Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zażądał od sędziów i policji podjęcia kroków przeciwko "buntowniczym elementom w społeczeństwie". To jego reakcja na zamieszki, do których miało dojść wśród głodujących mieszkańców kraju - poinformował "Daily Telegraph".

Co najmniej 34 osób zginęło, a 83 zostały ranne w wyniku wybuchu dwóch bomb w samochodach-pułapkach we wschodniej części Damaszku, Dżaramanie - poinformowały syryjskie media. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 20 ofiarach.

Dziesiątki tysięcy Egipcjan w nocy z wtorku na środę kontynuowało protest na placu Tahrir przeciwko niemal absolutnej władzy, jaką przyznał sobie prezydent Mohammed Mursi. Doszło do starć z policją, która, aby rozproszyć rzucający w nią kamieniami tłum, użyła gazu łzawiącego. Protest kontynuowany jest także od samego rana w środę.

Rodzina naukowca Franka Olsona, który w 1953 r. zginął śmiercią tragiczną w niejasnych okolicznościach, pozwała do sądu Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) oskarżając ją o ukrywanie prawdy o jego zgonie.

Cztery wstępne warianty wycofania polskich wojsk z Afganistanu zaprezentowali we wtorek senatorom przedstawiciele MON. Przyznali, że są kłopoty z drogami zarówno przez Pakistan, jak i kraje byłego ZSRR. Plany zakładają, że część sprzętu wróci do kraju w 2013 r.

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew podkreślił we wtorek w Paryżu, że Rosja mimo kryzysu strefy euro nie planuje redukcji swoich rezerw w unijnej walucie. Szef rządu ponownie skrytykował Francję za wsparcie dla syryjskiej opozycji.

Jeżeli Jaser Arafat był wystawiony na działanie radioaktywnego polonu 210, to po ośmiu latach od jego śmierci wciąż da się go wykryć, bo pierwiastek wchodzi głęboko w ludzki tkanki - twierdzą naukowcy, cytowani przez BBC. Nie są jednak przekonani, że ekshumacja przywódcy Palestyńczyków da odpowiedź na pytanie, czy został on otruty.

- Przyjechaliście, żeby zobaczyć żywego dyktatora, jedynego i ostatniego w Europie - powtarzał z upodobaniem i ironią prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka, udzielając we wtorek wywiadu agencji Reuters. Zapewnił, że w jego kraju rewolucji nie będzie.

Trzech młodych mężczyzn, którzy w marcu zgwałcili, próbowali udusić i podpalili 18-letnią dziewczynę w Mikołajewie na Ukrainie zostało skazanych przez miejscowy sąd na kary wieloletniego więzienia. Sprawa śmierci Oksany, która zmarła trzy tygodnie po napaści, wywołała liczne protesty w kraju.

Konferencja w Dubaju, na której 193 państwa podpisać mają umowę ws. regulacji sieci, to polityczna rozgrywka między USA i jego internetowym lobby a reżimami autorytarnymi - pisze kilka dni przed szczytem ITU agencja Reutera. ITU twierdzi, że to wielcy giganci internetowi chcą przeforsować swoje stanowisko, a przyjęte zapisy będą miały "charakter ogólny". - Nie ograniczą praw i wolności w sieci - zapewnia.

Francja zagłosuje w tym tygodniu za przyznaniem Palestyńczykom w ONZ statusu nieczłonkowskiego państwa obserwatora - poinformował we wtorek minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius.