Penthouse w nowo budowanym drapaczu chmur w Monako ma kosztować 280 milionów dolarów, czyli ponad 880 mln zł - to będzie najdroższy apartament na świecie. Czym się wyróżnia? Nie tylko widokiem na Morze Śródziemne i gigantycznym odkrytym basenem dochodzącym do krawędzi budynku, ale i powierzchnią - ponad 3 tys. metrów kwadratowych na pięciu piętrach.

- Nie można głosić Ewangelii Jezusa bez konkretnego świadectwa życia - przekonywał papież Franciszek, który odwiedził w niedzielę po raz pierwszy rzymską bazylikę świętego Pawła za Murami. W homilii mówił, że "niekonsekwencja wiernych i pasterzy między tym, co mówią, a tym, co czynią, między słowami a sposobem życia podważa wiarygodność Kościoła".

Żadnych czerwonych butów, mają być czarne, tak jak do tej pory - takie zamówienie, według mediów, złożył papież Franciszek u swego zaufanego szewca z Buenos Aires. To oznacza, że definitywnie postanowił nie kontynuować tradycji noszenia czerwonego obuwia.

Co najmniej 16 osób zginęło w niedzielę w stolicy Somalii Mogadiszu. Doszło tam do trzech wybuchów, a do tamtejszych sądów wtargnęli uzbrojeni mężczyźni, którzy otworzyli ogień do ludzi.

Urlop z dreszczykiem zafundował małżeństwu Brytyjczyków z dziesięciorgiem dzieci GPS, który w Apeninach we Włoszech zaprowadził ich autobusik prosto do rzeki zamiast do malowniczej miejscowości w regionie Emilia-Romania. Na pomoc turystom ruszyli karabinierzy, którzy wyciągnęli ich pojazd pożyczonym od rolnika traktorem.

60 proc. Brytyjczyków jest przeciwnych temu, by podatnik płacił za pogrzeb byłej premier Margaret Thatcher - wynika z sondażu ośrodka ComRes dla tygodnika "Independent on Sunday". Co czwarty ankietowany uważa, że pochówek Żelaznej Damy powinien być finansowany z podatków.

Prezes Apple Tim Cook, to najbardziej wpływowy gej w USA - zadecydował magazyn "Out", kierowany do środowisk LGBT. Pomimo że nie mówi publicznie o swojej orientacji, na szczycie listy najbardziej wpływowych gejów i lesbijek pojawił się trzeci rok z rzędu. Wśród 50 nazwisk na "Power List 2013" znaleźli się nie tylko dziennikarze, artyści i projektanci mody, ale również senatorowie, kongresmeni, a nawet sekretarz Białego Domu.

Papież Franciszek podczas południowego spotkania z wiernymi w niedzielę w Watykanie zachęcił do modlitwy za Kościół na świecie oraz za prześladowanych chrześcijan, których - jak podkreślił - "jest bardzo, bardzo wielu w wielu krajach".

Co najmniej 11 osób zginęło, a 50 zostało rannych w pożarze, który w niedzielę rano wybuchł w kafejce internetowej w środkowych Chinach, a następnie objął mieszczący się w tym samym budynku hotel - podała chińska agencja prasowa Xinhua.

- Wszyscy krzyczeli. Do samolotu wlała się woda. Spojrzałam w dół i zobaczyłam morze - relacjonuje pasażerka samolotu linii Lion Air, który w sobotę wodował nieopodal balijskiego lotniska Denpasar. W wypadku nikt nie zginął, 45 osób trafiło do szpitala. Kilka jest ciężko rannych.

230 milionów euro rocznie kosztuje utrzymanie kancelarii włoskiego prezydenta i pałacu na Kwirynale, który jest jego siedzibą. To czterokrotnie tyle co Pałac Buckingham - zwraca uwagę włoska prasa przed rozpoczynającymi się w czwartek prezydenckimi wyborami.

Korea Północna odrzuciła propozycję podjęcia rozmów z Południem, wysuniętą przez prezydent Park Geun Hye, nazywając ofertę "chytrym chwytem". - To niewybaczalna prowokacja, która obraża obchody Dnia Słońca - oświadczył Komitet na rzecz pokojowego zjednoczenia Korei, cytowany przez agencję KCNA.