Najdłuższy most morski świata

36-kilometrowej długości most nad zatoką Hangzhou połączył Szanghaj z przemysłowo-portowym miastem Ningbo w najbardziej prężnym gospodarczo regionie Chin. Według konstruktorów, to największy morski most świata.

Niemcy: stosunki z Polską się pogarszają

Połowa Niemców twierdzi, że stosunki polsko-niemieckie pogorszyły się w ostatnim czasie. Im starsi i lepiej wykształceni są respondenci, tym gorszą mają opinię na ten temat - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej". Tylko 7 proc. naszych sąsiadów uważa, że stosunki uległy poprawie.

Płoną stacje benzynowe w Teheranie

Irańczycy protestują przeciwko wprowadzeniu reglamentacji benzyny. Chociaż kraj jest naftowym potentatem, to nie ma dość rafinerii, by ropę przerabiać.

Abbas rozbraja przeciwników

Od dziś na noszenie broni na Zachodnim Brzegu Jordanu trzeba będzie mieć specjalne pozwolenie. Prezydent Mahmud Abbas poprosił też Izrael o zgodę na sprowadzenie z Jordanii lojalnych wobec niego bojówek.

Rosja odpowie w Strasburgu za Biesłan

Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu zaskarżyli Rosję krewni ofiar z Biesłanu w Osetii Północnej, gdzie w 2004 roku podczas szturmu rosyjskich sił specjalnych zajętej przez terrorystów szkoły zginęło 318 zakładników.

Przewodniczący RE krytykuje Polskę i Rumunię

Samo zaprzeczanie w sprawie więzień CIA w niewielkim stopniu przyczynia się do ustalenia prawdy - uważa sekretarz generalny Rady Europy Terry Davis. Skrytykował on "kraje członkowskie" za to, że nie angażują się we współpracę z Dickiem Marty'm - sprawozdawcą RE, który twierdzi, że CIA miała w latach 2003-2005 tajne więzienia w Polsce i Rumunii.

Kraina piwem płynąca świętuje

Monachium to bez wątpienia narodowa stolica piwa, natomiast Hofbräuhaus to jej rezydencja. „Kraina szczęśliwości” piwoszy z całego świata ma już 400 lat!

Niemiecka prasa krytykuje okładkę "Wprostu"

Większość niemieckich gazet przedrukowało dziś okładkę "Wprostu", niektórzy politycy mówią, że są nią zniesmaczeni, ale sama kanclerz Merkel w ogóle się na ten temat nie wypowiada.

Pamiątki z Titanica idą pod młotek

Telegramy wysłane z Titanica, dziennik kobiety, która przeżyła katastrofę, pamiątkowe zdjęcia i karty pocztowe - to tylko niektóre rzeczy związane z najsłynniejszym transatlantykiem, które zostaną wystawione na sprzedaż w nowojorskim domu aukcyjnym Christie's.

Niemcy nie chcą Toma Cruise'a

Amerykanie, realizujący film o próbie zabójstwa Adolfa Hitlera mają zakaz wstępu do niemieckich obiektów wojskowych. Powodem jest grający główną rolę Tom Cruise.

Terminator chce walczyć z globalnym ociepleniem

Arnold Schwarzeneeger, najpopularniejszy amerykański gubernator szuka w Europie sojuszników do walki z nieodwracalnymi zmianami klimatycznymi. W Paryżu spotkał się z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym.

Dramatyczny pokaz

Niespodziewany i niebezpieczny finał pokazu lotniczego w Irlandii. W chwili, gdy widzowie oglądali przelatujący nad ich głowami helikopter, od maszyny odpadły drzwi, które zraniły trzy osoby.

Pogrzebią Lenina?

Administracja Kremla doszła do porozumienia z komunistami w kwestii przeniesienia ciała Włodzimierza Lenina z mauzoleum na Placu Czerwonym do grobu na jednym z moskiewskich cmentarzy - podaje rosyjski portal "Nowyj Region".

Joaninę zapisano zbyt słabo

Rząd będzie domagał się zmiany zapisu w konkluzjach po szczycie UE o zbyt słabym dla Polski mechanizmie z Joaniny - zdeklarował premier Jarosław Kaczyński w Radiu Maryja. Jak powiedział, w mandacie znalazło się "niedokladnie" to, co miało być zapisane.

Zamachy w Iraku: 47 zabitych

Co najmniej 27 osób zginęło, w tym 13 policjantów, gdy zamachowiec-samobójca zdetonował cysternę z paliwem przed siedzibą policji w irackim Bajdżi. 62 osoby zostały ranne.

Zbuntowani podoficerowie wrócili do Polski

Dwóch podoficerów z 18. bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego, którzy odmówili w Afganistanie wyjazdów na patrole i złożyli wnioski o wcześniejszy powrót do Polski, wróciło w poniedziałek do kraju.

Polska nie traci zdolności do blokowania decyzji w UE

Komisja Europejska uspokaja: zaoferowany Polsce „mechanizm z Joaniny“ będzie można dopracować podczas Konferencji Międzyrządowej. Oznacza to, że Polska może jeszcze wzmocnić zdolność blokowania niekorzystnych dla siebie decyzji Rady UE.

Merkel stawia na przyjaźń z Polską

Po sporze z Polską na szczycie UE kanclerz Angela Merkel w dalszym ciągu stawia na "bliskie i przyjacielskie stosunki" ze swoim sąsiadem - zapewnia rzecznik niemieckiego rządu.