Nagrała pijackie awantury w rodzinie. "Policja twierdzi, że nic nie widzi"

Codzienne awantury, alkohol i policja, która mówi, że niewiele może zrobić - tak według relacji Angeliki Miłosz z Władysławowa wygląda życie jej rodziny. Awantury mają wywoływać jej brat i matka, którzy są alkoholikami. Kobieta, aby mieć dowód tego, co dzieje się w jej domu, nagrała film dla policji. Policja wylicza podjęte interwencje i zapewnia, że sprawę stara się rozwiązać.

Nauczycielka, która zakatowała pasierba, rezygnuje z pracy. Minister skreśla ją z listy ekspertów

Kobieta, która ponad 30 lat temu zabiła sześciolatka, spędziła 10 lat w więzieniu i do tej pory była nauczycielką, w trybie natychmiastowym zrezygnowała z pracy w liceum - poinformowała tvn24.pl dyrektorka szkoły. Z kolei minister edukacji skreśliła nauczycielkę z listy ekspertów MEN. Jak się też dowiedzieliśmy, minister sprawiedliwości zlecił już podjęcie prac nad zmianą przepisów o zatarciu skazania w przypadku przestępców, którzy dopuścili się znęcania nad dziećmi.

Eksperci: Kobietę można było sprawdzić, mimo zatarcia wyroku

- Wydaje się, że nie zadziałały tutaj środowiskowe mechanizmy, nie zareagowało środowisko szkolne, dyrektor, nauczyciele, koledzy, a przede wszystkim rodzice - powiedziała w TVN24 Beata Maria Nowak, ekspert ds. resocjalizacji. - Istnieją metody i środki, żeby zweryfikować każdą osobę, która kiedykolwiek weszła w konflikt z prawem - podkreśliła adwokat Anna Lesiak-Grzywińska.

Premier: Dzieciobójczyni nie powinna nigdy pracować z dziećmi

- Dzieciobójczyni nie powinna nigdy pracować z dziećmi, niezależnie od zatarcia kary - oświadczył Donald Tusk komentując sprawę kobiety, która ponad 30 lat temu zabiła sześciolatka, spędziła 10 lat w więzieniu, a obecnie pracuje jako nauczycielka. - Potrzeba tutaj szybkiej i mądrej refleksji prawników, żeby tego typu sytuacje się nie powtarzały - dodał premier.

Kownacki: Za "aferę trotylową" powinien przepraszać Tusk, a nie PiS

- Sprawcą tych wszystkich zamieszań dzisiaj jest premier Donald Tusk. Powinien przeprosić w pierwszej kolejności przede wszystkim rodziny, ale tak naprawdę nas, wszystkich obywateli - mówił w "Jeden na Jeden" w TVN24 Bartosz Kownacki. Poseł PiS, a zarazem pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, komentował ostatnie informacje ws. śledztwa.

"Policja żywieniowa" biczem na nieuczciwych sprzedawców?

W Polsce zawodzi system kontroli na rynku żywności w Polsce. Choć w sumie jest aż pięć instytucji odpowiedzialnych za sprawdzanie tego, co ostatecznie trafia na nasz talerz, nie gwarantuje to bezpieczeństwa. Powód? Zamiast współpracy jest niejasny podział kompetencji między tymi instytucjami. Dochodzi do absurdu: kto inny kontroluje mięso w zwykłym sklepie, a kto inny, jeśli sklep jest z garmażerką. Jest jednak pomysł, jak ten bałagan uporządkować i powołać "policję żywieniową".

Lasek: Nie ma tej wielkości wybuchu, który nie odcisnąłby jakiegoś śladu w rejestratorze

- Dzisiaj jesteśmy wyposażeni w wiedzę biegłych, ekspertyzę, którą przeprowadzili na potrzeby prokuratury, w której wykluczyli występowanie jakichkolwiek środków wybuchowych na próbkach, które zabezpieczyła prokuratura. Jest to wynik zbieżny z ustaleniami komisji, która pracowała pod kierunkiem ministra Millera - powiedział w "Kropce nad i" szef PKBWL i członek zespołu ekspertów lotniczych przy KPRM Maciej Lasek.

"Konferencja NPW to wsparcie dla Tuska", "Warto przeprosić"

- To byla próba wsparcia Donalda Tuska, który ma kłopoty polityczne - stwierdził w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski (PiS), komentując czwartkową konferencję prasową NPW. Dodał, że przedstawiono jedynie "częściowe wyniki", a on "wciąż jest wątpiącym i nie akceptuje raportu Millera". - Te wasze podważania są nieprawdziwe - stwierdził z kolei Andrzej Halicki (PO). Dodał, że PiS powinien za nie przeprosić.

Winna śmierci 6-letniego pasierba, po wyroku. Dziś uczy. MEN: Potrzebne zmiany w prawie

Po informacjach "Dużego Formatu", który opisał sprawę kobiety skazanej na 15 lat więzienia za skatowanie swojego 6-letniego pasierba, która po 10 latach wyszła na wolność i po zatarciu wyroku do dziś pracuje jako nauczycielka i ekspert MEN, głos zabiera ministerstwo edukacji. Resort podkreśla konieczność zmian w prawie tak, aby takie osoby nie mogły już nigdy pracować z dziećmi. Zaznacza jednocześnie, że zgodnie z przepisami MEN nie zatrudnia ekspertów powołanych w skład komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli.

Wpadł na pobocze i przygniótł 13-latka. Chłopiec zginął

13-letni chłopiec zginął przygnieciony przez samochód, który wpadł na pobocze drogi w Kołobrzegu. Do wypadku doszło po tym, jak osobowe subaru wymusiło pierwszeństwo i uderzyło w prawidłowo jadącego nissana. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Jak poinformowała policja, kierowca subaru został zatrzymany.

400 mld zł dla Polski? "Chyba dzisiaj uzyskamy potwierdzenie"

Przed rozpoczęciem dwudniowego szczytu UE w Brukseli Donald Tusk wyraził nadzieję, że dojdzie na nim do "potwierdzenia" przyznania Polsce 400 miliardów złotych z budżetu UE na lata 2014-2020. Premier powiedział również, że do kraju trafią dwa miliardy złotych na pomoc dla młodych bezrobotnych.

Do Bałtyku wycieka fosfor? Finowie i Polacy zbadają wodę

Naukowcy z Fińskiego Instytutu Środowiska Naturalnego oraz eksperci z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w dniach 1-3 lipca pobiorą próbki z wody wokół hałdy fosfogipsu w Wiślince koło Gdańska. Pomiary pokażą, czy ze składowiska wycieka fosfor.

Podejrzany o przemoc i znieważanie Hindusa aresztowany

Białostocki sąd aresztował w czwartek na dwa miesiące mieszkańca miasta, podejrzanego o publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej obywatela Indii i jego żony, Polki - poinformował Tadeusz Marek, szef Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Jest postępowanie dyscyplinarne wobec mec. Rogalskiego

Rzecznik dyscyplinarny stołecznej palestry wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec mec. Rafała Rogalskiego - b. pełnomocnika Jarosława Kaczyńskiego w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej. Wszystko z powodu wywiadów, w których adwokat miał złamać tajemnicę adwokacką. - Nie naruszyłem żadnego przepisu kodeksu etyki adwokackiej, w szczególności tajemnicy zawodowej - stwierdził mec. Rogalski.