Posłanka Wróbel miewa koszmary

Marzena Wróbel, posłanka PiS, jest nieustępliwa i protestuje, gdy nie zgadza się ze swoimi kolegami z komisji ds. nacisków. Zanim jednak zajęła się polityczną karierą, była nauczycielką i jak opowiada, uczniowie byli jej posłuszni. "Szkolne" czasy śnią jej się jeszcze po nocach. - Czasami mam koszmary. Śni mi się, że nie zdążyłam czegoś opracować, a zbliża się matura - wyznała w "Poranku TVN24".

Noga słonia, by sąsiad zazdrościł

Zasuszony krokodyl, garść skorpionów, dwie kobry i noga słonia. To nie jest przepis na magiczny napój, a przykładowa lista "pamiątek", jakie przemycamy co roku z wakacji.

Rostowski u prezydenta we wtorek lub środę

Spotkanie prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem finansów Jackiem Rostowskim w sprawie nowelizacji tegorocznego budżetu jest możliwe w najbliższy wtorek lub środę - poinformował szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

Zobacz największe żaglowce świata

Słońce, morze i ogromne żaglowce. W Gdyni po raz czwarty odbywają się regaty The Tall Ships' Races - Baltic 2009. Największe jednostki na świecie w portach będą cumować do piątego lipca. Następnie wypłyną w sześciodniowe regaty do Sankt Petersburga.

Wiceminister bez zadań, bo ma troje dzieci

Wiceminister pracy Agnieszka Chłoń-Domińczak, która zasłynęła wypowiedzią z trybuny sejmowej: "ciąża to nie choroba", po urodzeniu trzeciego dziecka wróciła do pracy. Ale tu niespodzianka - jak donosi "Dziennik" - minister Jolanta Fedak odebrała swojej zastępczyni większość kompetencji. Powód? - Kobiecie z trójką dzieci nie brakuje obowiązków - ucina krótko minister pracy.

Sieć Rydzyka startuje za kilka dni

Już za kilka dni - 11 lipca - rusza sieć komórkowa stworzona przez ojca Tadeusza Rydzyka. Data uruchomienia Telefonii "W rodzinie" nie jest jednak przypadkowa. Oferta wystartuje podczas corocznej pielgrzymki Rodzin Radia Maryja na Jasną Górę. Zgodnie z założeniami ma "służyć utrzymywaniu bliskich więzi" ze środowiskami skupionymi wokół Radia Maryja.

Wzywają zmarłych na badania

Jak to możliwe, że na badania wzywana jest nieżyjąca od kilku lat osoba? Choć wydaje się to absurdalne w Łodzi taka sytuacja zdarzyła się w ostatnim czasie dwukrotnie. Lekarze tłumaczą, że chorych zapraszają na podstawie list stworzonych przed dwoma laty.

Cała rodzina spłonęła w Kościerzynie

Trzy osoby nie żyją, a trzy kolejne zostały ranne w wyniku pożaru, do którego doszło w Kościerzynie, w woj. pomorskim. Ofiary to członkowie rodziny - 55-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 46 i 29 lat. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Sprawę bada policja.

Przesłuchiwali go dziesięć godzin

Prawie 10 godzin składał zeznania Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Zbigniew Ziobro. Został tam wezwany w charakterze świadka w śledztwie mającym wyjaśnić czy za rządów PiS służby specjalne bezprawnie podsłuchiwały dziennikarzy i inne osoby.

Zawieszony, ale zwalnia

Mimo zawieszenia w pełnieniu funkcji p.o. prezesa, Piotr Farfał nadal podejmuje decyzje kadrowe. W piątek odwołał ze stanowiska dyrektorów ośrodków regionalnych w Warszawie, Białymstoku i Lublinie, szefa biura kadr i szkoleń oraz prokurenta TVP i szefa biura marketingu i promocji.

Okęciu grozi totalny paraliż

Pracownicy obsługi naziemnej znajdującej się w stanie upadłości Lot Ground Services masowo planują urlopy. Choć władze LGS robią wszystko, by zatrzymać pracowników na płycie lotniska, w lipcu na Okęciu może dojść do paraliżu.

