Kulczyk zeznawał ws. nagrań publikowanych przez "Wprost". "Śledztwo nadal się toczy"

Prokuratura przesłuchała Jana Kulczyka. Miało to miejsce w poniedziałek. Biznesmen jest pokrzywdzonym ws. nagranej rozmowy mec. Romana Giertycha z Piotrem Nisztorem, obecnie dziennikarzem "Wprost". Tygodnik opublikował niepełny zapis tej rozmowy, sugerując, że wypowiedzi byłego wicepremiera mają być dowodem na to, że Giertych miał szukać "haków" na znanych biznesmenów. Prokuratura przygotowuje własny stenogram nagrania.

"Nie ma takiej zbrodni, która by poszła w niepamięć". Rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Każda zbrodnia w imię własnych interesów, egoistycznych, zawsze prędzej czy później zostanie ujawniona, odkryta, przeżyta i użyta przeciwko jej autorom - mówił Bronisław Komorowski w środę podczas uroczystości w 75. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. - Jednym z najważniejszych fundamentów wolnej Polski było dochodzenie prawdy o Katyniu - podkreślił prezydent w Cytadeli Warszawskiej, gdzie powstaje Muzeum Katyńskie.

"Rządzą nami ludzie, których hasłem jest, że Polska nie istnieje"

Zgodnie z zapowiedzią PiS złożyło w środę wniosek o powołanie komisji śledczej ws. afery podsłuchowej. Na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak zarzucił rządzącej koalicji, że usiłuje doprowadzić do tego, by "ta ważna dla funkcjonowania państwa polskiego sprawa zniknęła z debaty publicznej". Argumenty za powołaniem komisji przedstawiał również Antoni Macierewicz. - Rządzą nami ludzie, których hasłem jest, że państwo polskie nie istnieje - przekonywał.

Niemal zagłodzili psa medalistę. Właścicielka chce się poddać karze

Dopóki Azaf, siedmioletni wyżeł weimarski zdobywał medale na wystawach, mógł liczyć na dobrą opiekę. Potem jego życie zmieniło się w koszmar: skrajnie wychudzone i pobite zwierzę zostało odebrane właścicielom w marcu tego roku. W sądzie trwa proces przeciwko jego właścicielom. Jedna z oskarżonych, 39-letnia Monika W. chce dobrowolnie poddać się karze. Jej oraz jej konkubentowi grozi do trzech lat więzienia.

Sikorski marszałkiem? "Skłamałabym, gdybym powiedziała, że wiem to na 100 procent"

Skład gabinetu Ewy Kopacz poznamy dopiero w piątek, jednak coraz więcej wskazuje na to, że Radosław Sikorski może być jednym z ministrów, którzy rząd opuszczą. Zgodnie z doniesieniami medialnymi miałby on zostać marszałkiem Sejmu. - Jest w tym sporo prawdy - przyznała w programie "Wstajesz i wiesz" Małgorzata Kidawa-Błońska. - Skłamałabym jednak, gdybym powiedziała, że wiem to na 100 procent - dodała.

"Czy ministrem będzie pan Iksiński, czy Pipściński, to bez znaczenia. Patologia będzie trwać"

- To kolejny dowód na to, że ten rząd jest nie tylko kontynuacją poprzedniego, ale także na to, że patologiczna partia nie jest w stanie się sama oczyszczać - w ten sposób rzecznik PiS Adam Hofman komentował w "Jeden na Jeden" doniesienia, że Bartosz Arłukowicz pozostanie na stanowisko ministra zdrowia. - Nie wiem, jaki jest sens trzymania beznadziejnych ministrów - podsumował.

Marcinkiewicz: Kopacz słabym ministrem, a dobrym marszałkiem. Jest na patelni

Jest wiele spekulacji wokół Ewy Kopacz. Była słabym ministrem zdrowia, jednak jest bardzo dobrym marszałkiem, bardzo koncyliacyjnym - stwierdził w "Kropce nad i" były premier Kazimierz Marcinkiewicz. Rozmówca Moniki Olejnik wychwalał też odejście Donalda Tuska, mówiąc, że ten "zrobił coś genialnego, schodząc ze sceny niepokonany".

Polski żołnierz zginął w ataku na konwój NATO w Afganistanie

Polski żołnierz zginął w Afganistanie. Plutonowy Rafał Celebudzki jest jedną z trzech ofiar zamachu samobójczego na konwój sił NATO niedaleko ambasady USA w Kabulu. Pięciu innych żołnierzy ISAF zostało rannych, wśród nich dwóch Polaków. Do ataku przyznali się talibowie. Kondolencje rodzinie Celebudzkiego przekazał ambasador USA w Polsce Stephen Mull. Jak napisał, "jego odwaga była inspiracją dla wszystkich".

PiS przed PO w walce o sejmiki. Zdecydują niezdecydowani?

W wyborach do sejmików wojewódzkich na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 25 proc. deklarujących udział w wyborach, drugie miejsce ma Platforma Obywatelska (22 proc.). Gotowość głosowania na PSL i SLD wyraziło po 6 proc. respondentów. To wyniki najnowszego sondażu CBOS.

Skład nowego rządu w piątek, expose 1 października

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz poinformowała, że expose wygłosi w poniedziałek 1 października. Wcześniej poznamy skład nowego rządu. W najbliższy czwartek informację tę otrzyma prezydent Bronisław Komorowski, w piątek o 10 nazwiska ministrów zostaną ogłoszone publicznie.

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. nagranych polityków

Donald Tusk nie wiedział o spotkaniu szefa MSW, Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką, prezesem NBP - twierdzi warszawska prokuratura i umarza śledztwo w sprawie ich nagranej rozmowy. Premier nie został w związku z tą sprawą przesłuchany.

Wipler: Korwin-Mikke kandydatem na prezydenta Polski

Janusz Korwin-Mikke wystartuje w wyborach prezydenckich - zapowiedział w TOK FM Przemysław Wipler. - Nie ma polityków w Europie, którzy mogą się z nim mierzyć - przekonywał poseł Kongresu Nowej Prawicy.

Eksperymenty w łódzkim supersymulatorze. "To pierwsze takie laboratorium na świecie"

Ma kosztować 20 mln złotych i ważyć 40 ton; w środku 100 km połączeń elektrycznych i 6 ton kabli. Wszystko w jednym celu - stworzenia miejsca, gdzie wirtualnie będzie można przeprowadzać eksperymenty chemiczne. - Tworzymy urządzenie, które może wpłynąć niemal na każdą dziedzinę życia, na przykład może przyczynić się do poprawy skuteczność produkowanych leków - podkreślają naukowcy z Politechniki Łódzkiej, którzy są pomysłodawcami powstania laboratorium.

Gwiazdy na premierze zmartwychwstałego "Potopu". Brakowało Oleńki

Pokazem filmu "Potop Redivivus" - zrekonstruowanego cyfrowo i na nowo zmontowanego "Potopu" Jerzego Hoffmana - rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Wśród gwiazd, które pojawiły się na czerwonym dywanie, zabrakło zmarłej w czerwcu Małgorzaty Braunek, która grała Oleńkę Billewiczównę. W tym roku o główną nagrodę festiwalu, Złote Lwy, powalczy 13 filmów.