Ruchomy czas pracy. Pomysł rządu na walkę z bezrobociem

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz oświadczył na konferencji prasowej, że rząd proponuje wprowadzenie na stałe do Kodeksu Pracy najbardziej pozytywnych elementów ustawy "antykryzysowej", zwiększających elastyczność prawa pracy.

ZOMO znów na ulicach. Akcja "Młodzi pamiętają"

Funkcjonariusze milicji ogrzewający się przy koksownikach, przemowa generała Jaruzelskiego na telebimie oraz opancerzony transporter - to wszystko w ramach akcji "Młodzi Pamiętają" można było zobaczyć w czwartek w Warszawie z okazji 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Afera z monitoringiem. Łapówki, pranie pieniędzy i ustawiony przetarg

Skandal w Łodzi. Zarzuty łapownictwa, prania brudnych pieniędzy i ustawiania przetargu usłyszeli dwaj dyrektorzy krakowskiej firmy, która dostarczyła system monitoringu ulicy Piotrkowskiej. Wiadomo, że inwestycja ta kosztowała miasto milion złotych. Jak się jednak okazało, kamery nie mają wymaganego atestu.

Koleje Śląskie oddadzą część połączeń

Koleje Śląskie podpiszą umowę z Przewozami Regionalnymi, oddając im obsługę pięciu największych linii łączących Śląsk z sąsiednimi województwami. Decyzję w tej sprawie podjął w czwartek zarząd Województwa Śląskiego.

Kierowca czeka na wyrok za zabójstwo pasażerki

Dobiega końca proces sądowy w sprawie zabicia 21-letniej studentki. Oskarżony - kierowca autobusu – przyznał się do zbrodni i wyraził żal, z powodu tego, co zrobił. Sąd zamknął właśnie przewód i zadecydował, że wyrok zostanie ogłoszony na początku przyszłego tygodnia.

PiS przeciwko przedawnieniu przestępstw PRL

PiS chce, aby Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjną ustawę, na mocy której ustalono pięcioletni termin przedawnienia karalności przestępstw popełnionych przez funkcjonariuszy PRL. - W imię prawa i sprawiedliwości - argumentował w czwartek szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

"Św. Mikołaj" w mikołajki napadł na lombard

Wodzisławscy policjanci poszukują sprawców napadu na lombard. Jeden z nich miał na sobie strój św. Mikołaja. Bandyci obezwładnili pracownicę, zabrali gotówkę i złotą biżuterię - wszystko warte 240 tys. złotych i uciekli.

Atak na obraz na Jasnej Górze, Ruch Palikota wstawia się za sprawcą

Rzucił w kierunku tego bohomazu, ale go nie uszkodził - w taki sposób Ruch Palikota broni mężczyzny, który rzucił żarówkami wypełnionymi farbą w kierunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze i został aresztowany. Politycy RP chcą za niego poręczyć. Tymczasem prokuratura skierowała do sądu wniosek o skierowanie Jerzego D. na miesięczną obserwację sądowo-psychiatryczną.

"To był w jakimś sensie koniec świata"

Mam nadzieję, że płynąca z 13 grudnia lekcja, by już nigdy Polak nie celował do drugiego Polaka z karabinu, nie wymierzał mu ciosu pałką i nie odbierał mu nadziei, jest dla nas najważniejsza - powiedział premier Donald Tusk we wspomnieniu w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Prezes kolei skłamał? Będzie donos do prokuratury

Marszałek województwa śląskiego zapowiedział złożenie pozwu do prokuratury przeciwko byłemu już prezesowi Kolei Śląskich. Ten podał się do dymisji po tym, gdy okazało się, że złożył fałszywe tzw. oświadczenie o niekaralności. Władze obiecują też, że od soboty sytuacja na torach wróci do normy.

Jaruzelski w przyszłym tygodniu wyjdzie ze szpitala

Po "wyrównaniu zaburzeń hematologicznych" Wojciech Jaruzelski zostanie wypisany do domu, prawdopodobnie w następnym tygodniu - poinformował dr Piotr Dąbrowiecki z Wojskowego Instytutu Medycznego, gdzie generał trafił w środę.

Prezydent wrócił do "swojego" aresztu

Tej rocznicy nie należy świętować, ale należy o niej pamiętać i uczynić z niej przedmiot głębokiej refleksji - powiedział prezydent Bronisław Komorowski przed aresztem na warszawskiej Białołęce podczas obchodów 31. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Arłukowicz: niepokojące informacje na temat CZD. Dług to nie jedyny problem

Informacje, które otrzymuję ws. Centrum Zdrowia Dziecka są niepokojące - powiedział w RMF FM minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Wyjaśnił, że chodzi o sposób zarządzania majątkiem trwałym, majątkiem obrotowym i o to, jak budował się dług w tym szpitalu. - Dyrekcja CZD podejmowała w ostatnich latach decyzje, które wzbudzają kontrowersje - przyznał minister.  

Kutz: dzięki Jaruzelskiemu wszystko przeszło łagodniej

Doznałem największego szoku w życiu. Pamiętam to jako coś najgorszego, co można sobie wyobrazić - powiedział we "Wstajesz i wiesz" senator i reżyser Kazimierz Kutz, wspominając pacyfikację kopalni "Wujek", która była największą tragedią stanu wojennego.

Prezes LOT-u bez szans na obronę. Spółka w ręce 33-latka?

Popołudniowe odwołanie prezesa Marcina Piróga przez radę nadzorczą to formalność. Większość mają w niej przeciwni mu reprezentanci związków zawodowych i MSP. Najpoważniejszy kandydat na nowego szefa LOT-u to 33-letni były szef lotniska w Balicach Kamil Kamiński.

"To była wojna ze społeczeństwem"

Bez broni palnej, z kajdankami, gazem i aktualnymi informacjami od agentury - tak do akcji ruszyli funkcjonariusze SB w noc wprowadzenia stanu wojennego. Jak te dramatyczne godziny wyglądały z "drugiej strony barykady"?

Poselskie spojrzenia na stan wojenny

W Sejmie zasiadają już posłowie, którzy wprowadzenia stanu wojennego nie pamiętają. Wypowiadają się jednak na ten temat i w zależności od opcji polityczniej głoszą różne opinie. Reporterka programu "Polska i Świat" spytała ich o to, jaki los powinien spotkać gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

31 lat temu "ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią"

Przez lata linią obrony gen. Wojciecha Jaruzelskiego i zwolenników wprowadzenia stanu wojennego była teza o grożącej Polsce interwencji Związku Radzieckiego na podobieństwo tej, która miała miejsce w Czechosłowacji w 1968 roku. Tymczasem z ujawnionych radzieckich dokumentów wyłania się obraz zupełnie przeciwny. Wynika z nich, że interwencja w Polsce przez władze ZSRR nie była brana pod uwagę. - Polscy przywódcy wspominają o pomocy zbrojnej ze strony bratnich krajów. Jednak my powinniśmy twardo trzymać się swojej linii - nie wprowadzać do Polski naszych wojsk - mówił szef KGB Jurij Andropow 29 października 1981 r.

Prezes LOT we wrześniu: W UE jesteśmy linią, która rośnie najszybciej

Jeszcze we wrześniu podczas posiedzenia komisji Skarbu Państwa prezes PLL LOT Marcin Piróg chwalił kondycję finansową spółki. - W UE jesteśmy linią, która rośnie najszybciej - mówił. - Dzisiaj dowiadujemy się, że sytuacja spółki jest trudna - dziś mówił minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.