Wiceszef Kancelarii Sejmu zaprzecza słowom bohaterów afery madryckiej

- Istnieje coś takiego jak kilometrówka i reguluje ją uchwała wyjazdowa Prezydium Sejmu - mówił we "Wstajesz i wiesz" Jan Węgrzyn, wiceszef Kancelarii Sejmu. Odniósł się w ten sposób do słów byłego rzecznika PiS Adama Hofmana z wczorajszej konferencji prasowej. Węgrzyn zwracał też uwagę, że wbrew temu, co mówią bohaterowie "afery madryckiej", karta podróży samochodem prywatnym, którą poseł wypełnia nim marszałek Sejmu podejmie decyzję o jego wyjeździe, jest dokumentem.

Przegląd prasy: sprawa lotu Girzyńskiego w prokuraturze

Śledczy badający tzw. "aferę madrycką" sprawdzą też podróż Zbigniewa Girzyńskiego do Paryża - ustalił "Newsweek". Tydzień temu z powodu wątpliwości związanych ze swoim wyjazdem Girzyński zrezygnował z członkostwa w klubie PiS i w partii.

W aptekach brakuje leków ratujących życie. GIF: najgłośniej o tym krzyczą firmy, które same sprzedają je na Zachód

- Przedsiębiorcy mówią, że to najlepszy biznes świata. Lepszy niż narkotyki, niż handel bronią - tak o sprzedaży leków za granicę mówi w rozmowie z tvn24.pl Piotr Trzciński, rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. ‪Apteki w całym kraju regularnie zgłaszają brak niektórych preparatów. Tymczasem niektóre z nich same sprzedają je na Zachód, bo tam można na nich więcej zarobić.

Uciekł konwojentom, ukrywał się tuż obok więzienia

Policja zatrzymała 25-letniego Marcina W., który w zeszłym tygodniu uciekł policyjnym konwojentom w Łowiczu (woj. łódzkie). Mężczyzna został znaleziony w Płocku, w prywatnym mieszkaniu znajdującym się tuż obok więzienia, gdzie do 2016 roku miał odsiadywać wyrok za kradzieże z włamaniem. Teraz jego wyrok może zostać wydłużony.

Przegląd prasy: Radek Agatowski znów ukradł

Kołobrzeska prokuratura znów prowadzi postępowanie w sprawie niepełnosprawnego intelektualnie Radosława Agatowskiego. 27-latek o mentalności kilkuletniego dziecka ukradł rower - pisze "Gazeta Wyborcza".

Siemoniak: bezprecedensowa aktywność Rosjan nad Bałtykiem

- Od kilku dni ma miejsce bezprecedensowa aktywność Rosjan - Floty Bałtyckiej i lotnictwa - nad Morzem Bałtyckim. Jesteśmy tym zaniepokojeni. NATO stara się przygotować jakąś reakcję - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak .

Czy biskupi powinni popierać marsz organizowany przez partię?

Pięciu biskupów znalazło się w komitecie honorowym organizowanego przez PiS Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów, który odbędzie się 13 grudnia. Nawet jeśli osobiście w marszu nie pójdą, takie poparcie dla partyjnej demonstracji wydaje się być w jawnej sprzeczności z nauką Kościoła, o czym wprost mówi bp Tadeusz Pieronek. Władze Episkopatu na razie wymownie dość milczą. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Mikroczujnik, który pomoże w walce z grypą. Polacy mogą zrewolucjonizować leczenie

To może być rewolucja w walce z grypą. O tym, czy jesteśmy na nią chorzy, ma nam powiedzieć specjalny mikroczujnik, nad którym pracują polscy naukowcy z Gdańska. Test ma być skuteczniejszy od tych dostępnych na rynku, szybki i łatwy w użyciu. Dzięki niemu lekarze mogliby stawiać trafniejsze diagnozy, a antybiotyki byłyby przepisywane tylko wtedy, kiedy rzeczywiście są konieczne. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Były prezydencki minister znów przed sądem. Dziś wyrok w sprawie Wachowskiego

Łódzki sąd apelacyjny ma dziś ogłosić wyrok w procesie odwoławczym oskarżonego o oszustwo byłego szefa gabinetu prezydenta Lecha Wałęsy Mieczysława Wachowskiego. Przed sądem pierwszej instancji został on uniewinniony od zarzutów. Uniewinniono także dwoje prawników, którzy razem z nim zasiadali na ławie oskarżonych.

Kwaśniewski: byłem wstrząśnięty tym, że w Polsce torturowano więźniów

O torturowaniu więźniów dowiedziałem się, kiedy były pierwsze przecieki prasowe, czyli w 2006 roku. Wcześniej nie mieliśmy o tym informacji - mówił w "Kropce nad i" Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent przyznał, że publikacja raportu ws. działań CIA to ciężki cios dla USA i ich pozycji na świecie. - W Moskwie i Pekinie zacierają ręce, że otrzymali taką informację – powiedział Kwaśniewski.

