Szykowali bomby o sile 730 kg trotylu

Prokurator generalna Niemiec Monika Harms oceniła, że planowane zamachy "były największym zagrożeniem terrorystycznym w Niemczech w ostatnich latach". - Istniało bezpośrednie zagrożenie - stwierdził minister obrony Franz Josef Jung.

"Nadal czujemy jej obecność"

Trzymając w dłoniach świece, pielgrzymi klękają przed grobowcem Matki Teresy z Kalkuty. Indie obchodzą rocznicę śmierci laureatki pokojowej nagrody Nobla, beatyfikowanej przez papieża Jana Pawła II misjonarki.

Londyńskie metro ruszyło

Związkowcy londyńskiego metra twierdza, ich żądania zostały spełnione, wiec przerwali strajk. Spółka administrująca metrem zapewnia natomiast, że nie złożyła im żadnych nowych obietnic. Ten strajk jest bezzasadny - przekonywał premier Gordon Brown.

"Ołowiane" dodatki do Barbie

Ponad 800 tys. zabawek wycofa z rynku firma Mattel z powodu zbyt wysokiej zawartości ołowiu. To już trzecia partia, którą wycofuje producent.

Zlicytują włosy "Che" Guevary

Kubański emigrant i były współpracownik CIA, który twierdzi, że przyczynił się do schwytania Ernesto "Che" Guevary, zamierza wystawić na aukcji kosmyk włosów legendarnego rewolucjonisty.

Białoruscy demonstranci zatrzymani

Kilkunastu uczestników pikiety w Soligorsku zatrzymała białoruska policja. Pikieta miała miejsce w pobliżu budynku sądu, w którym sądzony był jeden z aktywistów opozycji.

Irak przesiąknięty przemocą

Irak wciąż przesiąknięty jest przemocą, a postępy w dziedzinie polityki są niewielkie - tak wynika z raportu przygotowanego przez Generalne Biuro Rozliczeń działające przy Kongresie USA.

Polak nie zgwałcił Brytyjki?

Badania DNA wykazały, że próbki krwi znalezione na brutalnie zgwałconej Brytyjce nie należą do Polaka oskarżonego o gwałt - poinformował jego obrońca.

Fosset wyleciał i nie wrócił

Amerykański milioner Steve Fossett, publice znany ze swoich spektakularnych przygód, zaginął w poniedziałek. Ostatni raz widziano go, gdy wyleciał jednosilnikowym samolotem ze swojego ranczo w Nevadzie. Rozpoczęły się poszukiwania.

Korea Północna: festyn tysięcy i głód milionów

W Korei Północnej wielkie uroczystości ku czci partii komunistycznej. Mimo tragicznej sytuacji po tegorocznych powodziach w kilku częściach kraju, władze w Phenianie nie zrezygnowały z gigantycznego show w wykonaniu kilku tysięcy Koreańczyków.

Człowiek-pająk kontra rosyjska milicja

To nie tytuł kolejnego sequela Spidermana, tylko najnowszy wyczyn wspinacza Alaina Roberta. Tym razem wchodził na moskiewski drapacz chmur. Policja zgarnęła go na 59. piętrze.

Łapy precz od Putina, Stirlitz!

Drogo może kosztować redaktora rosyjskiej gazety wydrukowanie karykatury Władimira Putina. Prezydent przedstawiony jest jako standartenfuehrer SS Stirlitz, czyli rosyjski odpowiednik Hansa Klossa.

Ponad stu polityków-agentów

Obecny prezydent Bułgarii, były premier, dwóch byłych szefów wywiadu i 139 posłów, w tym 19 obecnych deputowanych współpracowało z komunistycznymi służbami specjalnymi.

Czescy politycy: Havel przesadził

Były prezydent Czech Vaclav Havel sugeruje, że przy polskich wyborach powinni być międzynarodowi obserwatorzy. Czescy politycy i politolodzy mówią: przesadził.

Pekin: Nie włamaliśmy się do Pentagonu

Produkt niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia - tak władze w Pekinie określiły informacje brytyjskiego "Financial Times", który doniósł, że chińscy hakerzy z chińskiej armii włamali się do systemu komputerowego Pentagonu.

"Chemiczny Ali" będzie wisieć

Sąd Najwyższy Iraku zatwierdził wyrok śmierci za ludobójstwo wydany na kuzyna Saddama Husajna Alego Hasana al-Madżida, znanego jako "Chemiczny Ali". Wyrok zostanie wykonany w ciągu 30 dni.

Eksmisja z pałkami i armatkami wodnymi

Wyjątkowo trudne zadanie miała policja w stolicy Kolumbii - Bogocie. Musiała eksmitować mieszkańców jednej ze stołecznej kamienic. Pomimo sądowego nakazu, lokatorzy nie chcieli po dobroci opuścić budynku. Walczyli o każdą cegłę i... każdą cegłą.

Stanęło londyńskie metro

Wieczorem było jeszcze względnie spokojnie, ale poranny szczyt w Londynie przyniósł niemal paraliż komunikacyjny. Od poniedziałkowego popołudnia strajkują pracownicy tamtejszego metra.

Bomby w Pakistanie

Dwa zamachy bombowe w Pakistanie i co najmniej 25 ofiar. W Rawalpindi - mieście garnizonowym położonym niedaleko stolicy kraju, Islamabadu - wybuchł autobus przewożący funkcjonariuszy państwowych. Drugi ładunek znajdował się w pobliżu sztabu armii pakistańskiej.

Kolumbia: Przywódca rebeliantów nie żyje

"Czarna Akacja", jeden z najbardziej poszukiwanych przywódców kolumbijskiej guerilli został zastrzelony - podał rząd w Bogocie. Tomas Medina był oskarżany m.in. o handel narkotykami na wielką skalę.

Budowa stulecia w Panamie

W ciągu ośmiu lat środkowoamerykański kraj zamierza poszerzyć 77-kilometrowy kanał łączący Pacyfik z Atlantykiem. Według ekspertów, szacowana na ponad 5 miliardów dolarów inwestycja to jedyna szansa, by jeden z najważniejszych szlaków handlowych współczesnego świata nie został w ciągu kilku lat całkowicie sparaliżowany - pisze dziennik.pl.

"Rosja chce aktywnego dialogu"

Władimir Putin i George W. Bush przedyskutują amerykański projekt umieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej - poinformował asystent Putina, Siergiej Prichodko.

Biesłan. Trzy lata po tragedii

Minutą ciszy uczczono w poniedziałek w całej Osetii Północnej pamięć ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie we wrześniu 2004 roku.

Brytyjczycy oddali Basrę Irakijczykom

Brytyjskie wojska zakończyły wycofywanie się z Basry, kluczowego miasta na południu Iraku. - To zaplanowana i zorganizowana operacja, a nie porażka - zapewnia premier Gordon Brown.