Podczas exposé premiera Donalda Tuska w Sejmie nie będzie obecny prezydent Lech Kaczyński. W tym czasie głowa państwa będzie przebywać z wizytą w Gruzji - podaje gazeta.pl.

"Odpowiedzialność w biznesie" - z takim wykładem wystąpi przed pracownikami sieci supermarketów Carrefour były prezydent Lech Wałęsa. Ale według "Życia Warszawy", legenda Solidarności i szefostwo sieci różnią się co do jednego, ile taki występ kosztuje.

Zapytani Polacy nie chcą kontynuacji misji w Iraku i Afganistanie. Większość oczekuje też, że polski rząd przeprosi naród afgański za śmierć cywilów z rąk polskich żołnierzy – wynika z badań ARC Rynek i Opinia na zlecenie „Polski”.

Prawo i Sprawiedliwość planuje dać nowemu rządowi sto dni względnego spokoju - pisze "Dziennik". Do początku marca Jarosław Kaczyński rzadko będzie pojawiał się w mediach. - Musi odpocząć, by potem z nowymi siłami stanąć na czele antyrządowej artylerii - wyjaśnia gazecie jeden z jego współpracowników.

Władze kanadyjskiej prowincji Kolumbia Brytyjska zapowiedziały publiczne dochodzenie w sprawie śmierci Polaka śmiertelnie porażonego paralizatorem elektrycznym przez kanadyjskich policjantów na lotnisku w Vancouverze 14 października.

Z najnowszego badań ankietowych wynika, że polskie nastolatki coraz mniej piją, rzadziej palą, nie tak chętnie sięgają po narkotyki - pisze "Rzeczpospolita". Dotąd było odwrotnie - za każdym razem wyniki ankiet były bardziej alarmistyczne.

Na wokandę wraca proces artystki Doroty Nieznalskiej, która po raz kolejny stanie przed sądem za umieszczenie męskich genitaliów na krzyżu. Dla jednych to proces o obrazę uczuć religijnych, dla innych - o granice artystycznej wolności.

Co robić z nieodpowiedzialnymi turystami, którzy wychodzą w góry zupełnie nieprzygotowani albo co gorsze – pijani? TOPR i GOPR nie mają dzisiaj żadnych szans na wyegzekwowanie kosztów ich ratowania. A prawo pozostaje bezsilne - ocenia "Dziennik Polski".

Donald Tusk chce się spotkać z szefem Komisji Weryfikacyjnej WSI Janem Olszewskim. - Zależy mi na szybkim zakończeniu prac komisji - powiedział w programie "Teraz My". Tusk mówił też o powrocie Jana Rokity do polityki.

Ponad połowa Polaków ma zaufanie do nowego sejmu i rządu, a nieco więcej niż 1/3 do prezydenta - takie wyniki przynosi sondaż firmy SMG/KRC dla telewizji publicznej.

Zdaniem generała Romana Polko polscy żołnierze nie są dobrze przygotowani do misji w Afganistanie. Jego zdaniem za zły stan rzeczy odpowiada tryb szkolenia. Wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego był gościem Magazynu 24 Godziny.

- Zdecydowanie ta sprawa wymaga wyjaśnienia. Gratulacje dla dziennikarzy - powiedział w "Magazynie TVN24" Karol Karski. Poseł PiS stwierdził, że przedstawiona dziś w Faktach TVN przypadek wpisania na listę leków refundowanych rzadko stosowanego leku i wypowiedzi na ten temat byłego ministra Piechy wymaga oficjalnego stanowiska ministra.

- Byłem atrakcyjny dla służb bezpieczeństwa PRL, bo mój wuj pracował w Radiu Wolna Europa. Odmówienie mi paszportu i aresztowanie mówi samo za siebie o tym, jak byłem użyteczny dla wywiadu - powiedział TVN24 eurodeputowany PiS Marcin Libicki.

Do domu po leczeniu w Polsce wracają trzy afgańskie kobiety, które odniosły rany w polskim ostrzale wioski Nangar Khel - poinformowało wojsko. Minister obrony Bogdan Klich nazwał afgański incydent wydarzeniem "naruszającym honor i godność naszych żołnierzy".

- To przeniesienie do Biura Bezpieczeństwa Narodowego haków, zasadzek, wnyków i wilczych dołów – tak Jerzy Wenderlich (SLD) skomentował przeprowadzkę Komisji Weryfikacyjnej. – Komisja jest autonomiczna i jej przewodniczący ma prawo do takich decyzji – bronił Karol Karski (PiS).

Oprócz ofert skierowanych do gimnazjalistów, na poznańskich Targach Edukacyjnych miała pojawić się jedna z hiphopowych gwiazd - zespół "52 Dębiec". Miała, dopóki urzędnicy nie zapoznali się z repertuarem zespołu...

- Należy zweryfikować dorobek pana Macierewicza i spółki – stwierdził w „Kropce nad I” Bronisław Komorowski. Marszałek Sejmu przeniesienie dokumentów Komisji Weryfikacyjnej uznał za „dziwne, ale zgodne z prawem”, zapowiedział jednak, że szef MON się temu przyjrzy.

Ilu ludzi czeka w kolejce na eutanazję? Dziennikarze "Superwizjera" TVN dotarli do szefa szwajcarskiego stowarzyszenia, które pomaga popełnić samobójstwo. Taka pomoc jest większości krajów zakazana, ale w Szwajcarii legalna.