Najnowsze

Najnowsze

Rosyjska armia: Polska chce Grodna, a Niemcy Kaliningradu

Polska czyha na zachodnie terytoria Białorusi, Niemcy i Litwa na obwód kaliningradzki, a Finlandia na Karelię. Roszczenia terytorialne wobec Rosji mają też Estonia i Norwegia. Tak przynajmniej uważa dowództwo rosyjskiej armii, precyzując istniejący już zresztą zapis w oficjalnej doktrynie wojennej Federacji Rosyjskiej. Do internetu wyciekła prezentacja szefa Sztabu Generalnego na temat sytuacji bezpieczeństwa wojskowego Federacji Rosyjskiej.

Pralka i mikrofala. Kolonia karna chwali się "celą Tymoszenko"

Ukraińska służba więzienna opublikowała serię zdjęć, które mają ukazywać celę, w której osadzona jest Julia Tymoszenko. Pomieszczenie przypomina bardziej pokój hotelowy niż więzienną celę. Problem w tym, że na żadnym zdjęciu nie widać samej Tymoszenko i w ogóle całe pomieszczenie wygląda na niezamieszkałe.

Telewizja o. Rydzyka bez koncesji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie widzi TV Trwam w naziemnej telewizji cyfrowej. Odrzuciła wniosek toruńskiej stacji o koncesję - pisze "Rzeczpospolita".

Powalone drzewa, ponad sto interwencji. Wichury w Polsce

Wichury dotarły do Polski. W środę silny wiatr wyrywał drzewa, w wyniku gwałtownego podmuchu doszło do śmiertelnego wypadku na budowie. W nocy z środy na czwartek strażacy odnotowali ponad sto interwencji. W ciągu dnia ma nadal mocno wiać, w porywach do 100 km/h.

Miała być praca za granicą. Zamiast tego 10 tys. kary

Miała być praca za granicą i dobre pieniądze, a skończyło się na problemach z powrotem do Polski i karą w wysokości 10 tysięcy złotych. Kilka dni temu do redakcji Kontaktu 24 dostaliśmy niepokojący sygnał o Polakach, którzy wyjechali do pracy przy zbiorach mandarynek we Włoszech i zostali pozostawieni na pastwę losu w ciężkich warunkach mieszkaniowych. Nie dość, że - jak twierdzą - nie dostali obiecanej pracy, to po powrocie do Polski przywitał ich windykator, żądając 10 tysięcy złotych kary za niewykonanie umowy, której de facto nie było.

Zamek, tramwaj i fregata, czyli na co sypnąć groszem

Stołeczny tramwaj sprzed pół wieku, rejs fregatą rakietową, czy '"zatytułowanie" na rok ronda w Jaworznie. Jak Polska długa i szeroka, wraz ze zbliżającym się finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawiają się informacje o kolejnych niesamowitych, a czasami trudnych do uwierzenia okazjach na wysupłanie grosza w szczytnym celu.

Wywołał 50 pożarów w jeden weekend

24-letni Niemiec został w środę oskarżony o serię podpaleń, do których doszło w ciągu ostatniego weekendu w Los Angeles. Dotychczas Niemcowi postawiono 37 zarzutów, które dotyczą głównie podpaleń samochodów i instalacji parkingowych.

Walka o prezydenckie ułaskawienie

Prezydenckie ułaskawienie to ostatnia nadzieja dla Jakuba Tomczaka. Jego sprawa - jedna z największych zagadek kryminalnych ostatnich lat - trafiła do poznańskiego sądu. Nie po to, by ją wyjaśnić, a jedynie dostosować wyrok wydany w Wielkiej Brytanii do polskiego prawa. Podwójne dożywocie zamieniono na dwanaście lat więzienia, jednak zdaniem obrońców Tomczak jest niewinny i jego pobyt w więzieniu to pomyłka. Co czeka go teraz?

Pałac coraz mniej łaskawy

Najkrótsza droga na wolność wiedzie przez Pałac Prezydencki. Tak było w Polsce przez wiele lat, bo prezydent Wałęsa ułaskawiał niemal każdego, a Aleksander Kwaśniewski większość tych, którzy o to poprosili. Wywołało to kilka skandali i prezydenci Kaczyński, a także - jak dotąd - Komorowski, ułaskawiali już dużo ostrożniej. Obecna głowa państwa w ciągu półtora roku zgodziła się na takie rozwiązanie w 112 przypadkach.

Niemowlę i ojciec zamordowani w Rzymie

Sześciomiesięczna dziewczynka została zamordowana w środę wieczorem w Rzymie razem ze swoim ojcem, który trzymał ją na rękach, przez sprawców ulicznego napadu. Ofiarą zbrodni był chiński imigrant i jego córeczka, matka dziecka została ranna.

Nocą będzie mocno wiało

Przed nami chłodna i pochmurna noc. Deszcz i śnieg padać mają w całym kraju. Prędkość wiatru przekroczy 100 km/h, a w czwartek zwłaszcza na Wybrzeżu sięgnie 150 km/h.

"Poważna poznawcza kontrowersja" ws. Breivika

Więzienni psychiatrzy obserwujący Andersa Behringa Breivika, sprawcę masakry na norweskiej wyspie Utoya z lipca 2011 roku, sądzą, że nie jest on chory psychicznie, co przeczy wcześniejszej opinii sądowych psychiatrów, którzy uznali go za niepoczytalnego.

