Dzień kanonizacji Jana Pawła II ustawowo wolny od pracy?

Solidarna Polska chce, aby 27 kwietnia br., czyli dzień kanonizacji papieża Jana Pawła II, był ustawowo wolny od pracy. Politycy przygotowali projekt noweli ustawy o dniach wolnych od pracy. Apelują o uchwalenie jej na trwającym posiedzeniu Sejmu. - To jest chyba jeden z najważniejszych dni w historii naszego kraju. Wielki Polak, człowiek który jest bliski sercu chyba każdego Polaka, będzie kanonizowany w Rzymie - mówiła w "Tak jest" Beata Kempa (SP).

Dariusz P. już wcześniej był uznany za niepoczytalnego

Dariusz P., podejrzany o podpalenie w ubiegłym roku w Jastrzębiu Zdroju własnego domu, w którym spali jego bliscy, był wcześniej uznany za niepoczytalnego – dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do śledztwa. W pożarze zginęła żona P. i czworo ich dzieci.

Kaczyński chciałby w Polsce amerykańskich wojsk. "Nie życzyłbym sobie niemieckich"

- Rozlokowanie wojsk NATO w Polsce to kwestia relacji między naszym krajem a Stanami Zjednoczonymi - uważa prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego w Polsce powinny stacjonować wyłącznie wojska USA, bo to "jedyne, których Rosjanie nie zaatakują". Zarzucił jednocześnie szefowi polskiej dyplomacji, że starał się relacje z Waszyngtonem "utrudnić i rozluźnić".

Oblał Leszka Millera zepsutym mlekiem. Nie będzie ukarany

Prokuratura umorzyła sprawę mężczyzny, który pod koniec stycznia zaatakował Leszka Millera, szefa SLD - poinformowała w środę tvn24.pl Prokuratura Okręgowa w Sieradzu (woj. łódzkie). Śledczy tłumaczą, że były premier "nie był zainteresowany ściganiem sprawcy".

Prokuratorzy potwierdzają: Mamy ekspertyzę dotyczącą Tu-154. Dajemy sobie tydzień na analizę

Prokuratura wojskowa potwierdza, że 31 marca otrzymała z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego KGP uzupełniającą ekspertyzę fizykochemiczną, dotyczącą prezydenckiego Tu-154. O tym, co z niej wynika nie chcą mówić. - Dajemy sobie siedem dni na poinformowanie opinii publicznej o szczegółach - mówi tvn24.pl rzecznik NPW ppłk. Janusz Wójcik. Według "Gazety Wyborczej" opinia potwierdza, że w tupolewie nie doszło do wybuchu.

Kaczyński proponuje debatę ws. zdrowia

Prezes PiS Jarosław Kaczyński proponuje premierowi Donaldowi Tuskowi i ministrowi zdrowia Bartoszowi Arłukowiczowi debatę o sytuacji w służbie zdrowia. Miałaby się odbyć 7 kwietnia o godz. 12. Na tę propozycję odpowiedziała już rzeczniczka rządu.

Kto blokuje uchwałę ws. gen. Błasika? PiS zarzuca PO "upadek moralny"

To zupełny upadek moralny. PO chce, aby kłamstwo smoleńskie na temat gen. Andrzeja Błasika wciąż funkcjonowało - tak PiS zareagowało na informację, że projekt uchwały Sejmu ws. uczczenia pamięci gen. Andrzeja Błasika, który zginął w katastrofie smoleńskiej, nie trafił po obrady Sejmu, tylko do komisji. - To kompletna bzdura - odpowiada PO.

Rosja nakłada embargo. Minister rolnictwa: Nie wywołujmy paniki

Marek Sawicki skomentował informację o nałożeniu od 7 kwietnia przez Rosję embarga na produkty wieprzowe pochodzące z Polski i Litwy. Mówił, żeby nie panikować i że to żadna sensacja. Minister przyznał jednak, że w tej sprawie nie widział jeszcze oficjalnych dokumentów.

