Szejnfeld o spotkaniu liderów partii: Kaczyński wpuścił w kanał opozycję

- To spotkanie było PR-ową ściemą. Było partią PR-owych szachów. Nic z niego nie wynikło, żaden konkret - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Stanisław Tyszka (Kukiz'15) o spotkaniu liderów partyjnych ws. kryzysu związanego ze sporem o Trybunał Konstytucyjny. - Staram się uwierzyć, że to są dobre intencje - mówiła z kolei Barbara Dolniak z Nowoczesnej. Żadnych złudzeń nie miał za to Adam Szejnfeld (PO). Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy i prezydenta mieli odmienne zdanie.

Droga do domu premier Szydło odnowiona. Sąsiedzi zadowoleni

Choć tegoroczny plan budżetowy gminy Brzeszcze tego nie przewidywał, to ulica Groblowa w Przecieszynie została gruntownie odnowiona. Na drogę znalazło się blisko 140 tys. zł, mimo że znajduje się przy niej siedem domów - jeden z nich należy do premier Beaty Szydło. Materiał "Faktów" TVN.

Przetarg na limuzyny do powtórki. A czas ucieka

Wraca sprawa rządowych limuzyn. Tym razem nie chodzi o przebitą oponę, lecz o nowe samochody zamówione na lipcowy szczyt NATO. Zakończony trzy tygodnie temu przetarg okazał się nieprawidłowy. Materiał "Faktów" TVN.

W sześć tygodni wymordowali ponad 20 tys. Polaków

76 lat temu, 3 kwietnia 1940 r., NKWD rozpoczęło likwidację obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 tys. 587 jeńców. Zamordowano również ok. 7 tys. 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na obszarze przedwojennych wschodnich województw RP.

"Mam tylko nadzieję, że Putin zrozumie ten sygnał"

Komunikat dowództwa sił USA w Europie, że w lutym 2017 roku USA rozpoczną zwiększanie swych sił lądowych w Europie poprzez ciągłe rotacyjne przemieszczanie tam brygad pancernych jest raczej skromną reakcją na agresywną politykę Rosji - uważają eksperci w USA.

Folia zamiast nowego życia. Kierowców to nie martwi

Samorządy z początkiem roku straciły prawo do używania gminnych fotoradarów - urządzenia są więc bezużyteczne. Początkowo miała je przejąć Główna Inspekcja Transportu Drogowego, jednak ta twierdzi, że nie ma funduszy na podłączenie ich do swojego systemu. W rezultacie fototradary w całej Polsce są zaklejone folią. Kierowcy nie mają nic przeciwko. Materiał „Faktów TVN”.

Obciął sobie rękę, dla biegłych nie był groźny. Zabił, znów go zbadają

Choć był groźny dla otoczenia, całe życie cieszył się wolnością. W szale obciął sobie dłoń, znęcał się nad matką i zastraszał sąsiadów. Prokuratura nie doprowadziła ani do skazania, ani do zamknięcia w szpitalu psychiatrycznym mężczyzny z dolnośląskiego Wlenia, którego bało się całe miasteczko. W lutym zabił matkę. "Blisko Ludzi" w każdą sobotę na antenie TVN24 o godzinie 20.00.

Tusk: Obama pytał mnie o sytuację w Polsce

Największe zainteresowanie premierów i prezydentów budziły dwie sprawy w Polsce, czym byłem trochę zaskoczony: Puszcza Białowieska i stadnina koni - powiedział Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej przyznał, że w ostatnich dwóch dniach wielu zagranicznych polityków pytało go o wydarzenia w Polsce.

Polak z prestiżową nagrodą fotograficzną

Polski fotograf uznany najlepszym autorem fotografii architektury na największym na świecie konkursie fotograficznym, Sony World Photography Awards 2016. Filip Wolak z Torunia prestiżowe wyróżnienie otrzymał za unikatowe zdjęcie nowojorskiego Central Parku.

"Świat bez Karola". Jedenaście lat temu zmarł Jan Paweł II

W sobotę mija 11. rocznica śmierci Jana Pawła II. Przypada ona, tak jak dzień śmierci papieża w 2005 r., w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W związku z tą uroczystością w rocznicowy wieczór na placu Św. Piotra odbędzie się czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem.

Spadła awionetka. Nie żyją dwie osoby

Awionetka spadła w miejscowości Chmielewo (woj. mazowieckie). Jak potwierdza policja, zginęły dwie osoby, które nią leciały. Informację i pierwsze zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Pamiątki "wdzięczności dla Armii Czerwonej" do skansenu? Rosja: to barbarzyństwo

Sejm nakazuje samorządom dekomunizację ulic i budynków, czyli zmianę ich patronów. Szef IPN zachęca z kolei do usunięcia pomników wdzięczności Armii Radzieckiej i umieszczenie ich w specjalnym skansenie. Pytanie, jak na te działania zareaguje Rosja, na terytorium której znajduje się z kolei wiele polskich miejsc pamięci. Materiał "Faktów" TVN.

Rokita: z Kaczyńskim trzeba rozmawiać

- Można się zastanowić, czy warto rozmawiać z premier Beatą Szydło czy prezydentem Andrzejem Dudą, (...) ale z Jarosławem Kaczyńskim trzeba rozmawiać – stwierdził w programie "Świat" w TVN24 BiS Jan Rokita. - Kaczyński jest dzisiaj jedynym czynnikiem realnie rządzącym Polską – dodał. Komentator odniósł się również do wizyty Andrzeja Dudy w USA. - Amerykanie doskonale sobie zdają sprawę z tego, że prezydent nie jest w Polsce czynnikiem decyzyjnym (…) Duda jest raczej traktowany tam jako postać prestiżowa: jako pierwszy urzędnik w Polsce - ocenił.

Gowin o TK: najlepiej, żebyśmy poszli drogą wskazaną przez Kukiza, czyli zmienili konstytucję

- Każdy minister i obóz polityczny, który dochodzi do władzy, potrzebuje ludzi zaufanych - powiedział wicepremier Jarosław Gowin. W "Piaskiem po oczach" mówił m.in. o zmianach kadrowych na stanowiskach państwowych. Odniósł się także do możliwości wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu aborcji. - W sprawie aborcji potrzebna jest praca nad duszami Polaków - stwierdził. Rozwiązanie sporu o TK widzi zaś w zmianie konstytucji.

Sprawa niepublikowania wyroku TK przeniesiona

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniami ws. nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca. Sprawę tę przekazała jej Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

PO pyta o sprawę Rzeplińskiego. Ziobro: wymysł Schetyny

Prokurator nie mógł inaczej postąpić. Gdyby postąpił inaczej, złamałby prawo - powiedział w piątek minister sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro odpowiedział w ten sposób na zarzuty Platformy Obywatelskiej, dotyczące wszczęcia postępowania sprawdzającego dotyczącego prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego

Kto pokieruje policją? Czterech kandydatów

Minister spraw wewnętrznych wybiera szefa policji spośród czterech kandydatów, wciąż odwlekając decyzję - wynika z informacji tvn24.pl. W tym samym czasie dokumenty kandydatów nawet na najniższe stanowiska kierownicze w najmniejszych komendach trafiają do centrali policji.