dużo" i odsyła po pomoc do organizacji pozarządowych.

10 lat od przełomowego przeszczepu. "To na początku był eksperyment"

10 lat temu doszło w Polsce do przełomowego przeszczepu - pani Małgorzata otrzymała nową trzustkę, dzięki której mogła zwalczyć cukrzycę. Od tego czasu podobnych operacji wykonano jednak bardzo mało, bo brakuje organów. Nad rozwiązaniem tego problemu w Warszawie pracują lekarze i inżynierowie, którzy trzustki chcą drukować.

Pod przykrywką zamieszania z aborcją zatwierdzili przymusowe szczepienia? Nie, to przepis z 2009 roku

"W ciszy zatwierdzili przymusowe szczepienia", to "klepnięto w cieniu ustawy antyaborcyjnej" - komentowali internauci, gdy opublikowano treść ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Przeraził ich przepis o stosowaniu środków przymusu bezpośredniego za niepoddanie się obowiązkowi szczepienia, kwarantanny czy izolacji. Tylko że przepis istnieje od 11 lat.

"Chciałabym, żeby rząd pomyślał o takich matkach jak ja"

Mój syn zmarł w zeszłym roku, miał 34 lata. Był głęboko upośledzony umysłowo i niepełnosprawny ruchowo. Dla niego zrezygnowałam z pracy, żeby się zająć jego opieką. Takie matki jak ja o wszystko muszą walczyć, to są kobiety walczące - mówiła w TVN24 pani Małgorzata Buszko.

"Zjednoczona Prawica zobaczyła, jak kończy się tchórzostwo"

"Przekroczono granice" - mówi o protestach szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Polityk zapytany o to, co dalej z prawem aborcyjnym, odpowiada, że "niewiele można dyskutować, bo rozstrzygnięcie Trybunału jest jednoznaczne". Innego zdania jest koalicjant PiS-u Jarosław Gowin, który mówi, że "nie wolno dopuścić do sytuacji, w której kobiety będą traktowane z okrucieństwem albo będą zmuszane prawnie do heroizmu".

Adam zginął z policyjnej broni. Prokuratura: wersje biegłych nie do pogodzenia

Łódzka prokuratura regionalna powoła nowych biegłych, którzy będą analizować dowody w sprawie śmierci 21-latka z Konina. Mężczyzna zginął w zeszłym roku po strzale z policyjnej broni. Do teraz nie wiadomo czy został trafiony w klatkę piersiową (co pasowałoby do wersji, że policjant musiał bronić się przed atakiem), czy też w plecy.