Romney zostaje sam na placu boju. Paul rezygnuje

Kongresmen z Teksasu Ron Paul zrezygnował z dalszego udziału w prawyborach republikańskich. Praktycznie jedynym kandydatem na konwencji GOP, która nominuje kandydata partii na prezydenta USA, pozostał były gubernator Massachusetts, Mitt Romney.

Grecki impas trwa. W czerwcu nowe wybory?

Przywódcy trzech partii - Nowej Demokracji, PASOK i Demokratycznej Lewicy - którzy w poniedziałek spotkali się z prezydentem Grecji Karolosem Papuliasem, będą dziś kolejny dzień rozmawiać o utworzeniu rządu koalicyjnego. Liderzy trzech ugrupowań podejmują ostatnią próbą utworzenia nowego, gabinetu. Jeśli nie uda im się wypracować kompromisu, Grecję czekają kolejne wybory.

Protesty na Euro? "Dojdziemy do porozumienia ze związkami"

Premier Donald Tusk zaapelował do związków zawodowych o nieorganizowanie protestów przeciw ustawie emerytalnej w czasie piłkarskich mistrzostw Europy w Polsce. Zapowiedział też gotowość służb porządkowych w razie demonstracji. Szef rządu przebywa z wizytą w Kanadzie.

Dalajlama oddał największą nagrodę na świecie

Duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama XIV otrzymał w poniedziałek nagrodę Templetona wartą 1,7 mln dol., przyznawaną za ukazywanie więzi między nauką a religią. Dalajlama odebrał ją w poniedziałek w londyńskiej katedrze św. Pawła i poinformował o przekazaniu na cele charytatywne.

"Przemoc wciąż się utrzymuje, krew wciąż się leje"

Plan pokojowy Kofiego Annana w ogniu krytyki. Zdaniem ministra spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej księcia Sauda al-Fajsala staje się on coraz bardziej iluzoryczny z powodu utrzymujących się w Syrii aktów przemocy, a wiara w jego realizację maleje.

Amerykanie u Tymoszenko. "Na głowie miała warkocz"

Amerykańscy dyplomaci spotkali się w poniedziałek w Charkowie z odbywającą karę siedmiu lat więzienia Julią Tymoszenko. To już drugie w ostatnich dniach widzenie opozycyjnej polityk z przedstawicielami obcego państwa. W piątek Tymoszenko rozmawiała z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite.

Zeznają niedoszłe ofiary. O strachu i kulach w ciele

W poniedziałek przed sądem w Oslo zeznania składały osoby, które ocalały z masakry przeprowadzonej przez Andersa Breivika na wyspie Utoya. Norweg zabił tam 69 osób. W stolicy kraju, w wyniku podłożonej przez niego bomby zginęło osiem osób.

"Polował" na imigrantów? Nie przyznaje się do winy

W szwedzkim Malmoe rozpoczął się proces Petera Mangsa, oskarżonego o trzy zabójstwa na tle rasistowskim i usiłowanie 12 kolejnych. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Z racji wyznawanej ideologii oskarżony porównywany jest do Andersa Breivika.

Napad na żonę jubilera. Łup wart miliony

Koronkowa robota przestępców w Mediolanie. Ukradli żonie znanego jubilera biżuterię wartą 10 milionów dolarów. Najpierw w jej samochód uderzyło inne auto - należące do przestępców - a później doszło do kradzieży.

Odnaleziony po 70 latach. "Takie rzeczy się nie zdarzają"

- Takie rzeczy po prostu się nie zdarzają - tak sprawę odnalezienia na pustyni w Egipcie samolotu Kittyhawk P-40, który spadł na ziemię w czerwcu 1942 roku skomentował brytyjski historyk wojskowości, Andy Saunders. Wrak, który 70 lat przeleżał w piasku został odnaleziony przez Polaka pracującego dla koncernu naftowego, Jakuba Perkę.

Książka Polaka z Utoyi znów w księgarniach

Książka pochodzącego z Polski Adriana Praconia, ranionego przez Andersa Behringa Breivika podczas masakry na wyspie Utoya, znów w norweskich księgarniach. Pierwsze wydanie publikacji o wydarzeniach z 22 lipca 2011 roku wzbudziło kontrowersje z powodu wykorzystania relacji ofiar bez zgody ich rodzin i zostało wycofane. Teraz wydawca usunął kontrowersyjne fragmenty.

"Dalajlama rozsiewa kłamstwa"

Chiny oskarżyły duchowego przywódcę Tybetańczyków Dalajlamę XIV o rozsiewanie kłamstw, jakoby tybetańskie agentki były szkolone, by go otruć. Miały one wcierać we włosy truciznę, by przeszła na skórę jego rąk podczas błogosławieństwa.

Janukowycz: Bardzo ważne jest, by nas nie poniżano

Ukraina przysłuchuje się międzynarodowym opiniom w sprawie traktowania odbywającej karę siedmiu lat więzienia byłej premier Julii Tymoszenko, ale nie chce być poniżana - oświadczył prezydent Wiktor Janukowycz.

Roztrzaskał się przy lądowaniu. Sześć osób ocalało

Piętnaście osób zginęło, a sześć odniosło ciężkie obrażenia w katastrofie samolotu, który rozbił się w poniedziałek przy próbie lądowania na lotnisku w Dźomsom na północy Nepalu - poinformowała nepalska policja. Poprzedni bilans mówił o co najmniej 11 zabitych.

