Szkoła boksu tylko dla kobiet

Katorżnicze treningi, poświęcenie, pot i łzy. W Kabulu 20 młodych dziewcząt - mimo sprzeciwu lokalnej społeczności - uczy się walki na pięści. To pierwsze kobiety w historii Afganistanu, które odważyły się założyć rękawice bokserskie.

Japonia utrzymuje sankcje dla Korei Północnej

Brak konkretnych kroków w kierunku przerwania programu jądrowego oraz niechęć do wydania porwanych Japończyków - to powody, dla których Tokio przedłuży o kolejne 6 miesięcy termin obowiązywania sankcji gospodarczych wobec Korei Północnej.

Birmańska junta chce kontaktu z opozycją

Mamy nadzieję na ustanowienie "pomyślnych stosunków" z panią Aung San Suu Kyi - ogłosiła birmańska junta wojskowa na łamach rządowego dziennika. Generałowie powołali również specjalnego łącznika do kontaktów z liderką opozycji.

Porażka w Afganistanie to koniec NATO

Znajdujemy się w decydującym momencie. Wszystko zależy od tego, czy wygramy w Afganistanie, czy nie - mówi gen. Dan McNeill, dowódca wojsk NATO w Afganistanie. - Jeśli ta misja zakończy się klapą, organizacja zmieni się w klub dyskusyjny, niezdolny do radzenia sobie z wyzwaniami współczesnego świata - dodaje.

Tajfun nad Chinami i Tajwanem

Około pięciu milionów ludzi zostało poszkodowanych przez sztorm; ponad trzy miliony pozbawione są prądu, wody, gazu, albo łączności. Prawie półtora miliona zostało ewakuowanych.

Prezydent usłyszał "spieprzaj dziadu" w Paryżu

Szczyt w Lizbonie będzie sukcesem na 98 proc. - zadeklarował goszczący z wizytą we Francji prezydent Kaczyński po rozmowach z Nicolasem Sarkozym. W Paryżu doszło też do incydentu - podczas spotkania z Polonią prezydenta przywitał okrzyk "Spieprzaj dziadu!".

Szczygło: nie włączać Iraku do kampanii wyborczej

- Żaden rząd polski, ani ten, ani przyszły, nie powinien ustąpić i nie ustąpi przed aktami terroru w Iraku - zapewniał Donald Tusk. Szef MON Aleksander Szczygło zapewnia natomiast, że dzisiejsze wybuchy przed ambasadą są bez związku z obecnością polskich wojsk.

Sprzeczne informacje Kongresu Żydów o Radiu Maryja

Zamieszanie po spotkaniu Światowego Kongresu Żydów (WJC) z Benedyktem XVI w Watykanie. - Sprawa Radia Maryja nie była poruszana na audiencji u papieża - powiedział Maram Stern, zastępca sekretarza generalnego organizacji. Tymczasem w komunikacie opisującym spotkanie, znalazła się bardzo krytyczna informacja o Radiu Maryja.

Anglicy wycofają połowę wojsk z Iraku

Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown powiedział dziś, że wiosną przyszłego roku zacznie się redukcja wojsk przebywających w Iraku. Z ponad pięciu tysięcy Brytyjskich żołnierzy ma tam zostać dwa i pół tysiąca.

Tymoszenko: możemy oddać wicepremiera opozycji

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko daje partiom, które wygrały wybory, pięć dni na stworzenie nowego rządu i powołanie premiera. Ruch należy do Julii Tymoszenko - liderki powstającej na ukrainie "pomarańczowej koalicji". Ta wyciąga rękę do Wiktora Janukowycza i mówi, że może oddać niebieskim teke wicepremiera.

Najdroższy karat świata

Jeden z najrzadszych kamieni szlachetnych na świecie, błękitny diament został sprzedany na aukcji w Hong Kongu. Za 6,04 karata kupujący zapłacił 7,98 miliona dolarów. To absolutny rekord: 1,32 miliona dolarów za karat.

Che Guevara - rewolucja... na koszulce?

Ernesto "Che" Guevara zginął w boliwijskiej dżungli dokładnie 40 lat temu. Od tego czasu z ikony rewolucji stał się… ikoną popkultury. Jego twarz w słynnym berecie spogląda z niezliczonej ilości koszulek, kubeczków, a nawet skarpetek.

Barroso: Polska może wiele zyskać od Europy

- Europa ma wiele zyskać od Polski, ale także Polska ma także wiele do zyskania od Europy - powiedział dziś szef Komisji Europejskiej odpowiadając na pytanie, czy nie boi się, że Polska zablokuje prace nad Traktatem Reformującym UE.

Nobel za badania nad komórkami macierzystymi

Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii otrzymali: Mario R. Capecchi, Martin J. Evans i Oliver Smithies za serię odkryć dotyczących komórek macierzystych oraz zjawiska rekombinacji DNA w komórkach ssaków.

