Rosja bada sprawę nacjonalistów-zabójców

Moskiewska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie umieszczonego na kilku skrajnie nacjonalistycznych stronach internetowych nagrania wideo, które przedstawia brutalną egzekucję dwóch mężczyzn - Tadżyka i Dagestańczyka. Jednemu z nich ścięto głowę.

Światowy Tydzień Wody

O włączenie się do walki z globalnym ociepleniem zaapelował do USA, Chin i Indii premier Szwecji Frederik Reinfeldt, podczas Światowego Tygodnia Wody. W Sztokholmie odbywają się konferencje poświęcone zagadnieniu.

Talibowie uwolnili dwie zakładniczki

Porywacze wypuścili dwie uprowadzone Koreanki. Kobiety zwolniono, ponieważ są chore. Ma to być gest dobrej woli ze strony afgańskich talibów. W rękach bojowników jest wciąż 19 jeńców.

Najbliższy doradca Busha odchodzi

Po dziesięciu latach współpracy Carl Rove opuszcza amerykańskiego prezydenta. Główny doradca polityczny Geroga Busha ustąpi ze stanowiska pod koniec sierpnia. Polityk nie zdradza powodów swojej rezygnacji.

Rodzinne spotkanie na łączach

Rozdzielonym od ponad pół wieku rodzinom z Północnej i Południowej Korei umożliwiono kontakt ze sobą poprzez łącze wideo - informuje południowokoreański Czerwony Krzyż.

Orlando Travel niewinne wypadku pod Grenoble

Organizator wyjazdu pielgrzymów do Francji, firma Orlando Travel nie ponosi odpowiedzialności za katastrofę autokaru pod Grenoble – uznała małopolska Inspekcja Transportu Drogowego. W katastrofie 22 lipca zginęło 26 pielgrzymów, 24 osoby odniosły obrażenia.

Tymoszenko walczy o listy wyborcze

Opozycyjny Blok Julii Tymoszenko zaskarżył decyzję odmawiającą zarejestrowania list wyborczych tego ugrupowania przed wyborami parlamentarnymi na Ukrainie.

Tarcza: Białoruś nie będzie obojętna

Białoruś nie pozostanie obojętna w kwestii rozmieszczenia elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach - zapowiedziało białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Konsulat we Lwowie na dwie zmiany

Polski RP we Lwowie przyspieszyć wydawanie pozwoleń na podróż do Polski. - Od poniedziałku wizy w tej placówce będą wydawane na dwie zmiany - informuje polski konsul generalny Wiesław Osuchowski.

Babcia - dealer

Włoska policja zatrzymała w Rzymie 73-letnią kobietę i jej wnuczkę, które w swojej dzielnicy próbowały sprzedać cztery kilogramy heroiny o wartości ok. 1 mln euro.

Talibowie uwolnią dwie zakładniczki?

Dwie zakładniczki południowokoreańskie zostaną przekazane Czerwonemu Krzyżowi o godzinie 13.30 (czasu polskiego) - poinformował rzecznik talibów.

Śmierć w Meksyku zmieniła oblicze

Setki ludzi w Meksyku wyznaje kult... Świętej Śmierci. Ich bóstwo otrzymało nowy wizerunek. Ponury Żniwiarz przemienił się w młodą kobietę o porcelanowej twarzy.

Samobójstwo producenta zabawek

Szef firmy eksportującej do USA zabawki, które wycofano z amerykańskiego rynku z powodu zbyt dużej zawartości ołowiu, popełnił samobójstwo.

El Comandante kończy 81 lat

Fidel Castro - znany jako El Comandante - kończy 81 lat. Dzisiaj jednak zamiast komenderować i dyktować, kubański przywódca, jak sam mówi, "w głębi medytuje nad problemami współcześnie nękającymi nasz gatunek".

Mur Berliński miałby 46 lat

W Niemczech odnaleziono dokument nakazujący strażnikom granicznym strzelanie do wszystkich próbujących sforsować granicę NRD - niezależnie od ich płci, czy wieku. 13 lipca to rocznica wzniesienia Muru Berlińskiego i podziału miasta na część wschodnią i zachodnią.

Kenia: 20 ofiar lawiny błotnej

Co najmniej 20 osób zostało pogrzebanych pod lawiną błota, która spadła na wioskę w zachodniej Kenii. Dotąd wydobyto tylko jedno ciało.

Elżbieta II zerwała umowę z BBC

Królowa Elżbieta II protestuje przeciwko jednemu ujęciu z klipu promującego nowy film o monarchini. Przez to BBC najprawdopodobniej nie wyemituje dokumentu "Rok z królową".

Palestyna: powstanie nowa partia

120 przedstawicieli palestyńskiego świata kultury i biznesu, pod egidą znanego milionera Muniba Masriego, ogłosiło zamiar utworzenia nowej partii politycznej, która odżegnywałaby się zarówno od Fatahu jak i Hamasu - donosi izraelski dziennik "The Jerusalem Post".

Strzelanina na autostradzie w Anglii

W hrabstwie Warwick, na autostradzie M40, zastrzelono w niedzielę motocyklistę. Na miejsce natychmiast przybył helikopter. Ratownicy nie potrafili jednak zapobiec obrażeniom powstałym w wyniku postrzału i mężczyzna zmarł - podaje telewizja Sky News.

Hakerzy zaatakowali stronę ONZ

Oficjalna strona internetowa Organizacji Narodów Zjednoczonych została w niedzielę rano zaatakowana przez hakerów. Zostawili oni komunikat, w którym apelują do Izraela i Stanów Zjednoczonych o zmianę polityki i "zaprzestanie mordowania dzieci".

Wenecja: Jeszcze jeden most...

Zabytkowe czy nowoczesne, zdobione czy bardzo proste, łączą 117 małych wysp i 150 kanałów - weneckie mosty i mosteczki to wizytówka malowniczej krainy.