Gen. Jaruzelski rozpoczął rehabilitację. W Busku-Zdroju

Gen. Wojciech Jaruzelski, po czteromiesięcznym pobycie w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, rozpoczął rehabilitację w 21 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Busku-Zdroju - poinformował tej placówki, dr Bernard Solecki.

Wyższe świadczenia dla rodziców niepełnosprawnych? Pierwsze czytanie

Po ponad czterech godzinach obrad na posiedzeniu sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny zakończyło się pierwsze czytanie projektu ustawy podwyższającej świadczenia pielęgnacyjne dla rodziców, którzy rezygnują z pracy, by opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem. Zgodnie z projektem świadczenie ma wzrosnąć do poziomu płacy minimalnej od 2016 r. Protestujących w Sejmie od dwóch tygodni rodziców ta propozycja nie zadowala.

F-16 i Leopardy, a obok postsowiecki złom. Polskie wojsko kontrastami stoi

Polska armia to armia kontrastów - z jednej strony nowoczesne F-16 i Leopardy, którymi wolą chwalić się rządzący. Z drugiej strony - to jednak przede wszystkim sprzęt, który zamiast służyć, powinien stać już w muzeum. Postsowiecki złom, jak mówią wprost specjaliści. Materiał reportera programu "Czarno na białym".

Tajemnica "jaskółki", czyli każdy z nas nosi podsłuch

Bilingi i podsłuchy w Trybunale Konstytucyjnym, czyli ile wolno wiedzieć służbom o obywatelu. Przepisy skarży Rzecznik Praw Obywatelskich i Prokurator Generalny, trybunał bada ich zgodność z konstytucją, a już teraz sprawdzamy, jak wyglądają podsłuchy telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Ile można się dowiedzieć i co to oznacza dla śledzonego?

Referendum w sprawie zimowych igrzysk w Krakowie 25 maja

Referendum, w którym krakowianie będą odpowiadać m.in. na pytanie o organizację w tym mieście Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022, odbędzie się 25 maja, w dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego - zadecydowali we wtorek radni.

Żona Dariusza P. walczyła przed śmiercią? "Nie była w stanie nic już zrobić"

Żona Dariusza P. podejrzanego o zabicie rodziny w pożarze przed śmiercią walczyła, próbowała odsłonić rolety - takie informacje bratu zmarłej przekazała policja. - Ona nie była w stanie nic już zrobić - mówił "Uwadze!" i "Superwizjerowi" TVN Krzysztof Chromy, brat kobiety, która zginęła z dziećmi w pożarze domu w Jastrzębiu-Zdroju. Kobieta nie mogła odsłonić rolet, ponieważ paski slużące do ich podnoszenia był przerwane. Czy umyślnie, czy z powodu wysokiej temperatury, to wykaże śledztwo.

"Nasz Dziennik" gazetą "zniewoloną"? "Rozumiem, że błądził przez cztery lata?"

- Czy "Nasz Dziennik" też stał się "gazetą zniewoloną"? - pytała w programie "Kropka nad i" posłanka PO, Julia Pitera. - To ubogaca dyskusję, to ubogaca wiedzę w danej sprawie - mówił poseł PiS Andrzej Jaworski. Goście komentowali dwa artykuły, które ukazały się na łamach "Naszego Dziennika", które podważają główne tezy zespołu Macierewicza.

Graś: Reakcja NATO zaskoczeniem dla Rosjan

- Myślę, że ta reakcja bardzo spójna i zdecydowana musi być dla Rosjan zaskoczeniem - komentował decyzję NATO o zawieszeniu kontaktów z Rosją sekretarz generalny PO Paweł Graś. - Podejrzewam, że oni myśleli, że będzie mniej-więcej tak jak zawsze, tzn. że skończy się na rytualnych pogróżkach - dodał.