Ciekawostki

Ciekawostki

Sypiając z rewolwerem - tak mógłby brzmieć tytuł kolejnego filmu o Jamesie Bondzie. Rzeczywistość jest jednak bardziej prozaiczna. 56-letni Niemiec, który sypiał ze swoim pistoletem pod poduszką, stracił właśnie pozwolenie na broń, bo sąd uznał, że takie obchodzenie się z bronią jest nieodpowiedzialne.

Francuska prasa ma wyjątkowo nadgorliwych redaktorów. Wpadka z usunięciem fałdek tłuszczu Nicolasa Sarkozy'ego niczego ich nie nauczyła. Tym razem "drobnej korekcie" poddano minister sprawiedliwości Rachidę Dati.

Amerykanie tak bardzo czekają na nową jakość, która ma się pojawić wraz z Barackiem Obamą w Białym Domu, że spekulacje na temat obsady ekipy prezydenta-elekta sięgają nawet do jego kuchni.

Wyrafinowane produkty współczesnych rusznikarzy nieustannie wprawiają stróżów prawa w podziw pomieszany z grozą. We Włoszech odnaleziono właśnie telefon komórkowy, który tak naprawdę jest pistoletem.

1500 euro ekstra dla rodziców, którzy zdecydują się nadać swojemu dziecku imię Benito lub Rachele. Wszystko to na część na cześć przywódcy faszyzmu lub jego żony. Nietypowe becikowe mogą dostać rodzice noworodków w mieście Potenza na północy Włoch.

Polujący upolowani... przez psa! Do niezwykłego wypadku doszło podczas polowania na kaczki w stanie Oregon w USA. W dość niespodziewanych okolicznościach pies postrzelił swojego pana.

Gdzie można wybudować elektrownię słoneczną, kiedy brakuje na to miejsca? Władze miasta Santa Coloma de Gramenet koło Barcelony problem wolnej przestrzeni rozwiązały szybko i budowę elektrowni słonecznej skierowały na teren... jednego z cmentarzy.

Światowe media bardzo chętnie wyłapują gafy polskich polityków. Ale trzeba przyznać, że zachodni politycy pod względem gaf wcale nie odstają od swoich polskich kolegów.

Na trzy miliony dolarów pozwało restaurację McDonald's pewne amerykańskie małżeństwo. Powód? Mężczyzna zostawił w restauracji telefon komórkowy, w którym znajdowały się nagie zdjęcia jego żony. Fotografie wyciekły do internetu, a para o wszystko oskarża sieć McDonald's.

Na świecie szaleje kryzys gospodarczy, ale dla bogatych Chińczyków to żaden problem. W Pekinie rozpoczęła się wystawa najdroższych produktów świata. Albo jak kto woli - targi luksusu i próżności.

50 tysięcy kilometrów przejechanych bez kropli paliwa. Szwajcar Louis Palmer jako pierwszy okrążył świat w samochodzie napędzanym wyłącznie energią słoneczną. Celem projektu była walka z globalym ociepleniem.

Kilkumetrowa panda, wielki posąg i łódka - wydawałoby się nic nadzwyczajnego jak na wystawę, a jednak... Wszystkie te rzeźby zrobione są z puszek pełnych tuńczyka i sardynek. Ustawione w precyzyjny sposób tworzą zadziwiające, nowoczesne dzieło sztuki.

Ikona muzyki pop, Madonna, nie jest już żoną brytyjskiego reżysera Guy'a Ritchiego - poinformował w piątek londyński sąd. Podział majątkowy nie stanowi problemu - reżyser nie domagał się ani pensa z szacowanej na 300 mln funtów fortuny piosenkarki. Gorzej z dziećmi.

Ponad milion euro musi zapłacić nabywca domu w Leytonstone, w północno-wschodniej części Londynu. Cena nie jest zbyt wygórowana, bo dla fanów, zwłaszcza tych płci pięknej, wanna w której kąpał się młody David Beckham lub parkiet, na którym stawiał swe pierwsze kroki, są zapewne bezcenne.

Magiczny świat Harry'ego Pottera "ożywiony" w bryłach lodu. W Belgii odbył się pokaz niezwykłych lodowych figur.

Czy baśń braci Grimm okazała się fatalną wróżbą? Niemieckie miasteczko Hameln dotknęła inwazja szczurów. To właśnie w tym mieście rozgrywa się akcja niemieckiej legendy o "Szczurołapie z Hameln", który grając na flecie wyprowadził gryzonie z miasta.

Anglicy protestują w sprawie pszczół, a dokładnie przeciw ich wymieraniu. Barwna demonstracja przeszła ulicami Londynu. Jak podkreślają protestujący, wymarcie pszczół oznacza negatywne skutki nie tylko dla środowiska, ale i człowieka.

Papryka, czosnek, imbir i kapusta to składniki najpopularniejszego dania w Korei - kimchi. W czwartek ponad 2 tysiące osób zgromadziło się przed ratuszem w Seulu, by wspólnie zrobić największe pikle świata.

Od włosów zachowanych w syberyjskiej wiecznej zmarzlinie - do żywego mamuta. W taką podróż w czasie wybrali się amerykańscy i rosyjscy naukowcy. I zrekonstruowali już większą część genomu zwierzęcia, żyjącego tysiące lat temu.