Ekshumują ciało bossa z rzymskiej bazyliki

W bazylice św. Apolinarego w Rzymie otwarto na wniosek prokuratury grób bossa przestępczej bandy Enrico De Pedisa. Zapadła jednocześnie decyzja o definitywnym usunięciu szczątków z tego miejsca. Ekshumacja to element śledztwa w sprawie porwania córki pracownika Watykanu Emanueli Orlandi, za którym mógł stać gangster.

Bez szans na rząd jedności?

Niemożliwe jest utworzenie rządu jedności narodowej - oświadczył przewodniczący niewielkiej partii Demokratycznej Lewicy (Dimar), której stanowisko jest oceniane jako kluczowe, jeśli w Grecji chce się uniknąć nowych wyborów parlamentarnych.

Od rana bombardowanie. Nie żyje 23 żołnierzy

Syryjskie siły rządowe ostrzelały w poniedziałek miasto Rastan w prowincji Hims na zachodzie kraju. Według agencji Reutera, powołującej się na Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, w walkach w tym mieście zginęło 23 syryjskich żołnierzy. Wcześniejsze źródła opozycyjne informowały, że w bombardowaniu wojsk strony rządowej zginęło dziewięć osób, a 40 zostało rannych. Niespokojnie jest także w sąsiednim Libanie.

Runął most. Szukają sześciu osób

120-metrowy most Fangu łączący dwa miasteczka w prowincji Hunan w Chinach zawalił się najprawdopodobniej z winy dwóch statków, które uderzyły w budowlę.

Tusk w Kanadzie "czuje się jak w domu"

W rozległej i dzikiej kanadyjskiej prowincji Ontario leży zagubiony skrawek polskości. To małe miasteczko Wilno, zamieszkane przez Kaszubów. Przy okazji oficjalnego wyjazdu do Kanady odwiedził ich Donald Tusk. - Jako Polak i Kaszub czuję się tu jak u siebie w domu. Kiedy nasz helikopter zbliżał się do lądowania, miałem ściśnięte serce - powiedział Tusk.

Kryzys torpeduje hiszpańską marynarkę

Coraz mniejszy budżet zmusza hiszpańską marynarkę do szukania nadzwyczajnych oszczędności. Rozważane jest wycofanie okrętu flagowego floty lotniskowca Principe de Asturias i sześciu starszych fregat, czyli niemal połowy nawodnej siły bojowej floty. To nie ostatni problem hiszpańskich marynarzy wywołany poważnym kryzysem budżetu kraju.

"Pierwszy gejowski prezydent"

Barack Obama jako gejowski "święty" z tęczową aureolą nad głową ozdabia okładkę najnowszego wydania amerykańskiego "Newsweeka". Podpis pod fotomontażem głosi "Pierwszy gejowski prezydent", co jest odwołaniem do niedawnego oświadczenia Obamy, iż popiera związki tej samej płci.

Rozmowy "ostatniej szansy". Bez radykałów

Prowadzone w niedzielę rozmowy na temat utworzenia koalicyjnego rządu w Grecji zakończyły się fiaskiem. "Rozmowy ostatniej szansy" mają być kontynuowane w poniedziałek, jednak bez przywódcy radykalnie lewicowej SYRIZY. Jeśli zakończą się bez powodzenia, Grecję czekają kolejne wybory.

Zlokalizowali czarne skrzynki Superjeta-100

Śledczym pracującym na miejscu katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego Suchoj Superjet 100 udało się zlokalizować czarne skrzynki. Urządzenia znajdują się na dnie głębokiej na kilkaset metrów rozpadliny. Do tej pory nie udało się do nich dostać. Równocześnie trwa wywożenie z miejsca wypadku ciał ofiar katastrofy. Szczątki są w takim stanie, iż ich identyfikacja jest bardzo trudna.

Rosjanie nie ufają swojej broni pancernej? Sprawdzają włoską

Rosyjskie wojsko zadało swojemu przemysłowi zbrojeniowemu kolejny cios. Agencja RIA Nowosti ujawniła, że na poligonie pod Moskwą trwają próby dwóch włoskich kołowych wozów opancerzonych Centauro, przeznaczonych do niszczenia czołgów. W perspektywie jest możliwość produkcji tych pojazdów na licencji w Rosji, kraju który od wielu dekad szczyci się rodzimą wysokiej jakości bronią pancerną, której legendę rozpoczął T-34.

49 ciał bez głów i rąk. Gangi wymieniają ciosy

Identyfikacja 49 ofiar brutalnego mordu w Meksyku będzie bardzo trudna. Jak poinformowały władze, zwłoki znalezione na poboczu autostrady prowadzącej do granicy z USA są pozbawione głów, dłoni i stóp. To oznacza, że tożsamość ofiar będzie można określić tylko poprzez badanie DNA. Prawdopodobnie jest to dalszy ciąg serii brutalnych zabójstw w wojnie prowadzonej przez meksykańskie gangi narkotykowe.

Konna pasja przywraca jej zdrowie

Miała niespełna 15 lat, kiedy nagle poczuła silny ból w połowie pleców. Okazało się, że to wina pękniętego dysku. Dziewczynę sparaliżowało od pasa w dół. Krystal Greco jednak nie poddała się i wciąż realizuje swoją pasję - jazdę konno. Półtora roku po wypadku udało jej się zrobić pierwsze kroki.

Kto uzupełni tercet? Wahadło przechyla się w prawą stronę

Rządowy pat po wyborach parlamentarnych w Grecji trwa. Po prowadzonych w niedzielę pod przewodnictwem prezydenta Karolosa Papuliasa rozmowach nt. powołania nowego rządu, lider radykalnej lewicy Aleksis Cipras wykluczył jej udział w koalicji. Gotowość współrządzenia zadeklarowała za to prawicowa partia Niezależni Grecy.