Ciekawostki

Ciekawostki

Ebooki, czyli cyfrowe wydania książek, są już dostępne od pewnego czasu. Jednak korzystanie z nich jest uciążliwe, bowiem literki na ekranie komputera męczą wzrok. Pojawiają się jednak urządzenia, które mają to zmienić.

Do tej pory jego największym hitem była piosenka "Nienawidzę Izraela, ale kocham prezydenta Hosniego Mubaraka za jego wielki umysł", ale teraz Egipcjaninowi Shabaniemu Abdulowi Rahimowi szykuje się kolejny szlagier - o Baracku Obamie.

Ludzie, którzy posiwieli wskutek stresu lub choroby, mają szansę w naturalny sposób odwrócić ten proces. Naukowcy z Uniwersytetów w Manchesterze (Anglia) i w Lubece (Niemcy) odtworzyli molekułę, stymulującą produkcję pigmentu odpowiedzialnego za kolor włosów.

4,5 mln kostek domino, misternie układanych przez dwa miesiące w imponujące formy, zostanie zburzonych by pobić rekord Guinnessa. Dziś 10. jubileuszowe Domino Day. Transmisja w TVN.

Tuż przed amerykańską premierą najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, w nowojorskim muzeum Madame Tussauds stanęła woskowa podobizna odtwórcy głównej roli Daniela Craiga.

Czy kielczanin, który trafnie wytypował u bukmacherów wyniki meczów, trafi do Księgi Rekordów Guinnessa? To całkiem możliwe. Mężczyzna za swój zakład otrzyma stawkę, którą postawił, pomnożoną przez 189 tysięcy. Pomóc mu może... data. 13 listopada to bowiem Dzień Bicia Rekordów Guinnessa.

Kuba i Paulina odpadli tuż przed półfinałem programu. Kuba otrzymał owacje na stojąco. Tym samym YCD stracił swojego "czarnego konia" i jednego z najbardziej charyzmatycznych tancerzy wśród całej 16-ki. Paulina jest świetną, dobrze rokującą tancerką, jednak mniej doświadczoną od koleżanek - Wioli i Izy, toteż nikt nie wróżył jej udziału w finale.

Popularne narzędzie Google Earth zostało wzbogacone o wirtualną rekonstrukcję Starożytnego Rzymu. Rekonstrukcja jest efektem stuleci prac naukowców - podkreślają twórcy.

Nasz strach przed pająkami, jedna z najpowszechniejszych zwierzęcych fobii, ma zdaniem naukowców źródło w historii Starego Kontynentu, targanego wielokrotnie plagami epidemii.

- Biegło się cudownie. W końcu czego się nie robi dla Michała Listkiewicza, żeby go nie było - powiedziała dziennikarka Monika Olejnik po biegu dookoła Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bieg to wynik przegranego zakładu z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim o to, czy Michał Listkiewicz zostanie ponownie prezesem PZPN.

Wiemy już, do kogo należy najpiękniejsza pupa na świecie. W Paryżu odbyły się wybory właścicielki i właściciela najseksowniejszych pośladków na naszym globie. Wśród kobiet zwyciężyła Brazylijka, wśród mężczyzn - Francuz. Polski akcent też się znalazł - mama zwycięzcy to rodowita Polka.

"Koniec wojny w Iraku" - takim tytułem krzyczał w środę "The New York Times". Pomyłka jednej z najbardziej prestiżowych gazet świata? Nie, to tylko żart przygotowany przez grupę aktywistów, którzy na ulicach Nowego Jorku rozdawali fałszywe wydanie dziennika.

Jak można łatwo uniknąć odsiadywania kilkuletniego wyroku? Wystarczy monstrualnie przytyć, jak pewien gangster z Kanady.

Sauna jako sztuka? Jak się okazuje może nią być. Na Litwie zorganizowano pierwsze zawody w tej dziedzinie. Wygrał reprezentant Rosji.

Brazylijski Kościół katolicki unieważnił ponad 400 małżeństw. Powód? Zostały udzielonych przez księdza pozbawionego prawa pełnienia posługi kapłańskiej. Brazylijscy hierarchowie zorientowali się, że ksiądz bezprawnie udziela sakramentów... dopiero po 20 latach.

Przyszedł czas na Penelope Cruz. Jedna z najpopularniejszych - a przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych - gwiazd współczesnego kina, doczekała się woskowej figury w muzeum Madame Tussaud w Waszyngtonie.

Właściciele największych wąsów i najdłuższych bród Europy zjechali się w miejscowości Echterdingen koło Stuttgartu, by zaprezentować się podczas europejskich mistrzostw brodaczy. Oceniano między innymi długość i fantazyjne kształty zarostu.

Nie trzeba jechać do Rio de Janeiro, by przeżyć niezapomnianą zabawę karnawałową. Jedenastego dnia, jedenastego miesiąca o jedenastej - to tradycyjnie start niemieckiej "piątej pory roku", która odbywa się w niemieckiej Kolonii.

W drodze do szkoły postanowiła zjechać na stację benzynową i napić się kawy. Wszystko szło jak należy. Aż do momentu, gdy kierująca pojazdem nastolatka zamiast nacisnąć hamulec… dodała gazu.

Jak pokazują najnowsze badania ssanie mleka powoduje, że płuca dziecka stają się mocniejsze. Mechanizm zasysania mleka z piersi matki może wzmacniać płuca dziecka i poprawia jego wydolność oddechową.