Wałęsa: Premier jest wyjątkowo zdolny

- Premier jest wyjątkowo zdolny - powiedział Lech Wałęsa o Donaldzie Tusku w "Faktach po Faktach". Były prezydent stwierdził, że wygrywając drugi raz z rzędu wybory parlamentarne Tusk "zrobił sukces, którego nikt nie zrobił". Zawiódł się za to na Januszu Palikocie, ale ma nadzieję, że da sie go "okiełznać".

Obama obszedł Kongres. "Autokracja"

To autokracja - protestują republikanie po tym, gdy Barack Obama, korzystając z przerwy wakacyjnej w Kongresie, mianował bez jego zgody nowego szefa federalnej agencji ochrony finansowej konsumentów przed nadużyciami banków

Ciepło, zimniej, zimowo. Pod koniec tygodnia - śnieg

W ciągu najbliższych pięciu dni pogoda pogorszy się. Jeszcze w sobotę będzie dość ciepło - do 6 st. C, ale potem stopniowo ochłodzi się i w poniedziałek ma być już naprawdę zimno. Dodatkowo spadnie śnieg. Wygląda na to, że prawdziwa zima zbliża się wielkimi krokami.

Ropa idzie w górę, unijne sankcje coraz bliżej

Teheran stoi przed coraz poważniejszą groźbą unijnych sankcji. Kraje Unii Europejskiej już zawarły wstępne porozumienie w sprawie nałożenia embarga na import ropy naftowej z Iranu, jeśli Teheran nie zacznie współpracować ze wspólnotą międzynarodową ws. programu atomowego.

Sinead się nie rozwiedzie. Pomógł seks

Irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor postanowiła wrócić do swojego czwartego męża. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zaledwie kilka dni temu, po trwającym kilkanaście dni małżeństwie, postanowiła się z nim rozwieść.

Lekarz o politykach: Schrzanili

- Przez 9 miesięcy zabiegaliśmy w komisji sejmowej o właściwe poprawki do ustawy refundacyjnej, ale zgodnie z dyscypliną partyjną wszystkie były odrzucane - mówił w TVN24 dr Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Jak dodał, dopiero w komisji senackiej udało się osiągnąć konsensus. - Ale i tam senatorowie "schrzanili" - stwierdził. Pytał też, czemu urzędnicy NFZ "siedzą w gmachach, a ktoś ma za nich pracować?".

Rząd: apteki muszą oferować tańsze leki

Nowe przepisy o obrocie farmaceutykami w Portugalii zobowiązują apteki do oferowania i sprzedaży leków generycznych, co najmniej połowę tańszych od oryginalnych. Resort zdrowia przewiduje, że regulacja pozwoli zaoszczędzić w budżecie ponad 100 mln euro.

Sarkozy "parszywcem"? Burza we Francji

Najgroźniejszy rywal Nicolasa Sarkozy'ego na drodze do reelekcji - socjalista Francois Hollande - znalazł się w ogniu krytyki po jego rzekomej wypowiedzi, w której miał nazwać prezydenta Francji "parszywcem".

Schetyna: Z Rapackiego bym nie zrezygnował

- Nie zrezygnowałbym ze współpracy z gen. Adamem Rapackim, ale ja nie jestem ministrem - stwierdził w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna (PO). Były szef MSW przypomniał, że to właśnie on przywrócił generała do pracy w resorcie.

Papandreu odejdzie w cień

Były premier Grecji Jeorjos Papandreu poinformował, że zrezygnuje z przewodzenia greckiej partii socjalistycznej PASOK i nie będzie ubiegać się ponownie o stanowisko szefa rządu - podała grecka telewizja NET.

"Słowa premiera to niekompetencja lub manipulacja"

- Premier Donald Tusk albo nie do końca rozumie, o co chodzi lekarzom, albo wykazuje się złą wolą. To "niekompetencja lub manipulacja". Jesteśmy zdziwieni jego słowami - oświadczył w środę wieczorem wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego Krzysztof Radkiewicz.

Wulff nigdzie się nie wybiera

Mimo presji ze strony mediów i opozycji związanej z zatajeniem prywatnego kredytu oraz naciskami na dziennikarzy, prezydent Niemiec Christian Wulff oświadczył w wyemitowanym w środę wywiadzie telewizyjnym, że nie zamierza zrezygnować z urzędu.

"Jak jaskiniowcy - ale żyliśmy!"

"Wynurzyliśmy się jak jacyś jaskiniowcy, banda zwierząt pierwotnych – ale żyliśmy!" - pisała Krystyna Chiger, ocalona wraz grupą innych Żydów z lwowskiego getta. Rozbudowane losy bohaterów wchodzącego w czwartek na ekrany kin filmu Agnieszki Holland można poznać dzięki opublikowanym właśnie przez Instytut Pamięci Narodowej materiałom.

Policja zastrzeliła 15-latka w szkole

Amerykańska policja zastrzeliła 15-letniego ucznia, który przyszedł uzbrojony do szkoły w Brownsville w Teksasie - podały amerykańskie media. Nikt inny nie został ranny.

Wyjęli kulę z głowy 10-latki

Francuscy lekarze usunęli z głowy 10-letniej Szabany pocisk, który zagrażał jej życiu. Mała Afganka została ranna podczas wymiany ognia miedzy talibami i żołnierzami armii afgańskiej w pobliżu swojej rodzinnej wioski.

Wysyłają policjantom stare sandały

Sandałowa kampania w Indonezji. Po tym jak 15-latek w wyspy Sulawesi w Indonezji, który ukradł policjantom sandały, został przez nich dotkliwie pobity, znalazły się setki osób stających w jego obronie.