Dlaczego sam kupił bilet? Kamiński: chciałem być elastyczny w związku z kampanią wyborczą

- W sprawie podróży do Madrytu zrobiłem wszystko zgodnie z prawem - zapewniał w "Faktach po Faktach" Mariusz A. Kamiński. - Zgodnie z przepisami, poseł biorąc ekwiwalent, ma skutecznie dotrzeć do celu - przekonywał były poseł PiS, usiłując wytłumaczyć w ten sposób fakt, że mimo pobrania ekwiwalentu za bilet LOT, poleciał wraz z kolegami tanimi liniami. Dopytywany o to, czy nie uważa, że zachował się nieuczciwie, konsekwentnie unikał odpowiedzi.

Do Dąbrowy Górniczej może trafić 24 tys. ton odpadów

Według informacji, do których dotarli dziennikarze programu "Uwaga!" TVN, mieszcząca się w Dąbrowie Górniczej spalarnia odpadów niebezpiecznych uzyskała zezwolenia na sprowadzenie 24 tys. ton niebezpiecznych odpadów z Włoch, Francji, Litwy i Mołdawii.

15 milionów za tajne więzienie. Przyjechały w gotówce, nie ma po nich śladu

Przesyłki dyplomatyczne pomiędzy ambasadami, pieniądze przekazywane w kartonach, wszystko z ręki do ręki - bez śladu w dokumentach. Jeszcze rok temu Leszek Miller mówił, że takie streszczenie brzmi jak scenariusz hollywoodzkiego filmu. A to właśnie w ten sposób Amerykanie mieli kupić za 15 mln dolarów naszą "elastyczność" w sprawie tajnych więzień CIA.

"Sprawy wywiadu nie powinny być wywlekane na zewnątrz"

Raport amerykańskiego Senatu ws. więzień CIA będzie miał takie same skutki dla amerykańskiego wywiadu i współpracy ze służbami wywiadowczymi, jak raport Antoniego Macierewicza dotyczący WSI - uważa były szef Agencji Wywiadu Zbigniew Siemiątkowski. - To totalny błąd - ocenił.

10 tys. pensji, darmowe podróże, wysokie odprawy. Zobacz, ile zarabiają posłowie

Sejm to pod względem finansowym bardzo dobry zakład pracy. Posłowie zarabiają ok. 12 tys. zł miesięcznie. Przysługuje im też wiele dodatków. Budżet państwa płaci za podróże parlamentarzystów, ich rachunki telefoniczne, a także wyposażenie biura. Do tego dochodzą bezzwrotne zapomogi, niskooprocentowane pożyczki i wysokie odprawy.

Tłumaczenia nie przekonały Błaszczaka. "Dla nas sprawa jest zamknięta"

- To ich sprawa. Bronią się tak, jak się bronią - skomentował środowe tłumaczenia usuniętych z PiS Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza A. Kamińskiego Mariusz Błaszczak. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że kwestia "trzech panów" z punktu widzenia partii "jest zamknięta", a termin składania odwołania od decyzji o ich usunięciu minął.

Wójt chce nagradzać za ratowanie Adasia. "Powinni dostać Krzyże Zasługi"

Czterech policjantów, dwie osoby cywilne i profesora Skalskiego chce wyróżnić wójt gminy Jerzmanowice za pomoc w ratowaniu Adasia. Wystąpił do wojewody małopolskiego, by ten zwrócił się do prezydenta o nadanie Krzyży Zasługi za bohaterską postawę tym, którzy w pierwszych minutach zajmowali się skrajnie wyziębionym chłopcem.

Kwaśniewski: jesteśmy zobowiązani do tajemnicy, która ma status Cosmic Top Secret

Polskie władze zgodziły się w 2001 r. "na poszukiwanie form pogłębionej współpracy zgodnie z polskim prawem" polskiego wywiadu z wywiadem USA - powiedział na konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski. O szczegółach współpracy mówić jednak nie chciał. - Zarówno pan Leszek Miller, jak i ja jesteśmy zobowiązani do tajemnicy, która ma status Cosmic Top Secret, i nie jesteśmy z tego zwolnieni - wyjaśnił.

"Kancelaria Sejmu nie straciła na naszych wyjazdach ani złotówki"

- Działaliśmy zgodnie z prawem, a Kancelaria Sejmu nie straciła na żadnym z naszych wyjazdów ani złotówki - przekonywali w czasie środowej konferencji prasowej Adam Hofman, Adam Rogacki i Mariusz A. Kamiński. Bohaterowie tzw. afery madryckiej uważają, że ich problemy są wynikiem ataku przeprowadzonego przez Radosława Sikorskiego i jego "politycznych pomocników".

Tylko w październiku nikogo "nie przyłapali". A ilu wcześniej motorniczych było w pracy na kacu?

Październik był wyjątkowy w łódzkim MPK. Żaden z kierowców autobusu ani motorniczych, według wiedzy kierownictwa, nie próbował rozpoczynać pracy na kacu, bądź "po kilku głębszych". W innych miesiącach było różnie. W sumie w całym roku z etatem w MPK pożegnało się 27 pracowników, z których aż 20 zamierzało po spożyciu alkoholu wozić pasażerów - przyznają przedstawiciele łódzkiego przewoźnika.