Mieszkaniec Mississauga, kanadyjskiego miasta graniczącego z Toronto, został aresztowany pod zarzutem nieskutecznego uprawiania czarów. Prawo kanadyjskie nie zabrania zajmowania się czarami, ale oszustom grozi grzywna lub więzienie.

Przedstawiciele krajów arabskich i Turcji potępili zapowiedzianą przez Izrael budowę trzech tysięcy nowych mieszkań w żydowskich osiedlach na okupowanych ziemiach palestyńskich. - Izrael "chce ukoronować swą okupację" ziem palestyńskich - powiedział szef tureckiej dyplomacji Ahmet Davutoglu po zakończeniu forum współpracy arabsko-tureckiej w Stambule.

- Twarze wszystkich policjantów pokazywanych w telewizji i na zdjęciach muszą być zamazane - orzekł węgierski Sąd Najwyższy. Pokazać czyjąś twarz będzie można tylko w przypadku jasnej zgody filmowanego funkcjonariusza.

Prezydent Egiptu Mohamed Mursi ogłosił, że 15 grudnia odbędzie się referendum ogólnopaństwowe w sprawie nowej konstytucji. Wezwał też do rozpoczęcia narodowej dyskusji o demokracji i ostatecznym zakończeniu ery rządów Hosniego Mubaraka.

Korea Północna zapowiedziała kolejną próbę umieszczenia satelity w kosmosie. Start rakiety ma się odbyć jeszcze przed końcem roku. Poprzednie próby skończyły się porażkami i prowadziły do znacznego wzrostu napięć w regionie. - To poważna prowokacja - oznajmił już rząd Korei Południowej. Próbę potępiły też USA.

Po dwóch dniach przerwy w dużych miastach Syrii zaczął działać internet - podała agencja Reutera powołując się na mieszkańców. Według aktywistów, przerwa w działaniu sieci spowodowana została przez władzę. Ta twierdzi z kolei, że winni blackoutu są "terroryści".

W piątkowym wypadku kongijskiego samolotu transportowego Ił-76 w Brazzaville zginęły co najmniej 32 osoby, a nie, jak wcześniej informowano, trzy - poinformował w sobotę Czerwony Krzyż w Republice Konga. Maszyna uderzyła w domy podczas próby lądowania na stołecznym lotnisku podczas gwałtownej burzy.

Europejczycy też starają się budować nowoczesne bezzałogowce. W powietrze wzbił się nEUROn, eksperymentalny trudnowykrywalny dron, budowany przez konsorcjum europejskich firm. Podobne maszyny są obecnie domeną USA.

Anne Applebaum, znana dziennikarka i żona ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, stara się o polskie obywatelstwo. - Czuję, że Polska jest taką moją drugą ojczyzną - powiedziała Amerykanka.

Marihuana i kokaina odchodzą powoli w cień, ich miejsce zajmują nowe substancje, tzw. dopalacze, które w większości trafiają do młodzieży - wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA).

Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan chce zostawić po sobie wielki ślad, stosowny do swoich ambicji. Polityk w Stambule stawia meczet godny wielkiego sułtana. Krytycy wytykają mu imperialne tęsknoty i chęć pokazania, że "zapanował nad Turcją", a projekt nazywają "tandetną repliką" słynnego Błękitnego Meczetu.