Prezydent Bronisław Komorowski weźmie w sobotę w Kijowie udział w inauguracji prezydentury Petra Poroszenki - poinformował w poniedziałek Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

Uzbrojeni stronnicy samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) wywieźli w poniedziałek w nieznanym kierunku redaktorów naczelnych gazet "Donbass" i "Wieczernij Donieck". Wcześniej zażądali zmiany polityki tych gazet.

NATO rozważa wzmocnienie wielonarodowego korpusu w Szczecinie - poinformował w poniedziałek wysoki rangą przedstawiciel Sojuszu. Sprecyzował jednak, że plany te nie przewidują rozmieszczenia sił bojowych, a jedynie wzmocnienie dowództwa korpusu.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w poniedziałek w Berlinie, że jej zdaniem kwestia przyznania Gruzji planu na rzecz członkostwa w NATO (MAP) nie będzie omawiana na wrześniowym szczycie sojuszu w Walii. Uznała jednak Gruzję za solidnego partnera Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Niezwykle skryty, stroniący od mediów, zazdrośnie strzegący swojego życia prywatnego. Od błysków fleszy i czerwonych dywanów zawsze wolał ciężką pracę u boku ojca. 46-letni Felipe Burbon, książę Asturii, zasiądzie na hiszpańskim tronie, zastępując swojego ojca, Juana Carlosa. - To zawód, który ma tylko jeden cel: służyć Hiszpanom. Jako rodzina królewska jesteśmy zobowiązani ulepszać go każdego dnia. Całe moje życie jest temu podporządkowane - mówił Felipe w rozmowie z dziennikarzem "El Pais".

Kiedy wstępował do armii w 2008 roku, był podręcznikowo wysportowanym mężczyzną z pasją do szermierki. Rok później został złapany przez talibów. Teraz, po pięciu latach niewoli, wraca do kraju, ale dla 28-letniego Bowego Bergdahla to dopiero początek. Teraz przed nim być może najważniejsza batalia - o powrót do normalnego życia. Eksperci obawiają się, że może to nie być łatwe.

Rząd Afganistanu zaprotestował przeciwko wymianie więzionego przez talibów żołnierza amerykańskiego na pięciu bojowników Talibanu. Kabul uznał, że przewiezienie tych pięciu wysokich rangą talibów z Guantanamo do Kataru było naruszeniem prawa międzynarodowego.