Przedstawiciel przemysłu naftowego Iranu oświadczył w poniedziałek, że jego kraj odparł atak na sieć komputerową platform wiertniczych. O przeprowadzenie tego ataku strona irańska oskarżyła Izrael.

Sportowcy, artyści i dawni sojusznicy Saakaszwilego. Tak wygląda parlamentarna większość, która sformuje rząd w Gruzji. W większości to polityczni nuworysze, na dodatek o różnych poglądach. Koalicję Gruzińskie Marzenie czekają trudne rządy, zwłaszcza, że jeszcze przez rok będzie musiała się liczyć z dominującym w systemie władzy wrogim prezydentem.

To nieosiągalne dla normalnego człowieka. Podziwiam Felixa Baumgartnera za to i trzymam kciuki, żeby wszystko było ok - powiedział na antenie TVN24 Aleksander Domalewski z BASE-JUMPE, komentując zapowiadany na jutro skok austriackiego skoczka spadochronowego z wysokości 36 tys. 576 metrów.

W 2012 roku trzech północnokoreańskich żołnierzy uciekło na Południe przez najbardziej ufortyfikowaną granicę świata - poinformowała w poniedziałek agencja Yonhap, cytując źródło w południowokoreańskiej armii.

Jak brzemienne w skutkach może okazać się wysyłanie SMSów? O tym może opowiedzieć 24-letni Brytyjczyk Craig Evans, który pisząc do swojej dziewczyny wiadomości tekstowe przez przypadek wysłał SMSa na temat seksu do... wszystkich w swojej książce adresowej.

"Witamy na pokładzie samolotu lecącego do Bari, miasta mafii i świętego Mikołaja" - tymi słowy stewardessa Ryanair przywitała pasażerów na pokładzie samolotu z Paryża. Niewinny z pozoru żart nie spodobał się jednak władzom regionu Apulia, które zażądały od linii lotniczych przeprosin.

Szefowa brytyjskiego MSW Theresa May opowiada się za ograniczeniem imigracji do Wielkiej Brytanii z krajów unijnych. Dlatego chce włączenia jednej z podstawowych unijnych swobód - przemieszczania się ludności - do strategicznego przeglądu stosunków między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

Około 2 tys. osób demonstrowało w niedzielę w Madrycie, domagając się całkowitego zakazu aborcji. Konserwatywny rząd Hiszpanii przygotowuje obecnie zaostrzenie obowiązujących przepisów dotyczących aborcji, przyjętych w 2010 roku przez socjalistów.

W nocy z niedzieli na poniedziałek odleciał z Ziemi w kierunku Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) bezzałogowy prywatny statek towarowy Dragon. Cel misji? - przywiezienie zaopatrzenia dla załogi placówki orbitalnej.

- Wojskowy samolot transportowy rozbił się w niedzielę ok. 40 km od stolicy Sudanu, Chartumu - oświadczył rzecznik sudańskiej armii. Jak podały państwowe media, w wypadku zginęło 15 osób, a siedem zostało rannych. Wcześniej informowano o 12 ofiarach śmiertelnych.

Arabia Saudyjska i Katar zaopatrują w lekką broń powstańców w Syrii, ale za sugestią USA odmawiają im dostaw broni ciężkiej, która mogłaby przeważyć szalę na ich korzyść w walce z reżimem prezydenta Baszara el-Asada - podał w niedzielę "New York Times".

Brytyjski minister obrony Philip Hammond zagroził, że jeśli Francja i Niemcy nie zmniejszą udziałów państwa w Europejskim Koncernie Lotniczo-Rakietowym i Obronnym (EADS), Wielka Brytania zawetuje jego fuzję z przedsiębiorstwem zbrojeniowo-lotniczym BAE Systems.