Tureckie lotnictwo zbombardowało cele Kurdów w północnym Iraku. Według kurdyjskich sił bezpieczeństwa w Iraku, w nalocie nikt nie ucierpiał. Turcy natomiast o bilansie operacji mówić nie chcą, tłumacząc, że jest na to za wcześnie.

Izrael i Hamas są, być może, bliżej niż kiedykolwiek zawarcia rozejmu w Strefie Gazy, którego potrzebują obie strony - ocenili w sobotę obserwatorzy w Jerozolimie. Skomentowali w ten sposób najnowszą ofertę ze strony rządzącego de facto w Strefie lidera Hamasu, byłego premiera Autonomii Palestyńskiej Ismaila Hanije i pierwsze reakcje izraelskie.

Nord Stream oficjalnie prosi Szwecję o zgodę na budowę Gazociągu Północnego. Do szwedzkiego rządu trafił już wniosek spółki.

Przez ponad 24 godziny koczowali na lotnisku w Rzymie, ale są już w kraju. 167 osób, głównie Polaków, doczekało się powrotu do Katowic. Po brawurowej akcji zdesperowanych pasażerów, Włosi udostępnili im samolot.

Medialne spekulacje stały się faktem. Były brytyjski premier Tony Blair opuścił szeregi wiernych kościoła anglikańskiego i przeszedł na katolicyzm.

Co najmniej 16 osób zginęło w lawinie, która zeszła na górską drogę w Tadżykistanie. Kilkanaście samochodów zostało przysypanych. Trwa akcja ratunkowa.

Włosi i Słoweńcy wspólnie świętują w sobotę rozszerzenie strefy Schengen. - To wielki dzień dla Słowenii i dla całej Europy - mówił podczas uroczystości na granicy obu państw przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso.

- Jesteśmy tu, by pomóc prawowitym władzom afgańskim w walce z przemytnikami narkotyków, talibami i al-Kaidą - stwierdził podczas niezapowiedziewanej wizyty w Afganistanie prezydent Francji Nicolas Sarkozy i zapowiedział wzmocnienie obecności sił francuskich w tym kraju.

Do tragicznego wypadku doszło na Nilu. Z płynącego promu do rzeki spadł mikrobus. Zginęło 16 osób, w tym sześcioro dzieci.

Polska polityka zagraniczna zbiera owoce "zimowego miesiąca miodowego" i po fazie mrozu, w stosunkach z Niemcami i Rosją nastąpiła w niej odwilż - twierdzi sobotni tygodnik "The Economist".

W piątek, po 17 latach pobytu w więzieniu, Martin Tankleff dowiedział się, że jego wyrok został zmieniony i nie jest on już uznawany za winnego brutalnego morderstwa swoich rodziców. Decyzja sędziów motywowana była wyjściem na jaw nowych dowodów, które wskazywały innych podejrzanych, jako prawdziwych zabójców.

Japoński koncern samochodowy otworzył w Sankt Petersburgu swoją fabrykę. Na uroczystości otwarcia gościł sam prezydent Rosji.

Na Zachodnim Brzegu Palestyńczycy i turyści niosący płonące świece wspólnie przemaszerowali przez Beit Sahur - miasto leżące tuż obok biblijnego Betlejem.

Prezydent Izraela Szimon Peres podczas muzułmańskiego Święta Ofiary Id al-Adha prosił wyznawców islamu o przebaczenie za masakrę w arabskim osiedlu Kafr Kasem w 1956 roku.

Były prezydent Peru Alberto Fujimori poprosił o przebaczenie rodziny i bliskich tysięcy ludzi zamordowanych za jego rządów (1990-2000) przez służby bezpieczeństwa i maoistowską partyzantkę.

- W ciągu ostatniego roku z tej samej broni zastrzelonych zostało siedmiu brytyjskich żołnierzy. Zamachowiec przygotowuje swoje akcje profesjonalnie. Wojskowi nie potrafią wpaść na jego ślad.

Północnoamerykańscy Siuksowie, plemię, z którego wywodzą się słynni Siedzący Byk i Szalony Koń, wypowiedzieli porozumienia z USA sprzed 150 lat. Indianie utworzyli własne państwo - podał serwis internetowy FOX News.

Chińskie służby wywiadowcze poznały setki tysięcy tajnych dokumentów amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), dzięki spenetrowaniu tajnej placówki służb na Hawajach. Chińczycy posłużyli się sprytnym fortelem.

Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI, najbliższe Święta Bożego Narodzenia spędzi samotnie, bo papież jest pochłonięty pracą. Ratzinger przyznał w wywiadzie dla niemieckiego tygodnika "Focus", że do takiej sytuacji zdążył się już przyzwyczaić.

Grupa Mikołajów protestowała dziś niedaleko miasta Betlejem przeciw budowie muru wokół Zachodniego Brzegu Jordanu. Demonstracje w tej sprawie odbywają się co tydzień, jednak z powodu świąt Palestyńczycy postanowili odmienić jej wygląd.

Norweski MSZ poinformował, iż Rosja odpowiedziała na ich notę w sprawie nielegalnych lotów samolotów pokładowych lotniskowca "Kuzniecow" nad Morzem Północnym. Rosjanie zobowiązali się zmniejszyć liczbę lotów, jednak lotnicza federacja ostrzega, że Rosjanie mogą wznowić ćwiczenia nikogo o tym nie powiadamiając.

Niemiecka policja przejęła w piątek transport 150 kilogramów heroiny. Zatrzymano jedną osobę - kierowcę tira, który przewoził narkotyk.

Nie wszyscy cieszą się z wejścia Polski do strefy Schengen. Brytyjska prasa informuje, że Niemców mieszkających przy granicy z Polską ogarnął strach o swój dobytek i życie.

Chińska policja brutalnie stłumiła manifestację chłopów protestujących przeciwko bezprawnej konfiskacie ziemi przez Pekin. Nie wiadomo, czy ktokolwiek ucierpiał.

Z inicjatywy posłów polskiej mniejszości narodowej litewski Sejm przyjął ustawę prawie całkowicie zakazującą przeprowadzania aborcji. - To średniowiecze - krzyczą przeciwnicy.

Belgijskie władze zaostrzają środki bezpieczeństwa w związku z wykrytym zagrożeniem terrorystycznym. Bezpośrednią przyczyną było aresztowanie 14 muzułmańskich radykałów.

Z brazylijskiego Muzeum Sztuki w Sao Paulo skradziono obrazy warte 100 mln dolarów. Z budynku zniknęły najcenniejsze eksponaty - dzieło Pabla Picassa i Candida Portinariego.

- Akcja polskich żołnierzy w Nangar Khel była błędem, a nie "działaniem kryminalnym" - tak według szefa MON Bogdana Klicha miał mu powiedzieć płk Martin Schweitzer, dowódca 4. grupy bojowej w Afganistanie, w której służyli Polacy oskarżeni o popełnienie zbrodni wojennej.

Japońscy wielorybnicy nie będą w tym roku polować na humbaki - to efekt międzynarodowych, głównie australijskich nacisków na Tokio, by chroniło morskie ssaki. Jednak tysiąc przedstawicieli innych gatunków waleni straci życie.

Odgadywanie przyszłej roli Władimira Putina w rosyjskiej polityce to ostatnio bardzo popularne zajęcie rosyjskich mediów. Najnowsze rosyjskie "Wiedomosti" szykują dla Putina stołek szefa Gazpromu.