Amerykańska zbrojeniówka przekonuje do tarczy

- Tarcza antyrakietowa zmniejszy ryzyko wojny z Iranem i ograniczy wydatki wojskowe poszczególnych państw NATO - przekonywał parlamentarzystów z krajów NATO przedstawiciel amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego.

Śledczy: wiemy, kto zabił Politkowską

- Jak na razie nie oskarżyliśmy zabójcy, ale wiemy, kto to jest - powiedział "Nowej Gaziecie" Petros Garibjan, śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie zabójstwa Anny Politkowskiej.

Spadł jeden z prezydenckich helikopterów

Rozbił się jeden z helikopterów towarzyszących prezydentowi Pakistanu Pervezowi Musharaffowi podczas wizyty w Kaszmirze - czterech żołnierzy zginęło. Armia zaprzecza, by katastrofa była wynikiem zamachu.

Efektowna likwidacja parkingu

Kilkadziesiąt osób oglądało z dachów okolicznych budynków spektakularne wysadzenie w powietrze dawnego parkingu samochodowego w Baltimore w USA. Na gruzach budynku ma powstać dwudziestopiętrowy szpital.

Iran: Starcia na początek roku akademickiego

"Śmierć dyktatorowi!" z jednej strony, a z drugiej "Rewolucyjny prezydencie, wspieramy cię!" - przed teherańskim uniwersytetem doszło do przepychanek między przeciwnikami a zwolennikami prezydenta Mahmuda Ahmadineżada.

Tureccy żołnierze na celowniku partyzantów

Jeden turecki żołnierz zginął, a trzech zostało rannych w wybuchu miny podłożonej prawdopodobnie przez kurdyjskich partyzantów. Dzień wcześniej w starciu armii z rebeliantami zginęło 13 tureckich wojskowych.

W Afganistanie naloty i zamachy samobójcze

Szesnastu islamskich rebeliantów zginęło w niedzielę od amerykańskich bomb w afgańskiej prowincji Paktika na wschodzie kraju. Dzisiaj w stolicy południowej prowincji Helmand zamachowiec-samobójca próbował zaatakować wojskowy konwój, ale jego ładunek eksplodował w pobliżu grupy dzieci - raniąc trójkę z nich.

W Birmie trwają represje

"18 noży, jedna siekiera, proce i jeden pocisk o kalibrze 9 mm" - to "arsenał" znaleziony przez wojsko w klasztorach buddyjskich mnichów. W Birmie trwają aresztowania po wrześniowych pokojowych protestach - w nocy siły bezpieczeństwa zatrzymały kilkadziesiąt osób.

Niemiecki Oktoberfest... w Argentynie

Oktoberfest, ale nie w Niemczech, tylko w Argentynie. Mniejszość niemiecka zorganizowała tam święto piwa, w niczym nie ustępujące bawarskiemu oryginałowi.

Zasadzka czeczeńskich rebeliantów

Cztery osoby zginęły, a 10 zostało rannych w zasadzce czeczeńskich rebeliantów w pobliżu miasta Wedeno - donoszą rosyjskie agencje informacyjne. W sobotę w innym rejonie Czeczenii zginął jeden z bojowników.

To nie był bieg po zdrowie

Tragicznie zakończył się rozgrywany w niedzielę 30. maraton w Chicago. Jedna osoba zmarła, a 350 trafiło do szpitala.

Sześć osób zginęło z ręki szeryfa

Sześć osób, w tym 14-letnia dziewczynka, zginęło z rąk 20-letniego zastępcy szeryfa w małej miejscowości Crandon w amerykańskim stanie Wisconsin. Motywem zabójstwa była prawdopodobnie zazdrość.

Interwencja w Iraku i Afganistanie katastrofą?

Zaangażowanie wojskowe USA i ich sojuszników w Iraku i Afganistanie jest "katastrofą". Nie tylko nie zdołało ustanowić pokoju w tych krajach, ale stworzyło teren dla działalności Al-Kaidy - głosi raport opublikowany przez ośrodek analiz Oxford Research Group.

RPA: tragedia w kopalni

23 pracujących na czarno górników zginęło w pożarze kopalni w Welkom w Republice Południowej Afryki - powiadomił w poniedziałek rosyjski portal internetowy Lenta.ru za agencją AFP. Do pożaru doszło we wtorek, ale ciała górników zostały odkryte i wydobyte na powierzchnię dopiero wczoraj.

Słowacy boją się polskich turystów

Słowacja chce chronić przez Polakami swoja przyrodę. Nasi południowi sąsiedzi obawiają się, że po wejściu Polski do strefy Schengen nasi turyści będą przekraczać nielegalnie granicę między krajami. A co za tym idzie, turyści będą niszczyć tak pieczołowicie strzeżoną przez Słowaków przyrodę - donosi "Gazeta Krakowska".