Wrocław

Wrocław

Bobry ostrzą sobie zęby na Pendolino? "Przez ich tamy tory mogą popłynąć"

Kursowanie składów Pendolino zagrożone przez… bobry? W pobliżu Herbów pod Częstochową zwierzęta żerują i budują tamy, przez co powstało tam ogromne rozlewisko, sięgające pod sam nasyp kolejowy. Nasiąknięty wodą grunt staje się grząski, co może być niebezpieczne. Walkę z bobrami utrudnia fakt, że to gatunek chroniony i na rozbiórkę tam potrzebna jest specjalna zgoda Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Wniosek w tej sprawie złożyli wspólnie kolejarze i leśnicy.

"Proszę bardzo zalepiamy buzię, bo nie byłaś pytana". Skandaliczne zachowanie nauczycielki

Niedopuszczalne, odbije się na psychice dzieci - tak o zachowaniu nauczycielki z podstawówki w Szczodrem mówią rodzice dzieci, które miały być kneblowane, zastraszane i gnębione przez pedagog. Głos w sprawie zabrał też urząd gminy, któremu podlega szkoła. Urzędnicy nie mają wątpliwości i sprawę nazywają "skandalem". W ubiegłym roku ta sama pedagog został wybrana najsympatyczniejszym nauczycielem w tej samej szkole.

Motocyklowa Parada Różowej Wstążki. "Musimy walczyć o swoje piersi"

Wrocławianki na motocyklach pojawiły się na Paradzie Różowej Wstążki, aby naświetlić problem profilaktycznych badań piersi. - Jeśli dużo się o tym będzie mówić, to może zachęci to kobiety do badania - zastanawiała się Agnieszka, jedna z uczestniczek. - W Dzień Kobiet nie wystarczy wręczyć symbolicznego kwiatka. Warto powiedzieć o czymś, co jest ważne dla nas wszystkich - wtórował jej Dariusz.

"Niewygodnie, twardo, ale są emocje". Ekstremalny rajd kobiet

Zamiast kwiatów - kierownica, zamiast romantycznej kolacji - błoto. Tak swoje święto spędzają miłośniczki rajdów terenowych. W Obornikach Śląskich odbył się offroadowy Dzień Kobiet. - Kobiety się starają za kółkiem, choć nadal mężczyźni są w tej dyscyplinie guru. Czasami udaje się stanąć na podium i wtedy jest duma - mówi Dagmara Kowalczyk, na co dzień dziennikarka TVN Turbo

70. rocznica bitwy o Breslau - ostatnią twierdzę III Rzeszy. Hitlerowcy poświęcili całe miasto

70 lat temu niemieckie Breslau legło w gruzach. Wojenne oblężenie miasta trwało niemal 3 miesiące. W tym czasie zginęło 80 tys. ludności cywilnej oraz tysiące żołnierzy niemieckich i radzieckich. - Rozpościerała się przed nami niezapomniana panorama grozy. Płonęły więc dzielnice po obu stronach Odry - relacjonował kronikarz opisujący oblężenie jednego z najdłużej broniącego się miasta III Rzeszy.

Robert Lewandowski pomoże niewidomym piłkarzom, pojadą na Euro. "Sny się spełniają"

Niewidomi piłkarze reprezentacji Polski wywalczyli awans do Mistrzostw Europy, ale wyjazd stanął pod znakiem zapytania z powodu braku pieniędzy. Jeszcze rano na antenie TVN24 prosili o finansowe wsparcie. Odzew był błyskawiczny. Pomoże im Robert Lewandowski, reprezentant Polski i zawodnik Bayernu Monachium. - Niesamowite, że mamy tak wielką gwiazdę za sobą - cieszą się piłkarze.

Akcja CBA we Wrocławiu. Sprawdzają przetarg Instytutu Meteorolgii

CBA weszło do siedziby Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Agenci zabezpieczyli dokumnety związane ze śledztwem prowadzonym przez prokuraturę w Ostrołęce. Sprawa dotyczy prawdopodobnie Instytutu Meteorologii i przetargu na lotniskowy system obserwacji pogodowej.

Chory na świńską grypę trafił do głogowskiego szpitala

54-letni mężczyzna trafił do szpitala pod koniec lutego. Skarżył się na duszności. Po przeprowadzeniu badań wykryto u niego wirusa A/H1N1, czyli tzw. świńską grypę. Obecnie mężczyzna leży na oddziale intensywnej opieki medycznej. Jest zaintubowany i odizolowany od reszty pacjentów. Jego stan jest ciężki.

Komu przeszkadza "Inka"? Uczniowie wybrali ją na patronkę szkoły, dyrekcja od roku zwleka z wnioskiem

- Władze Liceum Ogólnokształcącego nr I we Wrocławiu dokładają wszelkich starań, aby uniemożliwić nadanie szkole imię Danuty Siedzikówny "Inki" - piszą na jednym z portali społecznościowych organizatorzy wydarzenia Tak dla "Inki" w I LO we Wrocławiu. I domagają się, by dyrekcja szkoły dotrzymała danego rok temu słowa. W dyskusję zaangażował się prezydent Wrocławia.

Proboszcz przyciął konary chronionych drzew. Konserwator oburzony: całkowita samowola

Kilka konarów grabów na Ostrowie Tumskich zostało nielegalnie przyciętych. - Drzewa były zdrowe - oceniają aktywiści ze Stowarzyszenia Miasto Drzew. Przycięcia wykonano na zlecenie proboszcza parafii katedralnej, ale bez zgody konserwatora zabytków, który nadzoruje ten teren. - Ksiądz nikogo nie zawiadomił, to była całkowita samowola prawna - oburza się miejska konserwator.