De Niro przeprasza za "białą Pierwszą Damę"

Gwiazdor kina i dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro przeprosił w środę za żart o nikłych szansach na "białą Pierwszą Damę" w Białym Domu po listopadowych wyborach prezydenckich w USA.

Kolejne miliony i poparcie Busha

Po zwycięstwie w prawyborach w Illinois Mitt Romney umocnił się na pozycji lidera wyścigu Republikanów do nominacji prezydenckiej. Jego kandydaturę popiera coraz więcej polityków tej partii i wspiera coraz więcej funduszy od sponsorów kampanii.

Kondolencje Obamy dla rodzin ofiar zabójcy z Tuluzy

Prezydent USA Barack Obama zadzwonił do prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego i przekazał kondolencje dla bliskich ofiar zabójcy z Tuluzy. Pogratulował też francuskiej policji zidentyfikowania mężczyzny - podał Pałac Elizejski.

Rozważano odwołanie wizyty prezydentowej. Przez portal

W związku z antyimigracyjnym portalem Partii na rzecz Wolności (PVV) rozważano jako jedną z opcji odwołanie udziału prezydentowej Anny Komorowskiej w środowym otwarciu sezonu w holenderskich ogrodach Keukenhof - ujawnił ambasador RP w Hadze Janusz Stańczyk. Kancelaria Prezydenta podkreśla jednak, że w obecnej sytuacji wizyta Pierwszej Damy jest jeszcze bardziej potrzebna.

Demjaniuka pochowają w USA

Zmarły w sobotę były strażnik w obozie zagłady w Sobiborze, skazany za udział w zagładzie Żydów John Demjaniuk, będzie, mimo odebrania mu w 2009 r. amerykańskiego obywatelstwa, pochowany w USA - podała niemiecka agencja dpa.

Myślał, że sprzedaje tajemnicę Izraelowi

Były amerykański naukowiec rządowy, Stewart Nozette, który był jednym z głównych specjalistów w dziedzinie podboju Kosmosu, został skazany na 13 lat więzienia za próbę sprzedaży obcemu państwu szczegółów technicznych budowanej satelity - podaje agencja Reuters.

"Żałuje, że nie zabił większej liczby osób". Są kolejne dowody

Domniemany zabójca z Tuluzy nie żałuje tego, co zrobił, a jedynie tego, że nie zabił większej liczby osób. Szczyci się tym, że upokorzył Francję - poinformował prokurator Francois Molins. Takie informacje uzyskano w trakcie negocjacji z Mohammedem Merahem. Policja zdobyła też kolejne dowody obciążające mężczyznę.

Jej raport mógł pogrążyć Putina już 20 lat temu

Marina Salje, dawna przywódczyni opozycji demokratycznej w Petersburgu, będąca jednym z najgłośniejszych krytyków Władimira Putina, zmarła w środę w mieście nad Newą. Miała 78 lat. Przyczyną zgonu był rozległy zawał serca.

"Zabójca z Tuluzy chciał upokorzyć Francję"

Zabójca z Tuluzy chciał upokorzyć Francję, ale kraj "nie uległ" - powiedział francuski prezydent Nicolas Sarkozy w środę w Montauban podczas uroczystości upamiętniającej trzech żołnierzy zabitych 11 i 15 marca.

Czarna lista Łukaszenki

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka potwierdził, że władze stworzyły listę osób objętych zakazem wyjazdu z kraju, i zapowiedział jej egzekwowanie "z pełną mocą". Powiedział o tym w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Russia Today.

"Miał plan, by zabić kolejny raz". Celem dwaj policjanci

- Domniemany zabójca z Tuluzy przyznał się policji do wszystkich trzech ataków i twierdzi, że chce się poddać późnym wieczorem - poinformował prokurator Francois Molins. Potwierdził też wcześniejsze słowa prezydenta Sarkozy'ego, że mężczyzna chciał w środę rano popełnić kolejną zbrodnię. 24-letni Mohammed Merah wciąż ukrywa się w oblężonym przez policję domu. Po południu francuskie media informowały o zatrzymaniu podejrzanego o zamach, ale MSW szybko te doniesienia zdementowało.

Trójkąt królewiecki o Syrii

Ministrowie spraw zagranicznych Polski - Radosław Sikorski, Niemiec - Guido Westerwelle i Rosji - Siergiej Ławrow spotkali się w Berlinie w ramach tzw. trójkąta królewieckiego. Jak relacjonował Westerwelle, dużo czasu na spotkaniu poświęcono sprawie Syrii.

Jednogłośnie za Annanem i jego planem pokojowym

Rada Bezpieczeństwa ONZ poparła jednogłośnie deklarację w sprawie sytuacji w Syrii, w której wszyscy członkowie Rady udzielają poparcia specjalnemu wysłannikowi ONZ i Ligi Arabskiej Kofiemu Annanowi i opracowanemu przez niego planowi pokojowemu.

