Księżna Cambridge może i najpewniej będzie kiedyś żoną króla, ale - póki co - musi okazać szacunek rodowitym księżniczkom dynastii Windsorów. Jak donoszą media na Wyspach, królowa nakazała wdrożenie na dworze nowych reguł, według których Kate musi dygać przed wyższymi rangą członkami rodziny królewskiej.

W rozwiązanie bezprecedensowego kryzysu, związanego z wyciekiem tajnych informacji z Watykanu zaangażował się osobiście papież. Wciąż jednak nie wiadomo, na czyje zlecenie działał aresztowany majordomus Paolo Gabriele. "Wojna na papiery" może zakończyć się dymisją kard. Bertone i wprowadzeniem "rządu technicznego" - spekuluje włoska prasa.

Izraelskie dzienniki zgodnie dają w poniedziałek wyraz niepokojowi po zwycięstwie startującego z ramienia Bractwa Muzułmańskiego Mohameda Mursiego w wyborach prezydenckich w Egipcie. "Egipskie ciemności" - taki tytuł zamieścił popularny "Jedijot Achronot".

Szef WikiLeaks - portalu, który ujawnił największą ilość tajnych dokumentów USA w historii - zwrócił się do władz amerykańskich o gwarancje, że nie będzie ścigany przez władze tego kraju za publikację poufnych dokumentów amerykańskich.

Karen Klein - opiekunka uczniów z jednej ze szkół z Nowego Jorku - doczekała się przeprosin od ojca nastolatka, który przez wiele minut poniżał ją podczas jazdy szkolnym autokarem. Kilka dni temu w internecie znalazło się bulwersujące nagranie, które wywołało oburzenie w USA.

Przewodnicząca Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa poinformowała o swoim odejściu z Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej. W niedzielę na stronie internetowej organizacji ukazało się specjalne oświadczenie, w którym Aleksiejewa wyjaśniła powody rezygnacji.

Władze Białorusi zaproszą na wybory parlamentarne 23 września obserwatorów OBWE - poinformowała w niedzielę w wieczornym wydaniu wiadomości w państwowej telewizji szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidzija Jarmoszyna.

Mohamed Mursi w pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich podkreślił, że chce być prezydentem wszystkich Egipcjan. - Muzułmanie i chrześcijanie, kobiety i mężczyźni, młodzi i starzy - wszyscy jesteście moją rodziną - zapewnił prezydent-elekt.

Niepowodzeniem zakończyła się w niedzielę w godzinach popołudniowych akcja poszukiwania trzech Polaków, których łódź wywróciła się w piątek na wodach fiordu Etne u zachodnich wybrzeży Norwegii. Polacy zostali uznani przez norweskie władze za osoby zaginione.

To było do przewidzenia - mówią zgodnie eksperci o zwycięstwie islamisty Mohameda Mursiego, nominowanego przez Bractwo Muzułmańskie, w wyborach prezydenckich w Egipcie. Nie wiadomo jednak jak dalej potyczą się losy Egiptu. Zdaniem ekspertów najważniejszy problem, przed jakim stanie nowo wybrany prezydent, to uchwalenie konstytucji.

Ponad 3,5 godziny trwała wizyta byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (PE) Peta Coksa w szpitalu w Charkowie, gdzie przebywa skazana na 7 lat więzienia była premier Ukrainy Julia Tymoszenko. Jak poinformowała w niedzielę Służba Więzienna Ukrainy, b. premier nie będzie obecna na poniedziałkowej rozprawie, gdyż niemieccy lekarze nie zezwolili na jej przewiezienie do charkowskiego sądu.

Izrael zapowiedział uszanowanie wyborów prezydenckich w Egipcie, które wygrał islamista Mohamed Mursi. Pogratulowały za to - ramię w ramię - Stany Zjednoczone i Iran. USA podkreśliły przy tym, że wybory były "kamieniem milowym" egipskiej transformacji demokratycznej.

Książe William skończył w czwartek 30 lat. W prezencie od babci, Królowej Elżbiety II, dostał wiejski domek na terenie jej prywatnej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk we wschodniej Anglii - poinformowały w niedzielę brytyjskie media.

Skandal na tle rasistowskim na Węgrzech. Renomowany uniwersytet budapeszteński wypowiedział umowę najmu instytutowi genetyki, który wydał deputowanemu skrajnej prawicy węgierskiej zaświadczenie stwierdzające, iż polityk ten "nie posiada genów żydowskich ani romskich".