Wrocław

Wrocław

Prawie dwieście pustych krzeseł, a obok nich zapalone znicze, jako symbol umierającej branży gastronomicznej. W ten sposób wrocławscy restauratorzy protestują przeciwko wprowadzanym przez rząd obostrzeniom. Od soboty restauracje, puby i kawiarnie nie będą mogły prowadzić działalności stacjonarnej.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób w sprawie powoływania się w 2018 roku na wpływy w organach władzy publicznej. W zamian za łapówki obiecywali załatwienie pracy bądź kontraktów. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty płatnej protekcji.

Wrocławscy policjanci zatrzymali niecodzienny duet trudniący się kradzieżami samochodów. Jak wyjaśniają "czarną robotę" wykonywał 49-letni mężczyzna, a pomagała mu jego matka, obserwując otoczenie i ostrzegając w przypadku pojawiającego się zagrożenia.

Łącznie 74 ozdobne maszkarony odkryli robotnicy remontujący most Pomorski we Wrocławiu. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat rzeźby zasłonięte były przez dwie rury ciepłownicze, które oszpecają przeprawę. Docelowo wszystkie maszkarony trafią w ręce artysty, który przeprowadzi ich renowację. Odnowione wrócą na swoje miejsce.

Wyszedł z lasu na jedną ze ścieżek wśród drzew, nie zauważył ukrytego zaledwie kilka kroków dalej fotografa-leśnika i odegrał swój godowy rytuał tuż przed obiektywem aparatu. Nagranie pokazujące czarnego daniela z Doliny Baryczy (województwo dolnośląskie) podbija internet, a jego autor przyznaje, że było to jedno z najpiękniejszych spotkań, jakie miał okazję odbyć w lesie.