Uczcili pamięć 15 dzieci

Dziesiątki tysięcy osób, w tym członkowie rodzin królewskich Belgii i Holandii, zgromadziły się w miejscowości Lommel na północy Belgii, by podczas uroczystości żałobnych uczcić pamięć 17 ofiar wypadku autokaru, do którego doszło przed tygodniem w Szwajcarii.

Koniec misji księcia Williama na Falklandach

Książę William zakończył służbę na Falklandach i wrócił do Londynu. Wnuk królowej Elżbiety II od lutego służył na archipelagu jako pilot śmigłowca ratunkowego. Jego obecność na Falklandach wzbudzała protesty Argentyny, która rości sobie prawa do wysp.

Podejrzany o zamach "uciekł z talibami z więzienia"

24-letni Mohammed Merah, czyli według francuskich śledczy podejrzany o dokonanie w ostatnich dniach trzech zamachów na południu Francji, w 2008 roku uciekł z więzienia w afgańskim Kandaharze - powiedział agencji Reutera dyrektor tego więzienia.

"Należy prowadzić wojnę przeciwko fundamentalistom"

Szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen ogłosiła wojnę z islamistami - napisał w internetowym wydaniu dziennik "Le Figaro". Tymczasem rektor meczetu paryskiego Dalil Bubaker przestrzegł w rozmowie z telewizją informacyjną i>TELE przed łączeniem islamu z atakami w Tuluzie.

"Naród żydowski staje naprzeciw dzikich zwierząt"

Ofiary zamachu w Tuluzie zostały pochowane na cmentarzu w Jerozolimie. Zgodnie z żydowską tradycją do grobów złożono ciała owinięte całunem. Zabitych żegnały tysiące ludzi. Ostre słowa padły z ust przewodniczącego izraelskiego parlamentu.

Chińczycy nie chcą uwolnić rybaków

Dwudziestu jeden wietnamskich rybaków przetrzymują od początku marca chińskie władze. Wietnamczyków aresztowano na wodach wokół spornych wysp Morza Południowochińskiego. Prawa do wysp roszczą oba państwa.

Łukaszenka "szantażuje zagraniczny biznes"

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka szantażuje zagraniczny biznes - informuje opozycyjny portal internetowy Karta'97, zamieszczając dokument z narady u prezydenta w związku ze spodziewanym rozszerzeniem sankcji gospodarczych przez UE.

"Trupia farma". Ciała "po prostu" się tam rozkładają

Ludzkie zwłoki wykorzystywane w służbie nauki i wymiaru sprawiedliwości. W Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee znajduje się tzw. "trupia farma", a na niej ponad setka ludzkich ciał, które nie służą sekcjom, ale zwyczajnie się rozkładają. Analiza ich rozkładu ma pomóc policjantom i lekarzom w ustalaniu przyczyn i czasu śmierci. Pomysłodawcą ośrodka jest dr Bill Bass, wieloletni szef ośrodka antropologii sądowej w Knoxville.

"Brak dowodów" w sprawie masakry w Kandaharze

- Jestem przekonany, że nie mają zbyt wiele dowodów na cokolwiek - oznajmił po 11-godzinnym widzeniu ze swoim klientem John Henry Browne, adwokat sierżanta Roberta Balesa, stojącego w obliczu oskarżenia o zamordowanie 16 niewinnych Afgańczyków pod Kandaharem.

USA się zbroją. Będzie wirtualna wojna totalna?

W głębokiej tajemnicy Stany Zjednoczone pracują nad bronią cybernetyczną drugiej generacji - atakuje nie ludzi, a komputery. Nie zabija i nie rani bezpośrednio - choć wywołuje kompletny chaos o trudnych do przewidzenia skutkach. Może zostać użyta już wkrótce - w ataku wojsk amerykańskich na Iran lub Syrię.

Bomba przed ambasadą w Paryżu

Ładunek wybuchowy domowej roboty eksplodował rano przed ambasadą Indonezji w Paryżu. Nikt nie został ranny, ale wybuch spowodował poważne szkody - podała agencja AFP.

Romney odstawił Santoruma. Koncentruje się na Obamie

Wysokim zwycięstwem Mitta Romneya zakończyły się republikańskie prawybory w stanie Illinois. Według niepełnych jeszcze wyników, otrzymał on 47 procent głosów, podczas gdy jego najgroźniejszy rywal, Rick Santorum - 35 procent. Kongresmen Ron Paul zdobył 9 procent głosów, a były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich - zaledwie 8 procent.

Czeski rząd nie dał się obalić

Parlament w Czechach odrzucił we wtorek późnym wieczorem wniosek o wotum nieufności dla centroprawicowego rządu Petra Neczasa. Za wnioskiem głosowała głównie lewicowa opozycja.