Ambasada USA w Libii splądrowana? Ambasador zaprzecza

Ambasador USA w Libii, która od ewakuacji pod koniec lipca personelu dyplomatycznego z Trypolisu przebywa na Malcie, poinformowała w niedzielę, że tylko aneks mieszkalny ambasady został opanowany przez islamskie milicje, a cały kompleks "nie został złupiony".

CDU zwycięża w Saksonii. Sukces eurosceptyków

CDU premiera Stanislawa Tillicha wygrała zgodnie z oczekiwaniami wybory do lokalnego parlamentu w Saksonii - niemieckim kraju związkowym graniczącym z Polską. Mandaty po raz pierwszy zdobyła eurosceptyczna Alternatywa dla Niemiec uzyskując blisko 10 proc. głosów.

Ambasador Rosji przy UE: jesteśmy gotowi na współpracę

Ambasador Federacji Rosyjskiej przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow oświadczył w niedzielę, że Rosja gotowa jest do współpracy z nowym przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem i nową szefową dyplomacji UE Federiką Mogherini.

Separatyści zakatowali ukraińskiego wojskowego

Ministerstwo Obrony Ukrainy poinformowało o śmierci szefa wojskowej komendy uzupełnień w mieście Amwrosijiwka w obwodzie donieckim. Mężczyzna zmarł w wyniku torturowania go przez prorosyjskich bojowników na wschodzie Ukrainy.

16-latka z Francji wybierała się na dżihad do Syrii

Szef francuskiego MSW Bernard Cazeneuve poinformował w niedzielę, że dzień wcześniej na lotnisku w Nicei aresztowano 16-letnią dziewczynę, która chciała jechać do Syrii, by dołączyć tam do rebeliantów i wziąć udział w dżihadzie - świętej wojnie muzułmanów.

"Wschodząca gwiazda", ma "powstrzymać Putina". Zachodnie media o awansie Tuska

Chwalą Donalda Tuska za opozycyjną przeszłość i sprawność, z jaką przeprowadził Polskę przez czasy kryzysu, przypominają, że to pierwszy postkomunistyczny premier wybrany na kolejną kadencję. Ganią za brak umiejętności językowych, wytykają nieobecność naszego kraju w strefie euro. Według włoskiego dziennika "Corriere della Sera" w Tusku pokłada się nadzieję, że "powstrzyma Putina". Co piszą o nowym szefie Rady Europejskiej europejskie i światowe media?

Nowy szef NATO będzie zbyt pobłażliwy w stosunku do Rosji?

Nowy sekretarz generalny NATO - były premier Norwegii Jens Stoltenberg - jest w przeciwieństwie do swego poprzednika Andersa Fogha Rasmussena politykiem umiarkowanym i przyjaznym Rosji - pisze w niedzielę "Der Spiegel" w materiale zatytułowanym "Łagodny".

Putin chce rozmów o "organizacji społeczeństwa i państwowości na południowym wschodzie Ukrainy"

Władimir Putin powiedział w niedzielę, że nie sposób określić, kiedy zakończy się kryzys na Ukrainie. W jego ocenie zależy to bowiem przede wszystkim od woli władz w Kijowie. Dodał jednak, iż uzgodnił z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką, że kryzys zostanie uregulowany metodami pokojowymi. Rosyjski prezydent podkreślił też, że Rosja nie może bezczynnie przyglądać się, jak zabijani są ludzie.

Rosyjskie media lakonicznie o Tusku. "Dość rozsądny", ale nie jest znany z sympatii do Rosji

Podczas gdy europejskie media prześcigają się w analizowaniu wyboru Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej i Federiki Mogherini na szefową unijnej dyplomacji, media rosyjskie są bardzo oszczędne w komentarzach. Zwłaszcza tych, dotyczących polskiego premiera. Wybór Tuska został przez większość z nich jedynie odnotowany. Według dziennika "Moskowskij Komsomolec", Tusk "ma opinię dość rozsądnego polityka, jednak nie jest on znany ze szczególnej sympatii do Rosji".

Ukraina oddała "zabłąkanych żołnierzy". Rosja: nasi chłopcy są bardzo smutni

Ukraina przekazała Rosji grupę "zabłąkanych" żołnierzy tego kraju, którzy - jak zapewniało rosyjskie ministerstwo obrony - "przez przypadek" przekroczyli granicę. Cytowany przez agencję RIA Novosti generał major Aleksiej Ragozin podkreślił, że rosyjscy wojskowi wrócili do kraju po "trudnych negocjacjach" i z opóźnieniem nie do zaakceptowania. - Nasi chłopcy są bardzo smutni z powodu tego zajścia. Otrzymają pomoc psychologiczną i każdą inną, jakiej będzie wymagała sytuacja - zapewnił.