Komisja środowiska w Parlamencie Europejskim poparła w środę opóźnienie aukcji części pozwoleń na emisję CO2, czemu sprzeciwia się Polska. Głosowanie plenarne PE w tej sprawie spodziewane jest na początku lipca. - Nie jestem zdziwiony, że komisja do spraw środowiska przyjęła takie stanowisko - skomentował minister środowiska Marcin Korolec.

Po raz pierwszy w spotkaniu ministrów finansów eurolandu udział weźmie Łotwa, która chce zastąpić swoją walutę euro już 1 stycznia 2014 roku. Oprócz przyjęcia euro przez kraj nadbałtycki tematem rozmów będzie sytuacja na Cyprze i w Grecji oraz bezpośrednie dokapitalizowanie banków z funduszu ratunkowego eurolandu.

Wicepremier Rosji skrytykował propozycję Baracka Obamy redukcji w obu krajach arsenału jądrowego. - To niepoważna propozycja, w czasie gdy USA buduje tarczę antyrakietową - powiedział agencji Reuters Dmitrij Rogozin. W podobnym tonie - jeszcze przed mową Obamy - wypowiedział się prezydent Władimir Putin. Jego zdaniem, Rosja nie może dopuścić do obniżenia efektywności własnego potencjału nuklearnego.

MSZ apeluje do władz Białorusi o respektowanie prawa mniejszości narodowych do kultywowania swojej tożsamości i historii - poinformował rzecznik resortu Marcin Bosacki. Apel to reakcja na karę grzywny dla dwójki Polaków za ustawienie krzyża upamiętniającego żołnierzy AK.

- Chcę wraz z naszymi sojusznikami zredukować strategiczną broń atomową i gotowe do użycia głowice nuklearne o jedną trzecią - zapowiedział prezydent USA Barack Obama podczas przemówienia pod Bramą Brandenburską. Dodał, że wspólnie z krajami NATO i Rosją będzie pracował nad zmniejszeniem liczby broni taktycznej.

24 listopada - to nowa data, jaka pojawiła się w hipotezach włoskich mediów na temat terminu kanonizacji Jana Pawła II. Ceremonia zostałaby wówczas połączona z uroczystością zamknięcia ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary, którego dokona papież Franciszek.

Tłumaczył się już z inwigilacji obywateli UE w rozmowie z kanclerz Angelą Merkel, potem przemówił do samych Niemców pod Bramą Brandenburską. Barack Obama porwał berlińczyków swoją swobodą, zdejmując marynarkę, nim na dobre zaczął przemawiać, a później obiecał publicznie m.in. likwidację więzienia Guantanamo.

Południowokoreańskie media opublikowały informację, iż najwyżsi urzędnicy w Pjongjangu otrzymali do studiowania kopie "Mein Kampf". Czytanie ideologicznego manifestu Adolfa Hitlera ma służyć do wyciągnięcia nauki z początkowych sukcesów III Rzeszy. Pjongjang szybko zaprzeczył doniesieniom i ostro zaatakował ich autorów.

Podczas swej pierwszej prezydenckiej wizyty w Berlinie Barack Obama nie uciekł od afery PRISM. Po stwierdzeniu Angeli Merkel, iż w internetowej inwigilacji trzeba zachować równowagę pomiędzy pozyskiwaniem informacji a ochroną prywatności, prezydent USA powiedział, że jego zdaniem to właśnie się udało osiągnąć amerykańskiemu wywiadowi.

Kim Dzong Un, młody dyktator Korei Północnej, której obywatele żyją biedzie i nierzadko przymierają głodem, czerpie pełnymi garściami z przyjemności życia. Jak ustalił portal "NK News", "umiłowany przywódca" posiada nowoczesny luksusowy jacht motorowy godny miliardera.

Podczas niedawnego spotkania w Białym Domu na ostrzu noża stanęła kwestia natychmiastowych nalotów na Syrię - twierdzi dziennikarz Bloomberga. Szef dyplomacji USA miał domagać się od wojska ataku, ale Szef Połączonych Sztabów gen. Martin Dempsey miał mu zdecydowanie odmówić.

W wielkim składzie amunicji na rosyjskim poligonie doszło do pożaru i serii potężnych eksplozji. W miejscu wypadku jest składowane około 13 milionów różnych pocisków. Ewakuowano sześć tysięcy okolicznych mieszkańców. 48 osób odniosło obrażenia. Z ogniem walczyło ponad tysiąc strażaków.