"W PO nie ma demokracji"

- Mam tylko jeden cel: wybudować w Polsce centrową partię demokratyczno-liberalną, bo Polacy będą wkrótce znużeni wyborem tylko pomiędzy PO i PiS. Im więcej monopolu, tym gorzej - mówił w "Piaskiem po oczach" Paweł Piskorski, od piątku przewodniczący nowego koła poselskiego w Sejmie - Stronnictwa Demokratycznego.

Fatalne zauroczenie 15-latki

Zakochana 15-letnia Daria z Torunia terroryzowała Marka, dwa razy starszego od siebie mężczyznę. Porysowała mu samochód, zniszczyła witrynę sklepu, w którym pracował. O całej sytuacji mówiliśmy kilka tygodni temu. Teraz sprawa prześladowań w końcu trafiła do sądu, a dziewczyna została zamknięta w zakładzie opiekuńczo-wychowawczym, gdzie będzie czekać na proces.

Prawnicy: powołanie Siwka legalne

Od południa toczy się spór, czy rada nadzorcza TVP miała prawo obradować i podejmować decyzje mimo wygaśnięcia jej kadencji. Zdaniem prawników, tak. Rada mogła kontynuować obrady, a jej uchwały są ważne. Jednak minister skarbu również był uprawniony do zamknięcia WZA, mimo że kilka dni wcześniej ogłosił 30-dniową przerwę w obradach.

Chłopiec zginął przy sprzątaniu po powodzi

16-latek zginął porażony prądem podczas prac porządkowych po powodzi. Do tej tragedii doszło w miejscowości Dziewiętlice na Opolszczyźnie - poinformowała stacja TVN24. Południe Polski, które najbardziej ucierpiało w powodziach, kończy teraz obliczanie strat: tymczasowy rachunek opiewa na ponad miliard złotych, w Małopolsce 350 mln, na Podkarpaciu 380 mln, na Dolnym Śląsku 257 mln. W odbudowie zniszczonych mostów i dróg pomoże wojsko.

"Przewrót w TVP to pokłosie politycznych gier"

-Polityczne gry - tak piątkową burzę w TVP oceniają medioznawcy. - To pokłosie rozgrywek pomiędzy uczestnikami poprzedniej koalicji rządzącej: PiS, Samoobroną i LPR - ocenia Karol Jakubowicz. Zdaniem b. przewodniczącego rady nadzorczej TVP Tadeusza Kowalskiego, sytuacja w TVP jest "absurdalna". - To totalna nieodpowiedzialność organów państwa - uważa.

W TVP: Pilnowali nas ochroniarze z bronią

- Pilnowali nas ochroniarze z bronią, uniemożliwiano nam kontakt telefoniczny, skasowano nasze przepustki wejścia do gmachu - tak według członka Rady Nadzorczej TVP Piotra Wawrzeńskiego wyglądało piątkowe posiedzenie zbuntowanej rady. Winą za taki "brak kultury korporacyjnej" obarczył odwołanego p.o. prezesa Piotra Farfała. - Ale można się było tego po nim spodziewać jako po działaczu Młodzieży Wszechpolskiej i byłym neofaszyście - ocenił Wawrzeński.

Jaruzelski: Nie mogłem kazać, by zestrzelili

- Nie mogłem jako polski minister obrony wydawać jakiegokolwiek rozkazu lotnictwu czy przedstawicielom innego państwa, to wie i rozumie nawet zwykły żołnierz". Dzisiaj czynienie z tego sensacji, ma moim zdaniem jakiś szczególny podtekst - powiedział w rozmowie z TVN24 Wojciech Jaruzelski. Generał w ten sposób odniósł się do opublikowanej przez IPN notatki, która informuje, że to właśnie on wydał decyzję zestrzelenia polskiego samolotu w 1975 roku nad Czechosłowacją.

Wywożą wędliny, zwalniają pracowników po pożarze

Spalony zakład JBB w Łysych zatrudniał 1500 osób - teraz, gdy sprzątanie dobiega końca, grozi im utrata pracy. Część osób otrzymała już wypowiedzenia - mówił na antenie TVN24 właściciel zakładu Józef Bałdyga. Zakład ma być odbudowany, to jednak potrwa co najmniej kilka miesięcy.

