Przyśpieszone wybory parlamentarne w tzw. Pięknej Prowincji. Według sondaży mogą one zakończyć 9-letnie rządy liberalnego premiera Jean Charesta i przynieść wygraną niepodległościowcom z Partii Quebecu.

Grupa nielegalnych imigrantów z Afryki przedostała się na hiszpańską wyspę Tierra. Liczyła na to, że zostanie przyjęta przed Hiszpanię. Tamtejsza policja przekazała jednak całą grupę władzom Maroka.

Sąd cywilny w Bahrajnie utrzymał wyroki na 20 przywódców zeszłorocznych prodemokratycznych protestów, wydane przez sąd wojskowy - poinformowało na Twitterze biuro prasowe rządu.

Prezydent USA Barack Obama zdobył już 3,1 mln darczyńców, wspierających go w walce o reelekcję - podała stacja ABC News. Już teraz, na dwa miesiące przed wyborami, poprawił swój rezultat sprzed czterech lat, gdy po raz pierwszy walczył o najwyższy urząd w państwie. Miał wtedy 3 mln darczyńców.

- Jest wiele hipokryzji. Powiedzmy, że to królestwo hipokryzji - tak o sytuacji w Watykanie mówił na początku roku Paolo Gabriele. Włoska telewizja nadała w poniedziałek nagrany na początku roku wywiad z byłym papieskim majordomusem, oskarżonym w Watykanie o kradzież tajnych dokumentów. Rozmawiał z nim dziennikarz Gianluigi Nuzzi, któremu przekazał on te poufne listy.

Policja w New Jersey aresztowała mężczyznę, który pod wpływem marihuany i PCP poderżnął gardła dwojgu dzieci. 6-letni Dominick Andujar został znaleziony martwy w domu Camben. Jego 12-letnia siostra walczy o życie w miejscowym szpitalu.

Choć dopiero dziś we Francji uczniowie powrócą do szkół po wakacjach, to już wczoraj zaczął się rok szkolny dla 850 tys. nauczycieli. Nastroje są nieco minorowe, ponieważ kadra znów skurczyła się o kilkanaście tysięcy osób. Pomimo obietnic nowego rządu.

Różnice między prezydentem Barackiem Obamą a Mittem Romneyem w zakresie polityki zagranicznej są większe niż się na ogół sądzi - uważa znany komentator "Washington Post" Jackson Diehl. Dotyczą one m.in. ważnych dla Polski stosunków USA z Rosją. Dziś w Karolinie Północnej rozpoczyna się konwencja Partii Demokratycznej, na której Barack Obama oficjalnie przyjmie nominację partii na kandydata na prezydenta USA.

Być może to z nią upojne chwile w apartamencie w Las Vegas spędził książę Harry. 32-letnia Carrie Reichert w rozmowie z prasą przyznaje: - Całowałam się z księciem Harrym podczas rozbieranej imprezy i spędziłam z nim w jego pokoju 20 minut. Gazety cytują też rzecznika rodziny królewskiej, który przekonuje, że opowieść 32-latki jest nieprawdziwa.