Wiece, jaja i petardy. Gorąco w niemieckim bastionie salafitów

W Wuppertalu na zachodzie Niemiec odbyły się w sobotę demonstracje wyznawców radykalnego islamu - salafitów oraz ich przeciwników spod znaku skrajnej prawicy. Doszło do ekscesów, lecz policji udało się zapobiec bezpośredniej konfrontacji obu zwaśnionych grup.

Bitwa o sankcje wobec Rosji. Berlin kontra "południowy tercet"?

Niemcy chcą przeforsować na najbliższym szczycie UE utrzymanie sankcji nałożonych na Rosję po aneksji Krymu do czasu całkowitej realizacji lutowego porozumienia z Mińska, czyli co najmniej do końca roku - pisze "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung".

400 funtów dla ciężarnej, żeby nie paliła

Brytyjskie badania pokazały, że kobiety w ciąży chętniej rzucają palenie, jeśli nie tylko mówi się im o zagrożeniu dla zdrowia dziecka, ale i oferuje pieniądze. Rząd w Londynie zastanawia się, czy nie zdecydować się na takie rozwiązanie, choć budzi ono kontrowersje. Materiał "Faktów" TVN.

Sto tysięcy tweetów w hołdzie ofiarom wojny. "Jak dużo jeszcze?"

"Ayham Ahmad Al-Hariri, mężczyzna z miasta Daraa, zastrzelony 18 marca 2011 roku. Jak dużo jeszcze?". W serwisie Twitter powstał profil, na którym regularnie pojawiają się podobne wpisy. Założyciele planują wymienić 100 tys. ofiar wojny w Syrii. Dotychczas podano ich ponad 11 tys., a Ayham Ahmad Al-Hariri jest jedną z nich.

Czołgi w Moskwie. "Putin przeszedł na drugi poziom w waszej grze..."

Rosja przygotowuje się do uroczystych obchodów przypadającej w przyszłym tygodniu pierwszej rocznicy przyłączenia Krymu. Ich kulminacją będzie koncert w Moskwie, przed murem Kremla, zatytułowany "Jesteśmy razem! Reunifikacja Krymu z Rosją". W tle pojawiają się jednak pytania, o to co się dzieje z Władimirem Putinem.

"Sądzę, że Putin będzie chciał więcej"

Wielu Polaków obawia się, że po Ukrainie przyjdzie kolej na nich. Jest w nich strach przed agresywnym i nieprzewidywalnym sąsiadem. A zapewnienia, że Rosja wcale nie ma wrogich zamiarów, wywołują co najwyżej nerwowy śmiech - pisze "New York Times".

Lekarze odradzają Sawczenko głodówkę. "Skrajnie niepożądana"

Lekarze z Ukrainy, którzy w sobotę odwiedzili przetrzymywaną w areszcie śledczym Matrosskaja Tiszyna w Moskwie ukraińską lotniczkę Nadiję Sawczenko, odradzili jej wznowienie protestu głodowego. Jak ocenili, mogłoby to poważnie odbić się na jej zdrowiu.

Islamiści oblężeni w Tikricie. "Rozpaczliwa obrona"

- Bojownicy Państwa Islamskiego są okrążeni w centrum Tikritu. W ciągu najbliższych 72 godzin odbijemy miasto - poinformował w sobotę rano rzecznik sił irackich Karim al-Nuri. Tikrit jest strategicznie położonym miastem na drodze do zajętej przez islamistów północnej części Iraku.

Polski dziennikarz zatrzymany na Krymie

Polski dziennikarz został zatrzymany w sobotę na okupowanym przez Rosję Krymie przez tzw. rosyjską samoobronę, która następnie przekazała go w ręce policji. Do zatrzymania doszło podczas wywiadu z ukraińskimi aktywistami w Symferopolu. Po krótkim czasie został zwolniony.

Internetowe trolle kochają Putina za pieniądze. Spowiedź byłej pracownicy "ministerstwa prawdy"

Od trzech lat w Petersburgu działa firma, zwana przez samych pracowników "ministerstwem prawdy". Oficjalnie zajmuje się badaniem Internetu. Nieoficjalnie zatrudnieni w niej młodzi ludzie przez 12 godzin dziennie piszą, komentują i wrzucają obrazki wychwalające Putina, a także karykatury wyśmiewające rosyjską opozycję, Stany Zjednoczone, szefa polskiego MSZ i "ukropów" - Ukraińców. Dziennikarzowi Radia Swoboda udało się porozmawiać z byłą pracownicą "fabryki trolli".

"NATO przegapiło wszystko, co można". Rosyjski admirał zdradza szczegóły "operacji Krym"

To rosyjska Flota Czarnomorska zorganizowała w lutym 2014 roku tajny przerzut na Krym rosyjskich pododdziałów, które zablokowały tam ukraińskie wojska - przyznał w wywiadzie dla agencji RIA Novosti były dowódca floty, emerytowany admirał Igor Kasatonow. W przededniu rocznicy aneksji Krymu w rosyjskich mediach pojawia się coraz więcej "wspomnień" o sposobie przeprowadzenia "referendum" i przejęcia we władanie sprzętu i broni ukraińskich wojskowych.

Dyrektor CIA: pokonanie Państwa Islamskiego "będzie wymagało lat"

Dyrektor CIA John Brennan wyraził w piątek opinię, że walka z Państwem Islamskim (IS) będzie trwała lata i wskazał na dodatkowe trudności, jakie stwarza w tej dziedzinie dostępność internetu i innych nowoczesnych technologii, z których korzystają dżihadyści.

Pakistan ma drona z pociskami naprowadzanymi laserowo

Pakistan w piątek przeprowadził pomyślnie próby własnego drona z pociskami naprowadzanymi laserowo - poinformowało wojsko. Daje to armii nowe narzędzie walki z talibami i innymi dżihadystami w regionach na granicy z Afganistanem, gdzie panuje bezprawie.

Szwed z bombą zatrzymany w Bośni

Bośniackie służby we współdziałaniu ze szwedzką i holenderską policją zatrzymały w piątek pięć osób podejrzewanych o skonstruowanie bomby i zamiar przeprowadzenia w niedalekiej przyszłości zamachu gdzieś w Europie. Wśród nich znalazł się Szwed arabskiego pochodzenia, który próbował wyjechać z Bośni.

Poroszenko: w razie nowej fali agresji dostaniemy broń śmiercionośną

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wyraził przekonanie, że w razie wzrostu agresji przeciwko jego krajowi Kijów otrzyma od Zachodu broń śmiercionośną. Podreślił jednak, że w ostatnich dniach można zaobserwować "deeskalację konfliktu". Szef państwa powiedział o tym w wywiadzie telewizyjnym, wyemitowanym w piątek wieczorem na antenie ukraińskiego kanału 1+1.

Rosyjskie telewizje poinformowały o spotkaniu Putina, które jeszcze się nie odbyło

Rosyjskie telewizje Rossija 24 i Rossija 1 poinformowały w swoich serwisach informacyjnych w piątkowy wieczór o spotkaniu, jakie Władimir Putin rzekomo odbył z prezydentem Kirgistanu. Problem w tym, że termin spotkania wyznaczono dopiero na 16 marca - podaje telewizja Biełsat. Nawet służba prasowa Kremla napisała w komunikacie z piątkowego poranka, że to spotkanie odbędzie się w poniedziałek. Miało być ono pierwszym oficjalnym wystąpieniem Putina od dwóch tygodni.