Farfał działał na szkodę telewizji

Niegospodarność i działanie na szkodę spółki - to zarzuty, jakie kontrola skarbowa stawia zarządzanej przez Piotra Farfała TVP - podaje Radio Zet. To właśnie z powodu wyników kontroli minister Aleksander Grad podjął w piątek decyzję o nieudzieleniu absolutorium zarządowi TVP i zakończył kadencję Rady Nadzorczej.

"Wariantu pomocy wojsk ZSRR nie było"

- W planach stanu wojennego nie było wariantu, w którym na pomoc polskim władzom przychodzą wojska radzieckie - zeznał emerytowany generał Franciszek Puchała. To pierwszy świadek w procesie autorów stanu wojennego z 1981 r.

"Z nudów" podpalali auta

"Z braku innych zajęć" trzech młodych ludzi urozmaicało sobie czas podpalając samochody w Rudzie Śląskiej. W ciągu dwóch tygodni udało im się zniszczyć osiem aut, aż wreszcie złapała ich policja.

Siwek zmienia Farfała Totalny chaos w TVP

Zmiana układu sił w TVP. Rada Nadzorcza zawiesiła związanego z LPR p.o. prezesa Piotra Farfała, a na jego miejsce wybrała zawieszonego dotąd w obowiązkach Sławomira Siwka, kojarzonego z PiS. Ministerstwo Skarbu Państwa uważa jednak tę decyzję za nielegalną, bo została podjęta już po zakończeniu kadencji Rady przez ministra Aleksandra Grada.

"Farfał i Urbański są po równych pieniądzach"

Sytuacja w TVP jest gorąca, a politycy na bieżąco ją komentują. - Platforma Obywatelska za wszelką cenę stara się bronić p.o. Piotra Farfała - ocenił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Mariusz Błaszczak. - Piotra Farfała na stanowisku prezesa TVP broni Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - ripostowała Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Winny śmierci polskiego inżyniera zidentyfikowany

Polscy prokuratorzy zidentyfikowali osobę, która mogła kierować porwaniem polskiego inżyniera w Pakistanie - poinformowało radio RMF FM. Po kilku miesiącach przygotowań śledczy pojechali do Pakistanu, gdzie przez tydzień przesłuchiwali świadków. Tam poznali dane osoby podejrzanej o uprowadzenie Polaka.

Partia Piskorskiego ma koło w Sejmie

Kierowane przez Pawła Piskorskiego Stronnictwo Demokratyczne od piątku oficjalnie ma swoją reprezentację w Sejmie. Dotychczasowe Demokratyczne Koło Poselskie zamieniło się w koło Stronnictwa Demokratycznego, w skład którego weszli: Bogdan Lis, Marian Filar i Jan Widacki.

Świadek odmawia zeznań i chce zawieszenia komisji

Najpierw wniosek o ochronę wizerunku świadka, a po jego odrzuceniu, wniosek o zawieszenie obrad komisji, na koniec odmowa zeznań. W ten sposób rozpoczęło się posiedzenie komisji śledczej, badającej okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika. Przed komisją mieli stanąć dziś Remigiusz M. - były wiceszef wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i zastępca komendanta miejskiego policji w Płocku Jan Mańkowski.

Celnicy zatrzymali nietypowy "prezent"

Wiertło kamieniarskie, ten niecodzienny "prezent" zwrócił uwagę celników na warszawskim lotnisku. Po rozpakowaniu paczki okazało się, że w stalowym cylindrze znajduje się coś o wiele cenniejszego od urugwajskiego wiertła - 8 kilogramów kokainy.

"Katyń" najlepszym filmem europejskim

Spośród 15 filmów europejskich branych pod uwagę, podczas przyznawania nagrody Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech - "Katyń" okazał się najlepszy. Wyróżniony został także włoski dystrybutor dzieła Andrzeja Wajdy - Movimento Film.

Wbili się w przystanek. Nie wiadomo kto prowadził

Policjanci ustalają, kto siedział za kierownicą auta, które w czwartek o godz. 23 wjechało w przystanek tramwajowy w Gdańsku i raniło dwie osoby. Dwóch mężczyzn, którzy byli w volkswagenie, nie przyznaje się do prowadzenia samochodu. Obaj byli pijani. Jeden miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie, a drugi ponad cztery promile.