Ciekawostki

Ciekawostki

Długie kobiece nogi zawsze były wysoko cenione przez mężczyzn. Jednak te należące do Swietłany Pankratowej nie mają sobie równych. Właśnie zostały uznane za najdłuższe damskie nogi na świecie.

Dziwisz się dlaczego codziennie Twoją skrzynkę e-mailową zalewają setki niechcianych wiadomości? Odpowiedź jest prosta: spamerstwo się opłaca - udowodnili to amerykańscy naukowcy. Znienawidzeni przez internautów zaśmiecacze skrzynek potrafią zamienić w zysk nawet jedno kliknięcie na 12,5 mln maili.

Złoto, emalia i kamienie szlachetne. Nawet w czasach kryzysu finansowego drogocenne przedmioty związane z tradycją i historią nie tracą na wartości. Co potwierdza ostatnia oferta najważniejszego domu aukcyjnego świata.

Obamowe szaleństwo przeszło ze świata ludzi do królestwa zwierząt. W jednym z paryskich butików dla psów można zakupić dla swojego pupila ubranko z wizerunkiem prezydenta-elekta Baracka Obamy. Psy noszą stroje dumnie.

Ciężarowiec Szymon Kołecki okazał się lepszy od znanych polityków i ludzi mediów. Dwukrotny mistrz świata wygrał "Wielki test z historii" zorganizowany przez telewizję publiczną. Wśród pokonanych pozostawił m.in. Jarosława Kaczyńskiego i Jolantę Szymanek-Deresz.

Kopertówka może jest i elegancka, ale duża torba ma o wiele więcej zalet. Na przykład - ratuje życie. A przynajmniej uratowała je amerykańskiej studentce, napadniętej na terenie uniwersyteckiego miasteczka w Tennessee.

- Nareszcie mogę wrócić do sypialni, więc jest jakaś korzyść - to komentarz gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzeneggera, jakim podzielił się z widzami CNN. O co chodziło Terminatorowi?

Kiedyś pieski Łajka, Biełka i Striełka w imię Związku Radzieckiego zdobywały kosmos. Dziś do wyścigu zbrojeń staje w Rosji... żyrafa z kaliningradzkiego zoo.

Pracownicy koncernu Honda są pierwszymi, którzy testują mechaniczne wspomagacze nóg. Walking Assistance Device, bo tak nazwali go inżynierowie, ma odciążyć mięśnie, męczące się m.in. podczas długiego stania lub kucania.

Jak powstaje polityczna satyra - pokazał Henryk Sawka w "Poranku TVN24". Artysta rysował, żartował, a nawet śpiewał. Asystował mu prowadzący program, Jarosław Kuźniar.

Izraelczycy biją rekordy w walce. Nie chodzi jednak o starcia na Zachodnim Brzegu ani w strefie Gazy, a o zupełnie pokojowe pojedynki miłośników wschodnich sztuk walki.

Piękne kobiety, bikini, muzyka i taniec... W stolicy Peru - Limie odbył się już trzeci pokaz strojów kąpielowych na sezon 2009. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać "piękno kobiet połączone z pięknem miasta".

Dlaczego kobiety częściej marzną? Naukowcy zajmujący się tym zagadaniem znaleźli odpowiedź. Biologiczny termostat jest inaczej nastawiony u kobiet, inaczej u mężczyzn.

- Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, weź psa - mawiał niegdyś prezydent USA Harry Truman. Jak się okazuje, psy prezydentów Stanów Zjednoczonych mają już swoje miejsce w historii. Jerzy Waszyngton i Tomasz Jefferson mieli ogary, a Lucky - terier Ronalda Reagana - wyjątkowo polubił Margaret Thatcher. Bill Clinton miał nie tylko labradora Buddy'ego, ale także kota Socksa. Zwierzęta te, jak to pies z kotem, toczyły nieustającą wojnę.

Pospolite ruszenie na ulicach Warszawy. Ędward Ącki miał już dość chłodu między Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim i dlatego skrzyknął mieszkańców Warszawy. Cel? Połączenie kancelarii prezydenta i premiera wielkim łańcuchem ciepłych rąk.

Jest ich dwunastu, a oprócz miłości do surfowania łączy ich jeszcze jedno - są niewidomi. W Rio de Janeiro odbyły się międzynarodowe mistrzostwa niewidomych w surfingu.

Być może monsuny - a raczej ich brak - były przyczyną upadku kilku chińskich dynastii. Do takich wniosków doszli naukowcy z Państwa Środka i z USA badając jaskinię Wangxiang.

Zjadanie ubrań to domena moli. Najnowsza kolekcja mody w Nowym Jorku pokazuje, że nie tylko. Założyć ubranie z czekolady a poźniej je zjeść? Tak wygląda przyszłość według projektantów.

Dziennikarz agencji Reutera był całkowicie zaszokowany, gdy szkocki terier Barney - pies prezydenta George'a W. Busha zaatakował go na terenie Białego Domu. Krwawiącego reportera musiał opatrzyć prezydencki lekarz. To się nazywa ostre podejście do mediów.