Grupa konińskich uczniów sama przygotowuje przedstawienia, układa choreografię, a pieniądze z biletów przekazuje potrzebującym osobom. Ich ostatnie show zachwyciło publiczność - i pomogło choremu dwuletniemu Kubie.

- Centralne Biuro Antykorupcyjne jest podporządkowane premierowi, to jest policja polityczna - powiedział Jarosław Gowin w poniedziałek w TOK FM. Podkreślił, że zmiana ustawy o CBA jest konieczna, bo umożliwi między innymi zmianę jego szefa i zlikwiduje jednosobową kontrolę nad biurem.

- Nie będzie żadnych pochopnych decyzji. Wszystko będzie konsultowane z sojusznikami - tak o wycofaniu polskich wojsk z Iraku mówił TVN24 Radosław Sikorski, którego media typują na nowego szefa MSZ lub MON.

"O godzinie 19:28 przekazano do OKW w Warszawie zarówno w wersji elektronicznej jak i papierowej wszystkie wyniki głosowania za granicą w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP - w 205 komisjach wyborczych" - poinformowało w oficjalnym komunikacie MSZ. Wcześniej zaniepokojona opóźnieniami PKW ostrzegała Annę Fotygę, że jeśli wyniki nie zdążą spłynąć do Polski, głosowanie może się okazać nieważne.

Dwa zarzuty prokuratura chce postawić Andrzejowi Lepperowi. Dotyczą one tzw. seksafery i fałszywego oskarżenia Zbigniewa Ziobry. Immunitet Leppera wygasa najprawdopodobniej 5 listopada.

PO zerwie z polityką zagraniczną braci Kaczyńskich i zaakceptuje Europejską Kartę Praw Podstawowych - cieszy się francuski dziennik "Le Monde". Wielu dziennikarzy ocenia, że Tusk poprawi stosunki z zagranicą, większość podkreśla jednak: -Dużo zależy od tego jak ułoży sobie relacje z prezydentem Kaczyńskim.

- Przyjmuję ten wynik z pokorą, bo on przekracza granice mojej wyobraźni - komentuje zaskoczony Zbigniew Ziobro. W poniedziałek okazało się, że wbrew wszystkim sondażom, wygrał jednak w Krakowie prestiżową rywalizację z Jarosławem Gowinem z PO.

Minister Anna Fotyga odpiera zarzuty Państwowej Komisji Wyborczej. - Winę za opóźnienia ponosi PKW. Komisja przekazała nam wadliwie funkcjonujący system informatyczny - powiedziała szefowa dyplomacji.

PSL nie chce rozmawiać o ewentualnej koalicji rządowej z PO aż do momentu podania oficjalnych wyników wyborczych przez PKW. - Teraz najważniejsze dla Polski są spokój i równowaga - mówił na konferencji prasowej przewodniczący klubu Waldemar Pawlak.

"Taniec z gwiazdami" nie pomógł Krzysztofowi Bosakowi z LPR, ani Sandrze Lewandowskiej z Samoobrony. Wyborców nie przekonały dobrze skrojone garnitury Andrzeja Leppera. A Romanowi Giertychowi raczej zaszkodziło "zero tolerancji".

Nie wykluczam objęcia jakiejś funkcji w rządzie dla dobra koalicji PO-PiS i wzięcia udziału tworzeniu tego porozumienia - powiedział w TVN CNBC Biznes były premier Kazimierz Marcinkiewicz. - Oczywiście pod warunkiem, że obie partie będę tego chciały.

Włodzimierz Cimoszewicz to jedyny kandydat, który zdobył w wyborach do Senatu mandat, nie będąc reprezentantem żadnego z ugrupowań politycznych - poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Ferdynand Rymarz.

Pod Przełęczą Iwanicką w Tatrach półtoraroczny niedźwiedź stanął na drodze sześciorgu turystom. Wyciągnęli słodycze i zaczęli go karmić. Jednak, według ich relacji, łagodny dotąd miś w pewnym momencie zaatakował. Turyści, po szamotaninie, wrzucili zwierze do potoku i utopili. Ale leśnicy twierdzą, że niedźwiedź został ukamienowany.

Donald Tusk nie składa jasnej deklaracji, że zostanie premierem. A Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej dopiero 10 listopada zdecyduje o ewentualnej koalicji.

Listy Ludwika Dorna nie pomogły. Zdecydowana większość wyborców ze średnim i wyższym wykształceniem wybrało PO. PiS chętniej wybierali wyborcy z wykształceniem podstawowym i zawodowym.

Członkowie jednej z komisji wyborczych w Bydgoszczy odmówili zapłacenia za kurs taksówkarzowi, który na ich zlecenie wiózł worki z kartami do głosowania. Winni wyłudzenia staną przed sądem grodzkim - podała policja.