Wrocław

Wrocław

Wiele zebranych dowodów wskazywało, że sprawcą zabójstwa bezdomnego mężczyzny w Lubinie (Dolnośląskie) jest 49-letni Krzysztof S. Jak ustalono w toku śledztwa, obaj rozmawiali ze sobą w okolicach sklepu spożywczego, w którym S. pokazywał ekspedientce swój nóż, a następnego dnia w mieszkaniu 49-latka policjanci znaleźli zakrwawiony portfel ofiary. Mężczyzna właśnie został oskarżony, grozi mu dożywocie.

Mieszkanka Dolnego Śląska poznała mężczyznę, który podawał się za amerykańskiego żołnierza. Znajomość rozwijała się tak dobrze, że w końcu mężczyzna ośmielił się poprosić kobietę o pieniądze. Potrzebował ich, bo pojechał na operację militarną do Syrii, a tam - jak twierdził - nie miał dostępu do swojego konta. Kobieta przelała mu w sumie 173 tysiące złotych, a stracić mogła znacznie więcej.

Policjanci z Dolnego Śląska po pościgu ulicami Lubania zatrzymali 17-latka. Wcześniej chłopak, który był pod wpływem narkotyków, nie tylko jechał z nadmierną prędkością, ale też dwa razy uderzył w blokujący mu drogę radiowóz i naczepę ciężarówki. Teraz grozi mu do pięciu lat więzienia.

Nie żyje siedmiolatka, która na początku stycznia została potrącona na jednym z przejść dla pieszych w Legnicy. Kierowca, który wjechał w dziecko, uciekł z miejsca zdarzenia. Gdy kilka godzin później zatrzymali go policjanci, był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzut, ale - po śmierci dziecka - śledczy zapowiadają zmianę kwalifikacji czynu.

64-letni mieszkaniec gminy Milicz (województwo dolnośląskie) był pijany. Tak bardzo, że pomylił swojego quada z cudzym samochodem. Wsiadł do auta, którym następnie wjechał do przydrożnego stawu. Mężczyzna został zatrzymany przez policję.

W trakcie szczepień grupy "zero" w szpitalu w Zgorzelcu (województwo dolnośląskie) nie doszło do nieprawidłowości – to wyniki kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia. Wcześniej informacje o domniemanych nieprawidłowościach posłużyły władzom powiatu do odwołania wieloletniej dyrektorki placówki. Jeszcze przed zakończeniem kontroli, po proteście pracowników, została jednak przywrócona do pracy.

Przemarznięte, zaniedbane, bez jedzenia i wody, skulone w kątach rozpadającej się szopy. Dwie suczki owczarka niemieckiego trzymane były w opuszczonym sadzie pod Wrocławiem. Psy zostały już odebrane właścicielowi. - Są zdewastowane psychicznie – przyznaje Anna Chrobot z Ekostraży.

Policja w Trzebnicy wyjaśnia okoliczności wypadku na drodze krajowej nr 15. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jaguara, w wyniku nieudanego wyprzedzania, zderzył się z dwoma innymi pojazdami jadącymi z przeciwka. Prowadzone przez niego auto rozpadło się na dwie części. Nie żyje jedna osoba, trzy zostały ranne. 21-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, został aresztowany.

Prokuratorzy z Wrocławia oskarżają Pawła P., który wielokrotnie odsiadywał kary między innymi za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, o to, że próbował zlecić zabójstwo prokuratora z Milicza (województwo dolnośląskie). Poszukiwania płatnego mordercy się jednak nie powiodły. Nikt nie chciał bowiem wykonać zlecenia.