- Julia Tymoszenko nie wyczerpała jeszcze wszystkich możliwości obrony, więc na mówienie o jej ułaskawieniu przez prezydenta jest za wcześnie - oświadczyła ukraińska Rzecznik Praw Człowieka, Wałerija Łutkowska. Była premier Ukrainy odsiaduje karę siedmiu lat więzienia w kolonii karnej w Charkowie.

Czteroletni chłopiec przypadkowo postrzelił kobietę w stanie Tennessee w USA - poinformowała stanowa policja. Rana okazała się śmiertelna, kobieta zmarła na miejscu.

Jak powiedział w TVN24 ambasador RP w Belgradzie Andrzej Jasionowski, zmarła ciężko ranna żona 60-letniego szaleńca, który we wtorek nad ranem w podbelgradzkiej wsi zaczął strzelać do swojej rodziny i sąsiadów. Serbskie media nie potwierdzają jednak tych informacji i wciąż piszą o 13 ofiarach Ljubisy Bogdanovicia.

Białym Dom wyraził zadowolenie z ułaskawienia przez prezydenta Ukrainy skazanego na cztery lata więzienia byłego szefa MSW Jurija Łucenki. - Wciąż jest jednak wiele do zrobienia na Ukrainie - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Polacy - zupełnie inaczej niż Brytyjczycy - powiedzieliby, że Margaret Thatcher wspierała związkowców. Z tą różnicą, że na przełomie lat 70. i 80. XX wieku powstająca dopiero Solidarność była wrogiem komunizmu i wielką nadzieją na pęknięcie w zimnowojennym podziale Europy. To budziło sympatię Thatcher. Gdy przyjechała do Polski, oprócz Warszawy odwiedziła Gdańsk i stoczniowców, zaś Lecha Wałęsę - mimo że był przecież przywódcą związkowym - darzyła autentycznym uznaniem.

Tylko czekają na moment, w którym będą mogli zaatakować. Pomścić braci albo zawalczyć o swoją ojczyznę. Oto wstrząsająca relacja reportera CNN, który dotarł do obozu pakistańskich talibów. Szkolą się, by być gotowymi gdy nadejdzie czas, czyli gdy Afganistan opuszczą już wojska koalicji.

Węgierski parlament zatwierdził w poniedziałek zakaz emisji spotów wyborczych w prywatnych stacjach telewizyjnych i radiowych. To uregulowanie jest częścią nowelizacji prawa wyborczego, przyjętej głosami większości rządowej.

Rosja nie dyskryminuje homoseksualistów - powiedział w poniedziałek dziennikarzom w Amsterdamie prezydent Władimir Putin, powitany manifestacjami działaczy gejowskich. Putin przybył do Holandii, aby zainaugurować z królową Beatrix rok holendersko-rosyjski.

Amerykańska marynarka wojenna zamierza po raz pierwszy przetestować działo laserowe na wodach międzynarodowych. Jak poinformowało w poniedziałek dowództwo US Navy, prototyp tej broni ma zostać wypróbowany w przyszłym roku w Zatoce Perskiej.

Przejdzie do historii jako twarda i bezkompromisowa. Wzięła na siebie ciężar rządów na wyspach brytyjskich, gdy te były w poważnych gospodarczych tarapatach. Udźwignęła go, choć miała przeciw sobie potężne wówczas związki zawodowe. To za jej czasów Wielka Brytania skończyła z państwem opiekuńczym i zawierzyła niewidzialnej ręce rynku. Nie obyło się bez ofiar, za co żelazna dama była i jest krytykowana nawet po śmierci. Zmarła w Londynie, w wieku 87 lat.